Colt i Console Connect zwiększają zasięg zautomatyzowanych usług sieciowych
Console Connect, dostawca platformy Software Defined Interconnection® do łączenia aplikacji i infrastruktur oraz Colt Technology Services, wiodący dostawca elastycznych rozwiązań łączności o dużej przepustowości, zakończyły pierwszy etap opartego na API połączenia ich globalnych platform SDN na żądanie.
Integracja interfejsów API między platformami umożliwi przedsiębiorstwom korzystanie z elastycznej sieci na żądanie oraz bezpośrednie łączenie się z chmurami, centrami danych i partnerami biznesowymi w ramach obu sieci prywatnych. Interfejsy API umożliwią również bezproblemową wycenę, a także zamawianie i udostępnianie usług na żądanie między dwiema wysokoprzepustowymi sieciami w czasie rzeczywistym.
W ramach początkowej integracji dwóch platform obsługujących SDN, Console Connect będzie mógł rozszerzyć zasięg swojej zautomatyzowanej platformy o nowe lokalizacje centrów danych w Wielkiej Brytanii, z planami rozszerzenia na więcej przedsiębiorstw i obszarów metropolitalnych w całej Europie, wykorzystując szybkość i wydajność sieci Colt IQ Network. Umożliwia to użytkownikom Console Connect natychmiastowe uruchomienie i zapłacenie za dedykowane usługi w warstwie drugiej między dwiema sieciami za pomocą jednej aplikacji.
– Interfejsy API mają kluczowe znaczenie dla rozwoju i umocowania zautomatyzowanych usług sieciowych oraz umożliwiają operatorom nowe i innowacyjne sposoby współpracy. Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować tak ściśle z Colt – partnerem, z którym łączy nas wizja w pełni zautomatyzowanej przyszłości usług łączności na żądanie – powiedział Marc Halbfinger, dyrektor generalny Console Connect.
Współpraca pokazuje wzajemne zaangażowanie Console Connect i Colt w kompleksową automatyzację i zwraca uwagę na potrzebę zwiększonej interoperacyjności i współpracy w celu zorganizowania łączności między sieciami.
– Razem z Console Connect, jesteśmy pionierami w wykorzystaniu interfejsów API w inteligentnych sieciach, by zapewnienić większej liczbie przedsiębiorstw na całym świecie elastyczne, dostępne na żądanie rozwiązania łączności o dużej przepustowości. W naszej branży interfejsy API stanowią główny obszar zainteresowania, a ta współpraca pomoże nam w dalszym przekształcaniu sposobu, w jaki firmy wchodzą ze sobą w interakcje oraz tego jak zapewniają wartość swoim klientom poprzez optymalizację automatyzacji, poprawę współpracy, uproszczenie wprowadzania innowacji i zwiększanie bezpieczeństwa – zaznaczyła Keri Gilder, dyrektor generalna Colt Technology Services.
Dalsze etapy integracji API obejmą rozszerzenie zasięgu zautomatyzowanych usług platformy Colt On Demand na bardziej globalne rynki przy użyciu rozległej, wysokowydajnej sieci Console Connect.
Console Connect to platforma dla usługi Software Defined Interconnection® do łączenia aplikacji i infrastruktury. Umożliwia użytkownikom samodzielne dostarczanie prywatnych, wysokowydajnych połączeń między globalnym ekosystemem przedsiębiorstw, operatorów, chmury, SaaS, IoT, UCaaS, Security-as-a-Service, IX i innych partnerów Network-as-a-Service.
To jedyna platforma cyfrowa oparta na jednej z największych na świecie sieci prywatnych i globalnej sieci IP Tier 1, która znajduje się w pierwszej dziesiątce pod względem komunikacji równorzędnej IPv4 i IPv6, zapewniając wyższy poziom wydajności, szybkości i bezpieczeństwa sieci, zaspokajać cyfrowe potrzeby dzisiejszych połączonych użytkowników i społeczności.
W 2021 r. Console Connect rozszerzył zasięg swojej automatycznej sieci do ponad 650 centrów danych w ponad 55 krajach na całym świecie. Dzięki funkcji MeetingPlace użytkownicy platformy mogą bezpośrednio zamawiać i udostępniać usługi partnerskie, takie jak zdalne połączenia równorzędne, kolokacja i aplikacje biznesowe, a także uzyskiwać dostęp do usług natywnych z poziomu Console Connect.
Colt IQ Network to inteligentna sieć zoptymalizowana do 100 Gb/s połączona z ponad 900 centrami danych i ponad 29 000 budynkami z własną infrastrukturą sieciową w Europie, Azji i największymi centrami biznesowymi w Ameryce Północnej, umożliwiając klientom globalną ekspansję ich działalności.
Colt oferuje swoim klientom korporacyjnym i hurtowym szereg usług na żądanie, dostarczając w pełni elastyczne rozwiązania łączności między centrami danych, dostawcami usług w chmurze i budynkami korporacyjnymi.
Źródło: colt.net
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Handel
Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.