Firma Lexmark laureatem prestiżowych nagród Manufacturing Leadership Awards
Lexmark, globalny lider w dziedzinie obrazowania i rozwiązań IoT, po raz jedenasty z rzędu został wyróżniony przez Manufacturing Leadership Awards. W tegorocznej edycji firma anonsowała zwycięstwo w trzech kategoriach: Sztuczna Inteligencja i Uczenie Maszynowe, Cyfrowe Łańcuchy Dostaw oraz Ekosystemy Współpracy.
Nagrody Manufacturing Leadership Awards przyznawane są firmom produkcyjnym i organizacjom, kształtującym przyszłość globalnej produkcji poprzez skuteczną transformację cyfrową. Zgłoszone projekty są oceniane przez panel ekspertów analizujących korzyści płynące z wdrożonych rozwiązań i ich zastosowania w produkcji, zwrot z inwestycji i inne kluczowe aspekty. W roku 2022 nagrody te przyznano firmom w 11 różnych kategoriach za światowej klasy osiągnięcia w dziedzinie produkcji. Firma Lexmark została wyróżniona w trzech z nich: Sztuczna Inteligencja i Uczenie Maszynowe, Cyfrowe Łańcuchy Dostaw oraz Ekosystemy Współpracy.
– W Lexmark nieustannie się skupiamy na tworzeniu i dostarczaniu najlepszych w swojej klasie produktów i rozwiązań. Uzyskane nagrody i wyróżnienia po raz kolejny potwierdzają naszą wiodącą pozycję w branży – mówi Mariusz Ożarowski, Dyrektor Zarządzający Lexmark Central Europe. - Nie bez znaczenia jest dla nas to, że zostaliśmy docenieni w kategoriach związanych z nowoczesnymi technologiami, zrównoważonym rozwojem czy doskonałym zarządzaniem łańcuchem dostaw. Są to jedne z najważniejszych obszarów, w których rozwija się nasza firma – dodaje.
Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe
Zespół ds. wprowadzania nowych produktów firmy Lexmark został wyróżniony w kategorii Artificial Intelligence and Machine Learning (sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe) za model wewnętrznej współpracy mający na celu obniżenie kosztów. Lexmark wraz z zespołem zbudował i zautomatyzował system kontroli wizualnej poprzez zintegrowanie urządzenia Lexmark Optra Edge z systemem produkcyjnym firmy Lexmark, dzięki czemu udało im się zredukować o 70% koszty stosowania systemów wizyjnych w zakładach produkcyjnych firmy.
Cyfrowe łańcuchy dostaw
Kiedy wskutek pandemii COVID-19 niedobory komponentów osiągnęły poziom krytyczny, firma Lexmark musiała znaleźć nowy sposób zarządzania nimi. Zespół Lexmark Product Delivery został wyróżniony w kategorii Digital Supply Chains (cyfrowe łańcuchy dostaw) za stworzenie rozwiązania, które umożliwia lepszą widoczność dostawców i komponentów. Zespół ten współpracował ze wszystkimi działami firmy w celu zidentyfikowania, zebrania i skonsolidowania danych z wielu źródeł, w tym informacji o popycie i podaży kluczowych producentów, a następnie zbudował cyfrowy odpowiednik łańcucha dostaw, aby poprawić widoczność całego systemu.
Ekosystemy współpracy
Dodatkowo firma Lexmark została wyróżniona w kategorii Collaborative Ecosystems (ekosystemy współpracy) za działania podejmowane w kierunku przejścia na gospodarkę cyrkularną. Zbieranie i ponowne wykorzystanie lub recykling zużytych kaset z tonerem jest jedną z kluczowych inicjatyw firmy Lexmark w zakresie gospodarki cyrkularnej. Program zbierania tonerów marki firmy (LCCP) pozwala klientom szybko zwrócić zużyte kasety do punktów zbiórki w każdym regionie na świecie. Jednak nie każdy z tych punktów posiada sprzęt pozwalający na sprawdzenie zwróconych komponentów, ich potencjału regeneracyjnego i możliwości ponownego wykorzystania. Zespół firmy Lexmark opracował rozwiązanie w chmurze, które daje możliwość zbadać zwrócone kasety bez konieczności stosowania kosztownego sprzętu. Nowe rozwiązanie jest korzystne dla obu stron, ponieważ zapewnia znaczne oszczędności kosztów dla organizacji i przynosi korzyści dla środowiska.
Oficjalnie firma Lexmark zostanie wyróżniona podczas gali Manufacturing Leadership Awards 29 czerwca 2022 roku na Marco Island w Florydzie.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Handel
Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.