Brak wolnych portów USB? Pomoże hub Hama z czterema złączami
W urządzeniu znajdziemy cztery porty USB-A 3.0. Dzięki niemu można połączyć komputer, laptop, MacBook lub tablet ze smartfonem, zewnętrznym dyskiem twardym, pamięcią USB, klawiaturą, myszką czy drukarką. Hub dysponuje też wbudowanym zasilaczem i funkcyjną lampką LED.
Ta nowość właśnie znalazła się w ofercie niemieckiego producenta Hama i rozwiązuje jakże powszechny problem braku wystarczającej liczby portów. Dzięki czterem złączom USB typu A bez problemu połączymy swój komputer PC, notebook, MacBook czy tablet z telefonem komórkowym, przenośnym dyskiem twardym, pendrivem, myszką, klawiaturą, skanerem lub drukarką. Spory rozstaw gniazd pozwala na łatwe podłączenie nawet tych najszerszych dostępnych na rynku wtyczek.
Warto w tym miejscu podkreślić, że prędkość USB 3.0 jest nawet dziesięciokrotnie szybsza niż USB w poprzednim standardzie 2.0, zapewniając szybkość transferu danych do 5 Gb/s. Dodatkowo wysokiej jakości materiały i wykonanie gwarantują optymalną jakość transmisji.
Wbudowany w hub układ scalony rozpoznaje automatycznie urządzenie, co umożliwia ładowanie prawie wszystkich modeli smartfonów i tabletów. Obsługuje on standard szybkiego ładowania USB Battery Charging 1.2. W efekcie pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych prądem o natężeniu do 1,5 ampera.
Hub wyróżnia się wbudowanym dodatkowym zasilaczem, który zapewnia stabilne i niezależne od urządzenia zasilanie elektryczne podłączonego sprzętu z interfejsem USB. Przekłada się to w prosty sposób na wygodę jego użytkowania. Zasilanie jest dostarczane poprzez złącza USB i sam zasilacz.
W całym zestawie znajdziemy też wypinany kabel USB o długości 80 cm do podłączenia do komputera albo laptopa. Zastosowanie elastycznych materiałów daje ochronę przed ryzykiem złamaniem przewodu.
W urządzeniu nie zabrakło również funkcyjnej diody LED, która poinformuje nas czy na pewno w danej chwili pracuje.
Standard Plug & Play oznacza, że ten hub od firmy Hama nie wymaga ręcznej instalacji oprogramowania ani sterowników.
Sugerowaną cenę detaliczną produktu - utrzymanego w szarej, antracytowej kolorystyce - ustalono na poziomie 139 zł.
Wszystkie niezbędne szczegóły znajdziemy na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.