F5 umacnia pozycję lidera w sieciach wielochmurowych
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
F5 (NASDAQ: FFIV) ogłasza rozszerzenie partnerstw technologicznych umacniając pozycję firmy jako lidera w sieciach wielochmurowych (ang. Multicloud Networks). Według IDC, rynek sieci wielochmurowych rozwija się w niezwykle sprawnym tempie i ma osiągnąć wartość 10,16 miliarda dolarów w 2028 roku.[1]
Z danych raportu F5 o stanie strategii aplikacji za rok 2024 (2024 State of Application Strategy Report) wynika, że zapotrzebowanie na strategie umożliwiające połączenie wielu środowisk chmurowych w całość znacznie wzrosło — prawie 90% przedsiębiorstw wdraża aplikacje i interfejsy API w różnych środowiskach lokalnych, chmurowych lub brzegowych. Raport podkreśla istotne wyzwania, z jakimi mierzą się współczesne przedsiębiorstwa zarządzające aplikacjami w różnych środowiskach infrastrukturalnych. Ponad jedna trzecia respondentów (38%, prawie dwukrotnie więcej niż w 2023 roku) obsługuje aplikacje w co najmniej sześciu różnych środowiskach.
Rozszerzenie partnerstw technologicznych jest kluczowym krokiem w umacnianiu naszej pozycji jako lidera w sieciach wielochmurowych. Dzięki współpracy z takimi partnerami jak m.in. NetApp, Red Hat i Console Connect, F5 dostarcza klientom innowacyjne rozwiązania, które nie tylko ułatwiają zarządzanie złożonymi środowiskami chmurowymi, ale także zwiększają bezpieczeństwo i wydajność ich operacji – mówi Bartłomiej Anszperger, Solution Engineering Manager Eastern Europe, w F5. – Naszym celem jest sprostanie rosnącym wyzwaniom w dynamicznie rozwijającym się rynku, oferując narzędzia, które maksymalizują zwrot z inwestycji naszych klientów i pozwalają im skupić się na kluczowych dla nich obszarach działalności.
F5 zacieśnia partnerstwa technologiczne, aby sprostać wyzwaniom sieci wielochmurowej
F5 nawiązało współpracę z liderami technologii, aby rozszerzyć możliwości swoich rozwiązań sieciowych w wielu chmurach i sprostać szerszemu zestawowi wyzwań klientów.
NetApp
F5 współpracuje z NetApp, światowym liderem rozwiązań do przechowywania danych, aby zapewnić przedsiębiorstwom solidne, bezpieczne i sprawne możliwości mobilności danych, zwiększając zwrot z inwestycji w chmurę hybrydową i zmniejszając obciążenie IT. NetApp Blue XP zapewnia natywne dla chmury, ujednolicone zarządzanie usługami pamięci masowej i danych w środowiskach wielochmurowych, hybrydowych i lokalnych. Usługi F5 zapewniają bezpieczne rozwiązania wielokanałowe dla użytkowników Blue XP, upraszczając procesy odzyskiwania danych po awarii i promując dane jako zasób strategiczny.
Red Hat
F5 zacieśniło współpracę z firmą Red Hat aby uprościć migrację i zarządzanie obciążeniami w chmurze za pomocą usługi Red Hat OpenShift Service na platformie AWS (ROSA). Integracja F5 Distributed Cloud Services z ROSA pozwala klientom łączyć i zarządzać środowiskami chmury hybrydowej z lepszymi możliwościami bezpieczeństwa, zmniejszoną złożonością i niższymi kosztami.
Console Connect
F5 współpracuje również z Console Connect, czołowym dostawcą usług sieciowych (NaaS). Partnerstwo to integruje Console Connect z F5 w wielu punktach obecności (PoP), rozszerzając globalną sieć szkieletową F5 i wzmacniając jej rozwiązania sieciowe w wielu chmurach. Współpraca ta zapewnia prywatną i bezpieczną łączność w chmurach, eliminując potrzebę polegania na publicznym Internecie.
[1]Source cited: IDC, Worldwide Multicloud Networking Forecast, 2024–2028, Document # US52189024, May 2024

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.