Komunikaty PR

F5 umacnia pozycję lidera w sieciach wielochmurowych

2024-08-22  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

F5 (NASDAQ: FFIV) ogłasza rozszerzenie partnerstw technologicznych umacniając pozycję firmy jako lidera w sieciach wielochmurowych (ang. Multicloud Networks). Według IDC, rynek sieci wielochmurowych rozwija się w niezwykle sprawnym tempie i ma osiągnąć wartość 10,16 miliarda dolarów w 2028 roku.[1]

Z danych raportu F5 o stanie strategii aplikacji za rok 2024 (2024 State of Application Strategy Report) wynika, że zapotrzebowanie na strategie umożliwiające połączenie wielu środowisk chmurowych w całość  znacznie wzrosło — prawie 90% przedsiębiorstw wdraża aplikacje i interfejsy API w różnych środowiskach lokalnych, chmurowych lub brzegowych. Raport podkreśla istotne wyzwania, z jakimi mierzą się współczesne przedsiębiorstwa zarządzające aplikacjami w różnych środowiskach infrastrukturalnych. Ponad jedna trzecia respondentów (38%, prawie dwukrotnie więcej niż w 2023 roku) obsługuje aplikacje w co najmniej sześciu różnych środowiskach.

Rozszerzenie partnerstw technologicznych jest kluczowym krokiem w umacnianiu naszej pozycji jako lidera w sieciach wielochmurowych. Dzięki współpracy z takimi partnerami jak m.in. NetApp, Red Hat i Console Connect, F5 dostarcza klientom innowacyjne rozwiązania, które nie tylko ułatwiają zarządzanie złożonymi środowiskami chmurowymi, ale także zwiększają bezpieczeństwo i wydajność ich operacji – mówi Bartłomiej Anszperger, Solution Engineering Manager Eastern Europe, w F5. – Naszym celem jest sprostanie rosnącym wyzwaniom w dynamicznie rozwijającym się rynku, oferując narzędzia, które maksymalizują zwrot z inwestycji naszych klientów i pozwalają im skupić się na kluczowych dla nich obszarach działalności.

F5 zacieśnia partnerstwa technologiczne, aby sprostać wyzwaniom sieci wielochmurowej

F5 nawiązało współpracę z liderami technologii, aby rozszerzyć możliwości swoich rozwiązań sieciowych w wielu chmurach i sprostać szerszemu zestawowi wyzwań klientów.

NetApp

F5 współpracuje z NetApp, światowym liderem rozwiązań do przechowywania danych, aby zapewnić przedsiębiorstwom solidne, bezpieczne i sprawne możliwości mobilności danych, zwiększając zwrot z inwestycji w chmurę hybrydową i zmniejszając obciążenie IT. NetApp Blue XP zapewnia natywne dla chmury, ujednolicone zarządzanie usługami pamięci masowej i danych w środowiskach wielochmurowych, hybrydowych i lokalnych. Usługi F5 zapewniają bezpieczne rozwiązania wielokanałowe dla użytkowników Blue XP, upraszczając procesy odzyskiwania danych po awarii i promując dane jako zasób strategiczny.

Red Hat

F5 zacieśniło współpracę z firmą Red Hat aby uprościć migrację i zarządzanie obciążeniami w chmurze za pomocą usługi Red Hat OpenShift Service na platformie AWS (ROSA). Integracja F5 Distributed Cloud Services z ROSA pozwala klientom łączyć i zarządzać środowiskami chmury hybrydowej z lepszymi możliwościami bezpieczeństwa, zmniejszoną złożonością i niższymi kosztami.

Console Connect

F5 współpracuje również z Console Connect, czołowym dostawcą usług sieciowych (NaaS). Partnerstwo to integruje Console Connect z F5 w wielu punktach obecności (PoP), rozszerzając globalną sieć szkieletową F5 i wzmacniając jej rozwiązania sieciowe w wielu chmurach. Współpraca ta zapewnia prywatną i bezpieczną łączność w chmurach, eliminując potrzebę polegania na publicznym Internecie.


[1]Source cited: IDC, Worldwide Multicloud Networking Forecast, 2024–2028, Document # US52189024, May 2024

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny Biuro prasowe
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.