EcoStruxure Automation Expert nagrodzone „2023 Global Product Leadership Award”
Frost & Sullivan zajmuje się analizą rynku i doradztwem biznesowym, od ponad 20 lat, badając rynek i doceniając innowacyjne działania i dobre praktyki. Nagroda Global Product Leadership Award powstała w celu wyróżnienia podmiotów i usług, które już teraz podejmują starania na rzecz lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.
– Otrzymane wyróżnienie Global Product Leadership Award jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Znalezienie się w globalnej grupie firm stosujących najlepsze praktyki utwierdziło nas w przekonaniu, że podejmowane przez nas wysiłki przynoszą wymierne korzyści naszym partnerom i klientom. Nasz system automatyki przemysłowej EcoStruxure Automation Expert pozwala na udoskonalenie całego ekosystemu przemysłu i nadążanie za szybko zmieniającym się otoczeniem ekonomicznym. Koncentracja na otwartym, uniwersalnym oprogramowaniu oraz oddzielenie oprogramowania automatyki od hardware’u sprawiają, że nasze rozwiązanie płynnie integruje oferty różnych dostawców, zapewniając prostotę oraz wysoką elastyczność dla integratorów systemów, producentów OEM oraz przedsiębiorstw przemysłowych – mówi Marek Grzegorczyk, menedżer oferty automatyki przemysłowej na obszar Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.
System EcoStruxure Automation Expert od Schneider Electric na nowo definiuje pojęcie automatyzacji poprzez zastosowanie natywnej konwergencji IT/OT, umożliwiającej użytkownikom płynną integrację zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, cyfrowe bliźniaki czy wirtualna rzeczywistość, z architekturami sterowania, bez konieczności wykonywania dodatkowych zadań inżynieryjnych lub wprowadzania długu technicznego związanego z niespójnymi projektami systemów.
Natywne, oparte na zdarzeniach, wieloplatformowe środowisko EcoStruxure Automation Expert umożliwia przedsiębiorstwom przemysłowym szybkie i łatwe dostosowywanie się do zmieniających się wymagań biznesowych bez znaczących przestojów produkcyjnych lub dodatkowych kosztów. Architektura Internetu Rzeczy (IoT) łączy całe przedsiębiorstwo, od czujników po chmurę, umożliwiając gromadzenie i analizę krytycznych danych w czasie rzeczywistym.
Rozwiązanie umożliwia uniwersalną automatyzację opartą na oprogramowaniu, projektowanie systemu sterowania i uzyskanie maksymalnej wydajności projektowej. Równocześnie maksymalizuje efektywność operacyjną i skraca proces wprowadzania produktu na rynek. System wspiera w zaplanowaniu inteligentnej i wydajnej dystrybucji, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i przyspieszając rozwiązywanie problemów.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.