Cięcie betonu nigdy nie było tak proste!
Place budowy to miejsca, gdzie mobilność ma duże znaczenie. Komfort pracy maszynami, ich ergonomia, bezpieczeństwo i użyteczność stanowią priorytet. Do tej pory prym wiodły maszyny spalinowe, które nie wymagały podłączenia do prądu, a jednocześnie były bardzo wydajne. Husqvarna wyszła naprzeciw potrzebom pracowników budowlanych, tworząc akumulatorowe maszyny budowlane, które nie emitują spalin, a jednocześnie zachowują wydajność spalinowych poprzedników.
Wygoda i bezpieczeństwo
Maszyny Husqvarna Construction wyposażone w akumulator to nowa generacja maszyn, które pozwalają na łatwy rozruch, większą elastyczność pracy dzięki zasilaniu akumulatorowemu, wysoką wydajność oraz możliwość użycia zawsze tam, gdzie jest to potrzebne – bez spalin i przewodów zasilających.
Idealnym przykładem maszyny, która rozwiązuje problem spalin i ograniczeń elektrycznych maszyn przewodowych na placach budowy jest przecinarka akumulatorowa Husqvarna K1 PACE. Jest to całkowicie nowa konstrukcja oparta na mocnym niemal 100 V akumulatorze. Dzięki wykorzystaniu nowego źródła zasilana nowa model przecinarki zapewnia szereg nowych korzyści, jak: niski poziom wibracji, niewielka waga i przyjazna dla użytkownika ergonomia.
- Przecinarka Husqvarna K1 PACE to niemal bezobsługowa maszyna, która gwarantuje niski koszt eksploatacji. Pracuje zarówno na sucho oraz sprawdza się do cięcia na mokro. To rewelacyjne uzupełnienie naszej oferty przecinarek Husqvarna Construction - mówi Dawid Trukszyn, Ekspert firmy Husqvarna Construction.
Doskonały stosunek mocy do masy sprawia, że K1 PACE jest idealnym uzupełnieniem parku maszyn. Stworzona do realizowania szybkich i wydajnych cięć, a niezależny system zasilania gwarantuje, że sprawdzi się zawsze tam gdzie będzie potrzebna. Specjalna konstrukcja części tnącej pozwala tarczy o średnicy 300 mm osiągnąć głębokość cięcia dostępne wcześniej wyłącznie dla tarcz 350 mm. Ponadto wykorzystuje ona nową, bardzo mocną platformę akumulatorową, na bazie której zobaczymy w krótce inne urządzenia niedostępne do tej pory w technologii akumulatorowej.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.