Funkcjonalność TIER Connect aktywna w Gdańsku i Gdyni już od 1 czerwca
Kolejne udogodnienia dla mieszkańców Trójmiasta: funkcjonalność TIER Connect aktywna w Gdańsku i Gdyni już od 1 czerwca
- Od 1 czerwca 2022 roku na posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca i Karty Mieszkańca Gdyni czekają nielimitowane, bezpłatne odblokowania e-hulajnóg TIER. To wszystko dzięki rozszerzeniu usługi TIER Connect na kolejne miasta.
- Gdańsk i Gdynia to następne, po Kołobrzegu, lokalizacje w Polsce, w których dostępna jest funkcjonalność TIER Connect.
TIER Connect to funkcjonalność zaproponowana przez TIER Mobility, globalnego lidera mikromobilności, polegająca na zintegrowaniu tradycyjnego transportu miejskiego z mikromobilnością. W maju usługa została udostępniona mieszkańcom Kołobrzegu, a od 1 czerwca mogą z niej skorzystać również posiadacze Karty Mieszkańca Gdańska i Gdyni. Aby uruchomić TIER Connect należy zalogować się na konto Karty Mieszkańca, a następnie wygenerować i pobrać indywidualny kod do wprowadzenia w aplikacji TIER. Dzięki niemu mieszkańcy uzyskają nielimitowane i bezpłatne odblokowania na przejazdy e‑hulajnogami. Użytkownicy ponoszą koszt jedynie za wykorzystane minuty przejazdu.
Dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców Trójmiasta
Zintegrowanie usług transportowych oznacza dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców miasta, którzy od teraz mogą pokonywać swoje codzienne dystanse również na e‑hulajnogach TIER. Nowość dla posiadaczy Karty Mieszkańca i promowanie innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań mobilnościowych to efekt strategii smart city i zwiększania wydajności infrastruktury miejskiej.
„Gdynia cały czas proponuje nowe rozwiązania dla mieszkańców zwiększające jakość życia w mieście - również w komunikacji. I co ważne, szukamy rozwiązań ekologicznych, przyjaznych środowisku. Trolejbusy, elektryczne autobusy, stacje ładowania pojazdów elektrycznych to tylko część naszej infrastruktury komunikacyjnej. Ofertę uzupełniają usługi podmiotów prywatnych, a nasi mieszkańcy chętnie korzystają z takich udogodnień w komunikacji - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Dzięki zaangażowaniu Gdyńskiego Centrum Kontaktu, mamy okazję skorzystać z ciekawej oferty promocyjnej firmy TIER Connect na bardzo popularny w Gdyni sposób przemieszczania się - hulajnogi elektryczne. Od teraz za pomocą Konta Mieszkańca jej uruchomienie przez gdynianki i gdynian jest wyjątkowe proste” – dodaje.
Priorytetem TIER jest budowanie partnerskich relacji z przedstawicielami miast, tak, aby jak najefektywniej odpowiadać na potrzeby mieszkańców i lokalnego systemu transportowego. Dzięki ścisłej współpracy z miastami, oferta TIER jest lepiej dopasowana do potrzeb mieszkańców, zapewniając im maksymalne korzyści, a także proekologiczną opcję przemieszczania się po ulicach miasta.
„Dzięki TIER Connect użytkownicy komunikacji miejskiej zyskali jeszcze łatwiejszy dostęp do ekologicznej formy transportu, którą są e‑hulajnogi. Poza aspektem dbałości o środowisko, zyskują również jeszcze większą elastyczność przemieszczania się w Gdańsku i Gdyni – niezależnie od rozkładu jazdy komunikacji miejskiej czy lokalizacji przystanków. Oferta znosząca opłaty za odblokowanie jest najlepszą okazją, aby wypróbować e-hulajnogi TIER i pokonać „ostatni kilometr" drogi na świeżym powietrzu” - mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej.
Jak skorzystać z bezpłatnych odblokowań?
W celu wypożyczenia e‑hulajnogi TIER należy zarejestrować się, zakładając konto użytkownika poprzez aplikację TIER. Każdy klient może zarejestrować się tylko raz, a po dokonaniu rejestracji pobrać unikalny kod, umożliwiający bezpłatne odblokowanie e-hulajnogi bez limitów. Kody będzie można pobrać z indywidualnego konta Gdańskiej Karty Mieszkańca oraz Karty Mieszkańca Gdyni, a następnie wpisać jego treść w pole Vouchery i Polecenia, znajdujące się w aplikacji TIER. Akcja trwa od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.