Cięcie betonu nigdy nie było tak proste!
Place budowy to miejsca, gdzie mobilność ma duże znaczenie. Komfort pracy maszynami, ich ergonomia, bezpieczeństwo i użyteczność stanowią priorytet. Do tej pory prym wiodły maszyny spalinowe, które nie wymagały podłączenia do prądu, a jednocześnie były bardzo wydajne. Husqvarna wyszła naprzeciw potrzebom pracowników budowlanych, tworząc akumulatorowe maszyny budowlane, które nie emitują spalin, a jednocześnie zachowują wydajność spalinowych poprzedników.
Wygoda i bezpieczeństwo
Maszyny Husqvarna Construction wyposażone w akumulator to nowa generacja maszyn, które pozwalają na łatwy rozruch, większą elastyczność pracy dzięki zasilaniu akumulatorowemu, wysoką wydajność oraz możliwość użycia zawsze tam, gdzie jest to potrzebne – bez spalin i przewodów zasilających.
Idealnym przykładem maszyny, która rozwiązuje problem spalin i ograniczeń elektrycznych maszyn przewodowych na placach budowy jest przecinarka akumulatorowa Husqvarna K1 PACE. Jest to całkowicie nowa konstrukcja oparta na mocnym niemal 100 V akumulatorze. Dzięki wykorzystaniu nowego źródła zasilana nowa model przecinarki zapewnia szereg nowych korzyści, jak: niski poziom wibracji, niewielka waga i przyjazna dla użytkownika ergonomia.
- Przecinarka Husqvarna K1 PACE to niemal bezobsługowa maszyna, która gwarantuje niski koszt eksploatacji. Pracuje zarówno na sucho oraz sprawdza się do cięcia na mokro. To rewelacyjne uzupełnienie naszej oferty przecinarek Husqvarna Construction - mówi Dawid Trukszyn, Ekspert firmy Husqvarna Construction.
Doskonały stosunek mocy do masy sprawia, że K1 PACE jest idealnym uzupełnieniem parku maszyn. Stworzona do realizowania szybkich i wydajnych cięć, a niezależny system zasilania gwarantuje, że sprawdzi się zawsze tam gdzie będzie potrzebna. Specjalna konstrukcja części tnącej pozwala tarczy o średnicy 300 mm osiągnąć głębokość cięcia dostępne wcześniej wyłącznie dla tarcz 350 mm. Ponadto wykorzystuje ona nową, bardzo mocną platformę akumulatorową, na bazie której zobaczymy w krótce inne urządzenia niedostępne do tej pory w technologii akumulatorowej.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.