Komunikaty PR

Etisoft Smart Solutions doceniony za innowacyjność.

2021-06-22  |  09:00
Biuro prasowe

Etisoft Smart Solutions doceniony za innowacyjność

 

Etisoft Smart Solutions, spółka córka Etisoft, otrzymał wyróżnienie za system intralogistyczny w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020, organizowanym przez wydawnictwo Eurologistics. To kolejny dowód na to, że firma z Gliwic realnie przyczynia się do zmian oblicza polskich przedsiębiorstw i ich transformacji technologicznej. A wszystko to w myśl z ogłoszoną w 2020 roku wizją Etisoft - „Od etykiet do Przemysłu 4.0”.

 

Specjaliści z Etisoft i Etisoft Smart Solutions, wspierają swoimi rozwiązaniami przedsiębiorstwa, stojące przed olbrzymią szansą na autentyczną zmianę i poddanie się jej w ramach czwartej rewolucji przemysłowej. Jednym z kluczowych działań na tej drodze jest automatyzacja logistyki, której poziom wciąż jest niski. Tym bardziej cieszy więc docenienie rozwiązania z tej dziedziny.

 

Zawsze o krok do przodu

Innowacje w przemyśle i jego automatyzacja sprawiły, że wiarygodnym partnerem biznesowym są dziś firmy, które są o krok dalej, niż ich obecni i przyszli klienci. - To właśnie oczekiwania naszych obecnych i przyszłych klientów, ich poszukiwanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, stały się motorem naszego rozwoju. Dlatego poszerzyliśmy portfolio o robotykę mobilną, systemy wizyjne czy rozwiązania do zarządzania produkcją.  – wyjaśnia Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft, która od 25 lat zajmuje się produkcją etykiet, oferując także rozwiązania z zakresu Auto ID. Do ich realizacji powołano spółkę Etisoft Smart Solutions. - Doceniony przez jury konkursu „Zintegrowany system intralogistyczny bazujący na robotach mobilnych typu AGV/AMR” to autorskie rozwiązanie tego zespołu inżynierów – podkreśla Michał Majnusz.

 

Zwycięski produkt marki Etisoft

Zintegrowany system intralogistyczny bazuje na robotach mobilnych typu AGV/AMR. Zarówno warstwa hardwarowa (roboty mobilne z serii IntraBot) jak również warstwa softwarowa (system nadrzędny IntraFleet 4.0) to autorskie rozwiązania, opracowane na potrzeby procesów logistyki wewnętrznej oraz procesów  produkcyjnych. System doskonale się sprawdza w automatyzacji dostaw komponentów oraz produktów gotowych w zakładach produkcyjnych. Jednocześnie jego modułowość pozwala przystosować go do różnych procesów produkcyjno-logistycznych łącznie z implementacją w centrach logistycznych. Czym się wyróżnia? - System pomaga rozwijać optymalizację procesów produkcyjnych oraz ich integrację z funkcjonującymi systemami informatycznymi. Dzięki jego wdrożeniu funkcjonujące procesy logistyczne są porządkowane i standaryzowane. Poprawia się jakość funkcjonowania transportu wewnętrznego, a konkretną korzyścią ekonomiczną jest możliwość redukcji pracochłonności i kosztów osobowych w zakresie logistyki wewnętrznej. – wylicza Wojciech Klein, dyrektor ds. badań i rozwoju w Etisoft Smart Solutions

 

Tak to działa w praktyce

Na przełomie 2019 i 2020 roku firma Etisoft Smart Solutions zrealizowała projekt dla przedsiębiorstwa produkcyjnego - potentata w branży automotive, o światowym zasięgu działania -  w polskim zakładzie, pracującym w trybie 24/5. Jego celem była automatyzacja procesów dostawy komponentów na linie produkcyjne oraz wyrobów gotowych do strefy wysyłek z wydajnością do 30 palet na godzinę przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa uwzględniających zarówno bezpieczeństwo ludzi i innych pojazdów. Zaplanowany zwrot z inwestycji w okresie poniżej 3 lat jest możliwy między innymi dzięki zastąpieniu wózków widłowych, redukcji kosztów pracy i zapewnieniu wydajności i ciągłości pracy podczas absencji pracowników, pracy w godzinach nocnych czy w weekendy.

Etisoft wdraża rozwiązania automatyzujące procesy także we własnym środowisku pracy. Obecnie trwają przygotowania do przeprowadzki Etisoft do nowoczesnego, automatycznego centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowego. - Jego sercem będzie SALMA, czyli System Automatycznej Logistyki, Magazynowania i Awizacji. Pracują nad nim autorzy wyróżnionego w konkursie systemu intralogistycznego wraz z pracownikami Etisoft. – zdradza prezes spółki

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę! Biuro prasowe
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna
Technologie realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
2024-12-20 | 11:00

realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna

Seria realme 14 Pro wprowadza innowacyjną, wrażliwą na zimno technologię zmiany koloru, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży smartfonów. Wykorzystuje ona zaawansowane
Technologie Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
2024-12-20 | 01:00

Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!

To idealny moment, aby wyposażyć swój dom w najnowsze technologie i cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem na najwyższym poziomie. Wśród prawdziwych, zakupowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Prawo

Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości

Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane  alarmują toksykolodzy.

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.