Bitdefender Endpoint Security zatrzymał sto procent zagrożeń!
Eksperci z AV-TESTS Institute wzięli pod lupę najpopularniejsze programy antywirusowe przeznaczone na system Windows 10. Specjaliści kierowali się przede wszystkim trzema kryteriami: ochroną, wydajnością, a także brakiem ingerencji w działanie systemu operacyjnego. Tylko pięć, z szesnastu programów zdobyło perfekcyjny wynik, a więc zyskało maksymalną ocenę w każdym z kryteriów. Wśród nich znalazł się Bitdefender Endpoint Security.
W laboratorium AV-TESTS przeprowadzono testy aplikacji antywirusowych, które będą idealnie chronić komputery wyposażone w system Microsoft Windows 10. W przypadku marki Bitdefender brano pod uwagę dwie wersje oprogramowania: Endpoint Security 6.6 oraz Endpoint Security Ultra 6.6. Aplikacja powstrzymała wszystkie ataki pochodzące z sieci, oraz wiadomości e-mail. Co ciekawe, antywirus potrafił wykryć wszystkie wersje malware, które pojawiły się w przeciągu ostatnich czterech tygodni. W przypadku stabilności systemu również praktycznie nie zauważalna była praca oprogramowania antywirusowego. Warto również wspomnieć o tym, że aplikacja Bitdefender Endpoint Security poprawiła swoją wydajność w porównaniu do testu, jaki przygotowali eksperci AV-TESTS w sierpniu ubiegłego roku. Jak widać, inżynierowie stale pracują nad rozwojem oprogramowania Bitdefender. Patrząc na testy można również zauważyć, że Bitdefender Endpoint Security w obu wersjach nie uruchomił żadnego fałszywego alarmu co również należy uznać za duży plus.
Bitdefender Endpoint Security
Warto wspomnieć, że Bitdefender Endpoint Security jest to tak zwany agent bezpieczeństwa, który instaluje się na punkcie końcowym. W prostym tłumaczeniu chodzi o sprzęt pracownika, jednak w dalszym ciągu o wszystkim decyduje administrator za pomocą konsoli GravityZone. Jest to więc warstwowa ochrona systemu operacyjnego, z którego korzysta użytkownik końcowy. Za sprawą Bitdefender Endpoint Security możemy być pewni, że komputer będzie odpowiednio zabezpieczony przed zagrożeniami z zewnątrz, bowiem precyzyjnie zwalcza zaawansowane zagrożenia za pomocą wielowarstwowej ochrony. Potwierdzeniem tego jest świetny wynik uzyskany podczas styczniowych testów AV-TESTS.
Bitdefender Endpoint Security wykorzystuje opatentowane technologie uczenia maszynowego, które czuwają nad bezpieczeństwem komputera. Mogą monitorować zachowania, a także wykrywać techniki ataku. Dzięki temu zapobieganie, wykrywane, a następnie blokowanie zagrożeń będzie niemalże stuprocentowo skuteczne. To ważne, bowiem tradycyjne zabezpieczenia punktów końcowych mogą czasami przeoczyć pewne zagrożenia. Po wykryciu i zablokowaniu tego typu złośliwych aplikacji Bitdefender Endpoint Security automatycznie podejmuje pewne działania mające na celu utrzymanie normalnego funkcjonowania firmy. Warto również dodać, że oprogramowanie jest bardzo szybkie w konfiguracji, a także łatwo się skaluje, co pozwala na ochronę dowolnej liczby punktów końcowych.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.