Etisoft Smart Solutions doceniony za innowacyjność.
Etisoft Smart Solutions doceniony za innowacyjność
Etisoft Smart Solutions, spółka córka Etisoft, otrzymał wyróżnienie za system intralogistyczny w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020, organizowanym przez wydawnictwo Eurologistics. To kolejny dowód na to, że firma z Gliwic realnie przyczynia się do zmian oblicza polskich przedsiębiorstw i ich transformacji technologicznej. A wszystko to w myśl z ogłoszoną w 2020 roku wizją Etisoft - „Od etykiet do Przemysłu 4.0”.
Specjaliści z Etisoft i Etisoft Smart Solutions, wspierają swoimi rozwiązaniami przedsiębiorstwa, stojące przed olbrzymią szansą na autentyczną zmianę i poddanie się jej w ramach czwartej rewolucji przemysłowej. Jednym z kluczowych działań na tej drodze jest automatyzacja logistyki, której poziom wciąż jest niski. Tym bardziej cieszy więc docenienie rozwiązania z tej dziedziny.
Zawsze o krok do przodu
Innowacje w przemyśle i jego automatyzacja sprawiły, że wiarygodnym partnerem biznesowym są dziś firmy, które są o krok dalej, niż ich obecni i przyszli klienci. - To właśnie oczekiwania naszych obecnych i przyszłych klientów, ich poszukiwanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, stały się motorem naszego rozwoju. Dlatego poszerzyliśmy portfolio o robotykę mobilną, systemy wizyjne czy rozwiązania do zarządzania produkcją. – wyjaśnia Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft, która od 25 lat zajmuje się produkcją etykiet, oferując także rozwiązania z zakresu Auto ID. Do ich realizacji powołano spółkę Etisoft Smart Solutions. - Doceniony przez jury konkursu „Zintegrowany system intralogistyczny bazujący na robotach mobilnych typu AGV/AMR” to autorskie rozwiązanie tego zespołu inżynierów – podkreśla Michał Majnusz.
Zwycięski produkt marki Etisoft
Zintegrowany system intralogistyczny bazuje na robotach mobilnych typu AGV/AMR. Zarówno warstwa hardwarowa (roboty mobilne z serii IntraBot) jak również warstwa softwarowa (system nadrzędny IntraFleet 4.0) to autorskie rozwiązania, opracowane na potrzeby procesów logistyki wewnętrznej oraz procesów produkcyjnych. System doskonale się sprawdza w automatyzacji dostaw komponentów oraz produktów gotowych w zakładach produkcyjnych. Jednocześnie jego modułowość pozwala przystosować go do różnych procesów produkcyjno-logistycznych łącznie z implementacją w centrach logistycznych. Czym się wyróżnia? - System pomaga rozwijać optymalizację procesów produkcyjnych oraz ich integrację z funkcjonującymi systemami informatycznymi. Dzięki jego wdrożeniu funkcjonujące procesy logistyczne są porządkowane i standaryzowane. Poprawia się jakość funkcjonowania transportu wewnętrznego, a konkretną korzyścią ekonomiczną jest możliwość redukcji pracochłonności i kosztów osobowych w zakresie logistyki wewnętrznej. – wylicza Wojciech Klein, dyrektor ds. badań i rozwoju w Etisoft Smart Solutions
Tak to działa w praktyce
Na przełomie 2019 i 2020 roku firma Etisoft Smart Solutions zrealizowała projekt dla przedsiębiorstwa produkcyjnego - potentata w branży automotive, o światowym zasięgu działania - w polskim zakładzie, pracującym w trybie 24/5. Jego celem była automatyzacja procesów dostawy komponentów na linie produkcyjne oraz wyrobów gotowych do strefy wysyłek z wydajnością do 30 palet na godzinę przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa uwzględniających zarówno bezpieczeństwo ludzi i innych pojazdów. Zaplanowany zwrot z inwestycji w okresie poniżej 3 lat jest możliwy między innymi dzięki zastąpieniu wózków widłowych, redukcji kosztów pracy i zapewnieniu wydajności i ciągłości pracy podczas absencji pracowników, pracy w godzinach nocnych czy w weekendy.
Etisoft wdraża rozwiązania automatyzujące procesy także we własnym środowisku pracy. Obecnie trwają przygotowania do przeprowadzki Etisoft do nowoczesnego, automatycznego centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowego. - Jego sercem będzie SALMA, czyli System Automatycznej Logistyki, Magazynowania i Awizacji. Pracują nad nim autorzy wyróżnionego w konkursie systemu intralogistycznego wraz z pracownikami Etisoft. – zdradza prezes spółki
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Handel
Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.