Komunikaty PR

Etykiety odporne na trudne warunki coraz bardziej popularne w Polsce

2021-02-22  |  09:00

Co łączy niemieckie Instytuty: Maxa Plancka, Roberta Kocha i duński Epilepsihospitalet Filadelfia? Oprócz tego, że są to wysoce wyspecjalizowane jednostki badawcze, mają jeszcze jeden wspólny mianownik. Wszystkie korzystają z produktów polskiej firmy Etisoft – systemu etiCALLS, czyli kompleksowego i wszechstronnego wsparcia w identyfikacji próbek w laboratoriach, także tych poddawanych agresywnemu działaniu rozpuszczalników czy niskich temperatur. Rozwiązanie staje się coraz popularniejsze także w Polsce.

Działalność laboratoriów na całym świecie nieustannie dynamicznie się rozwija. Mało która branża jest w stanie dorównać branży laboratoryjnej pod względem innowacyjności stosowanych rozwiązań. Nabywcy produktów etiCALLS – laboratoria z Niemiec czy Danii - stosują je i doceniają od wielu lat. Co proponuje laboratoriom Etisoft? Unikalne rozwiązania usprawniające identyfikację do oznaczania próbek laboratoryjnych w niemal każdych warunkach.

Dlaczego właściwe etykietowanie w laboratorium jest tak istotne?

Rozwój medycyny przynosi postęp, ale także nowe wyzwania. Coraz więcej próbek do analizy i nowe metody ich przechowywania oznaczają zwiększoną kontrolę nad ich identyfikacją, śledzeniem i raportowaniem. Jeśli identyfikacja próbki jest nieprawidłowa, a nieprawidłowy wynik laboratoryjny jest następnie przedstawiany jako podstawa do dalszego leczenia, w rezultacie tej pomyłki pacjent otrzymuje niewłaściwą opiekę zdrowotną. Ponadto w badaniach klinicznych próbki materiału są często pobierane od pacjenta, testowane i analizowane poza placówką, w której ostatecznie jest leczony. Czasami próbki przechodzą przez ręce wielu pracowników laboratoriów w kilku lokalizacjach, co w przypadku nietrwałych etykiet i mało odpornego na ścieranie nadruku, może łatwo doprowadzić do katastrofalnej w skutkach pomyłki.

Prosta i skuteczna identyfikacja w każdym laboratorium jest możliwa

Obecnie, aby zminimalizować częstotliwość błędów wynikających ze złego oznakowania, szuka się coraz lepszych systemów zarządzania danymi, w połączeniu z zastosowaniem odpowiednich technik etykietowania próbek. Trudne warunki, takie jak ekstremalnie niskie temperatury, ekspozycja na niektóre chemikalia, alkohole i wilgoć, mogą rozpuścić wiele formuł atramentu znajdujących się nawet w trwałych markerach, zmywając cenne informacje na temat zawartości próbek. Odręczne opisywanie za pomocą markera lub długopisu – zwłaszcza na małych etykietach - to także wyzwanie, które może skomplikować komunikację i utrudnić właściwe odczytanie opisu. To nie jedyny powód, dla którego warto przejść na zautomatyzowaną formę etykietowania.

EtiCALLS – etykiety do zadań specjalnych

Drukowane etykiety mają wiele zalet. Pozwalają zmieścić więcej czytelnych informacji na niewielkim obszarze, a użycie specjalnych taśm w druku termotransferowym sprawia, że tekst jest odporny na silne chemikalia i inne niekorzystne czynniki, zabezpieczając zapisane dane. Wszystkie te wymagania spełniają etykiety EtiCALLS. Na rynku polskim z rozwiązań EtiCALLS od zeszłego roku korzysta Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia z Zabrza. – „Pracując nad innowacyjnymi projektami w medycynie, biotechnologii i healthcare, musimy być odpowiednio przygotowani do oznaczania przechowywanych próbek. Przed wyborem systemu  EtiCALLS testowaliśmy inne rozwiązania które nie spełniały naszych wymagań. System EtiCALLS sprawdza się w prowadzonych przez nas badaniach. Pracujemy na dużej ilości próbek, które po zakończeniu badań są przechowywane w niskich temperaturach. Przyjazność wykorzystywanego przez nas rozwiązania i trwała identyfikacja poszczególnej próbki jest dla nas bardzo ważna”. – stwierdza Adam Konka, prezes Spółki. Co wyróżnia etykiety EtiCALLS? Oprócz wymienionych wcześniej właściwości są one odporne na ekstremalnie niskie temperatury. Nadają się do znakowania zarówno próbek przechowywanych w suchym lodzie (-80°C), jak i w ciekłym azocie (-196°C). Ich doskonała przyczepność do wielu powierzchni, np. szkła i plastiku, sprawia, że nie odklejają się nawet podczas wirowania w wirówce laboratoryjnej.

 

Właściwa etykieta może mieć decydujące znaczenie w zapewnieniu, że próbki pozostaną dobrze zidentyfikowane. Troska o to, aby tak właśnie było, powinna być priorytetem dla każdego laboratorium.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Zdrowie

Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.

Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.

Handel

Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę

W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.