Brak wolnych portów USB? Pomoże hub Hama z czterema złączami
W urządzeniu znajdziemy cztery porty USB-A 3.0. Dzięki niemu można połączyć komputer, laptop, MacBook lub tablet ze smartfonem, zewnętrznym dyskiem twardym, pamięcią USB, klawiaturą, myszką czy drukarką. Hub dysponuje też wbudowanym zasilaczem i funkcyjną lampką LED.
Ta nowość właśnie znalazła się w ofercie niemieckiego producenta Hama i rozwiązuje jakże powszechny problem braku wystarczającej liczby portów. Dzięki czterem złączom USB typu A bez problemu połączymy swój komputer PC, notebook, MacBook czy tablet z telefonem komórkowym, przenośnym dyskiem twardym, pendrivem, myszką, klawiaturą, skanerem lub drukarką. Spory rozstaw gniazd pozwala na łatwe podłączenie nawet tych najszerszych dostępnych na rynku wtyczek.
Warto w tym miejscu podkreślić, że prędkość USB 3.0 jest nawet dziesięciokrotnie szybsza niż USB w poprzednim standardzie 2.0, zapewniając szybkość transferu danych do 5 Gb/s. Dodatkowo wysokiej jakości materiały i wykonanie gwarantują optymalną jakość transmisji.
Wbudowany w hub układ scalony rozpoznaje automatycznie urządzenie, co umożliwia ładowanie prawie wszystkich modeli smartfonów i tabletów. Obsługuje on standard szybkiego ładowania USB Battery Charging 1.2. W efekcie pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych prądem o natężeniu do 1,5 ampera.
Hub wyróżnia się wbudowanym dodatkowym zasilaczem, który zapewnia stabilne i niezależne od urządzenia zasilanie elektryczne podłączonego sprzętu z interfejsem USB. Przekłada się to w prosty sposób na wygodę jego użytkowania. Zasilanie jest dostarczane poprzez złącza USB i sam zasilacz.
W całym zestawie znajdziemy też wypinany kabel USB o długości 80 cm do podłączenia do komputera albo laptopa. Zastosowanie elastycznych materiałów daje ochronę przed ryzykiem złamaniem przewodu.
W urządzeniu nie zabrakło również funkcyjnej diody LED, która poinformuje nas czy na pewno w danej chwili pracuje.
Standard Plug & Play oznacza, że ten hub od firmy Hama nie wymaga ręcznej instalacji oprogramowania ani sterowników.
Sugerowaną cenę detaliczną produktu - utrzymanego w szarej, antracytowej kolorystyce - ustalono na poziomie 139 zł.
Wszystkie niezbędne szczegóły znajdziemy na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.