FM Logistic: już 250 operacji logistycznych zarządzanych za pomocą systemu Refl
FM Logistic podjęło decyzję o zmianie oprogramowania WMS i stopniowym przenoszeniu zarządzania procesami magazynowymi swoich klientów do systemu Reflex WMS od Hardis Group. Hardis Group i FM Logistic wypracowały wspólny efektywny model współpracy umożlwiający wdrażanie kolejnych aktywności samodzielnie przez odpowiednio przeszkolone zespoły operatora.
Warszawa, 17 maja 2022 r. – Reflex Logistics Solutions, twórca oprogramowania
do zarządzania procesami logistycznymi w obiektach magazynowych, podsumowuje dotychczasową współpracę z FM Logistic, w zakresie realizowania operacji logistycznych za pomocą systemu Reflex WMS. Oprogramowanie wykorzystywane jest dla klientów z sektora farmaceutycznego, kosmetycznego, FMCG, również w kanale e-commerce. System do zarządzania magazynem jest w pełni zintegrowany z ekosystemem rozwiązań usług logistycznych. Jest to możliwe dzięki stopniowemu rozbudowywaniu interfejsów API oferowanych standardowo w ramach rozwiązania. W celu poprawienia wydajności i jakości usług FM Logistic planuje sukcesywnie realizować projekty pozwalające na dalszą mechanizację i automatyzację procesów składowania i kompletacji w swoich magazynach.
Autonomiczne wdrażanie systemu Reflex WMS w całej Europie
Od 2016 roku 246 operacji zostało przeniesionych do systemu Reflex WMS: 133 w Europie Zachodniej, 79 w Europie Centralnej oraz 34 w Europie Wschodniej. Rozwiązanie jest obecnie używane w ośmiu językach, m.in. francuskim, angielskim, włoskim i polskim.
Jesteśmy teraz w stanie zintegrować system Reflex WMS w sposób całkowicie autonomiczny. Migrujemy jedno działanie w danym kraju, aby zwiększyć umiejętności krajowych zespołów wsparcia i kluczowych użytkowników w każdej placówce. Pozostałe migracje mogą być następnie przeprowadzane w poszczególnych krajach przy wsparciu naszych zespołów centralnych - wyjaśnia Rodolphe Bey, Director of Warehouse and Control Tower IT Department, FM Logistic.
Koncentracja na Europie Środkowej
W Europie Centralnej FM Logistic i Hardis Group wspólnie wdrażają system Reflex WMS. W ramach kooperacji czterech konsultantów wspiera zespoły dostawcy usług logistycznych, i tym samym, pomaga w uruchomieniu oprogramowania głównie w sektorze kosmetycznym, farmaceutycznym czy handlu elektronicznego. W Polsce spółka obecna jest od 2021 roku, pod nazwą Hardis Group Polska. Otwarcie nowej filii to element strategii rozwoju działań wokół oprogramowania Reflex na arenie międzynarodowej. Jej realizacja rozpoczęła się w 2017 r. i skupia się głównie na rozszerzeniu zakresu funkcjonalnego oferowanych rozwiązań: poprzez szczególnie znaczące prace badawczo-rozwojowe (14% sprzedaży w 2020 r.)
Dzięki otwarciu przez Grupę Hardis oddziału w Polsce, w ciągu jednego roku udało nam się podwoić liczbę wdrożeń w Europie Środkowej. Naszym celem w tym regonie jest przenoszenie od 15 do 20 procesów rocznie do nowego systemu Reflex WMS - mówi Guilhem Vicaire, , Central Europe Business Solutions Director, FM Logistic.
Wspólne prace rozwojowe nad udoskonaleniem i szybszym wdrożeniem systemu Reflex WMS
W ciągu ostatnich trzech lat FM Logistic i Hardis Group nawiązały partnerski model współpracy w celu udoskonalenia systemu Reflex WMS, zarówno pod względem funkcjonalność, jak i szybkości działania. Nowe funkcje i interfejsy API systemu Reflex WMS stopniowo wzbogacają podstawowy model oprogramowania dla FM Logistic, umożliwiając operatorowi logistycznemu szybsze wdrażanie rozwiązania i łatwiejszą integracjęz ekosystemem rozwiązań logistycznych (zarządzanie transportem i rezerwacją, co-packing, wieże kontrolne, mechanizacja itp.).
Pracujemy ramię w ramię z działem badawczo-rozwojowym Hardis Group nad projektowaniem nowych, standardowych funkcji rozwiązania. To nowe podejście pozwala nam systematycznie i szybko wdrażać kwartalne aktualizacje i korzystać z najnowszych innowacji oferowanych w systemie Reflex, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów utrzymania - komentuje Rodolphe Bey.
Efektywne zarządzanie procesami magazynowymi jest kluczowe w działalności produkcyjnej czy handlowej. Szczególne znaczenie ma dla operatorów logistycznych, którzy ze względu na olbrzymią konkurencyjność tego rynku, muszą stale obniżać koszty prowadzonych działalności przy jednoczesnym podnoszeniu jakości i innowacyjności swoich usług. Tym bardziej cieszymy się, że FM Logistic konsekwentnie wdraża nasze rozwiązanie w kolejnych lokalizacjach. To potwierdzenie, że Reflex WMS jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów – podsumowuje Jarosław Dąbrowski, Dyrektor Sprzedaży, Reflex Polska.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.