Co widzą kamery do monitoringu?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
W życiu wielu osób — właścicieli domów, sklepów czy przedsiębiorstw przychodzi taki dzień, w którym muszą zaopatrzyć się w kamery do monitoringu. Wówczas mogą się oni poczuć, jakby ktoś wrzucił ich na głęboką wodę. Jak bowiem samemu stworzyć skuteczny system ochrony, skoro na rynku jest tak wiele opcji? Sprawdźmy, jakie funkcje będą dla nas odpowiednie i przede wszystkim — jak to jest z tym zasięgiem kamer?
Nasze punkty kluczowe
Pierwsze pytania, jakie musimy sobie zadać, to — które obszary muszą zostać objęte monitoringiem? Jaka liczba kamer jest nam potrzebna? W jakich warunkach muszą one pracować? Czy interesuje nas tryb nocny, czy niekoniecznie? Czy będziemy chronić obszary wewnątrz, czy na zewnątrz domu? Obszary wewnętrzne zazwyczaj są niewielkie i łatwiej objąć je widokiem jednej kamery. Jeśli znamy już odpowiedzi na powyższe pytania, sprawdźmy, co w takim razie oferują nam producenci.
Model na każdą kieszeń
Jeśli nie słyszeliście jeszcze o modelu C3W od Ezviz, to warto sprawdzić, co producent oferuje w urządzeniu na każdą kieszeń. Kamera ta została wyposażona w
funkcję monitoringu nocą, dzięki której można zobaczyć, co się dzieje na naszej posesji, niezależnie od pory dnia. Posiada ona także wbudowaną lampę stroboskopową oraz syrenę w celu zniechęcenia intruzów. Na jej wyposażeniu są dwie anteny do wzmocnienia siły sygnału Wi-Fi oraz funkcja dwukierunkowego audio - ułatwiająca obustronną komunikację. Warto dodać, że widok kamery jest dostępny z poziomu aplikacji na smartfonie, dzięki temu mamy niezwykle łatwy dostęp do poglądu.
Sprawdź, jak wygląda kąt 270 stopni
To jednak nie koniec. Model LC1 jest jeszcze bardziej innowacyjnym urządzeniem, które łączy w sobie kamerę WiFi Full HD, detektor ruchu PIR o kącie 270⁰ i zasięgu do 9 metrów, syrenę alarmową 100dB oraz oświetlacz LED 2500 lumenów. Kamera ta pozwoli sprawdzić, co dzieje się na wskazanym obszarze, prześle powiadomienie o wykryciu ruchu i zapisze zdarzenia alarmowe na karcie microSD. A dzięki funkcji dwukierunkowego audio pozwoli również porozmawiać z osobami w bezpośrednim otoczeniu kamery. Natomiast funkcja Dzień/Noc pozwoli na nocną obserwację i zapis obrazu nawet w całkowitej ciemności. Kamera automatycznie przełączy się na nocny tryb, gdy zrobi się ciemno.
Dwa obiektywy robią wrażenie
Czas na model dla tych osób, które docenią jakość widzenia kolorów w nocy. Mowa o kamerze C3X wyposażonej aż w 2 obiektywy, która wyróżnia się doskonałą jakością nagrań oraz generuje kolorowy obraz w nocy,bez dodatkowych źródeł światła. Jeden z obiektywów rejestruje jasność otoczenia, natomiast drugi przechwytuje informacje o kolorze. Dzięki inteligentnym algorytmom kamera powiadomi także użytkownika o pojawieniu się osób i pojazdów w określonych wcześniej strefach. W reakcji na wykrycie ruchu kamera odtworzy nagrany wcześniej komunikat, który może być ostrzeżeniem dla intruza lub zaproszeniem dla gości. Co więcej, certyfikat IP67 skutecznie chroni urządzenie przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Nie straszne są jej więc warunki pogodowe. Ponadto producent EZVIZ oferuje dla tego modelu darmowy zapis w chmurze.
Jak więc widzimy, rynek oferuje bardzo wiele urządzeń, o różnorodnych funkcjach i zastosowaniach. Aby wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie, musimy zadać sobie kilka fundamentalnych pytań, które opisaliśmy na początku artykułu. Na szczęście zaawansowani producenci potrafią spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania, zachowując przy tym rozsądne ceny kamer. Jeśli zainteresowały Was powyższe modele, z łatwością znajdziecie w wielu sklepach on-line oraz stacjonarnie w Media Markt, Leroy Merlin, Selgros czy X-Kom.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.