Cięcie betonu nigdy nie było tak proste!
Place budowy to miejsca, gdzie mobilność ma duże znaczenie. Komfort pracy maszynami, ich ergonomia, bezpieczeństwo i użyteczność stanowią priorytet. Do tej pory prym wiodły maszyny spalinowe, które nie wymagały podłączenia do prądu, a jednocześnie były bardzo wydajne. Husqvarna wyszła naprzeciw potrzebom pracowników budowlanych, tworząc akumulatorowe maszyny budowlane, które nie emitują spalin, a jednocześnie zachowują wydajność spalinowych poprzedników.
Wygoda i bezpieczeństwo
Maszyny Husqvarna Construction wyposażone w akumulator to nowa generacja maszyn, które pozwalają na łatwy rozruch, większą elastyczność pracy dzięki zasilaniu akumulatorowemu, wysoką wydajność oraz możliwość użycia zawsze tam, gdzie jest to potrzebne – bez spalin i przewodów zasilających.
Idealnym przykładem maszyny, która rozwiązuje problem spalin i ograniczeń elektrycznych maszyn przewodowych na placach budowy jest przecinarka akumulatorowa Husqvarna K1 PACE. Jest to całkowicie nowa konstrukcja oparta na mocnym niemal 100 V akumulatorze. Dzięki wykorzystaniu nowego źródła zasilana nowa model przecinarki zapewnia szereg nowych korzyści, jak: niski poziom wibracji, niewielka waga i przyjazna dla użytkownika ergonomia.
- Przecinarka Husqvarna K1 PACE to niemal bezobsługowa maszyna, która gwarantuje niski koszt eksploatacji. Pracuje zarówno na sucho oraz sprawdza się do cięcia na mokro. To rewelacyjne uzupełnienie naszej oferty przecinarek Husqvarna Construction - mówi Dawid Trukszyn, Ekspert firmy Husqvarna Construction.
Doskonały stosunek mocy do masy sprawia, że K1 PACE jest idealnym uzupełnieniem parku maszyn. Stworzona do realizowania szybkich i wydajnych cięć, a niezależny system zasilania gwarantuje, że sprawdzi się zawsze tam gdzie będzie potrzebna. Specjalna konstrukcja części tnącej pozwala tarczy o średnicy 300 mm osiągnąć głębokość cięcia dostępne wcześniej wyłącznie dla tarcz 350 mm. Ponadto wykorzystuje ona nową, bardzo mocną platformę akumulatorową, na bazie której zobaczymy w krótce inne urządzenia niedostępne do tej pory w technologii akumulatorowej.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.