Emplocity wdraża sztuczną inteligencję wspierającą pracę prawników
Emplocity S.A., zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, tworzy LexBota - bota prawniczego, który w sposób zautomatyzowany wspiera prawników w udzielaniu błyskawicznych opinii prawnych dla licznych klientów oraz w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Projekt jest realizowany dla kancelarii Lex Secure 24h - świadczącej usługi prawne za pośrednictwem infolinii 24h i obejmuje wsparcie merytoryczne oraz programistyczne w zdefiniowaniu pojęć w oparciu o modele głębokich sieci językowych, przeprowadzeniu testów oraz uruchomienia narzędzia konwersacyjnego. Wartość obecnego kontraktu wynosi 370 tys. zł.
- LexBot jest innowacją w skali globalnej. Zapytania prawne są często wielowątkowe i skomplikowane, dlatego odpowiednie skonstruowanie mechanizmów systemu będzie stanowiło ważny wkład w rozwoju konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie oraz elastyczność autorskiej platformy Emplocity, by stworzyć kolejne eksperckie narzędzie automatyzujące specjalistyczny proces biznesowy. – mówi Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity i jeden z założycieli firmy.
LexBot optymalizuje i usprawnia działanie systemu szybkich porad prawnych dla klientów, członków firm bądź pracowników. LexBot wykorzystuje tzw. architekturę głębokich sieci neuronowych z uczeniem wielozadaniowym, aby w sposób zautomatyzowany przypisywać kategorie prawne do zapytań klientów, prowadzić z nimi dialog i odpowiadać na nie pod nadzorem eksperta (prawnika) – wszystko w ramach łatwego i intuicyjnego interfejsu konwersacyjnego, zbliżonego do dialog z człowiekiem.
Emplocity tworzy innowacyjne rozwiązania do automatyzacji procesów, oparte na autorskiej technologii konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Wspierany przez naukowców zespół składa się z kilkudziesięciu doświadczonych specjalistów, posiadających kompetencje z zakresu data science, głębokiego uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego oraz projektowania i rozwoju aplikacji.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.