Billennium zintegrowało aplikację Inperly z IDnow
Billennium, polska spółka tworząca rozwiązania IT dla biznesu, poinformowała o nawiązaniu współpracy z IDnow – wiodącym dostawcą platform służących do potwierdzania tożsamości w Europie. Dzięki temu, aplikacja Inperly umożliwia użytkownikom Microsoft Teams sprawdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z wykorzystaniem dokumentów tożsamości z ponad 200 krajów.
Inperly to aplikacja wspierająca zdalne procesy obsługi klienta, doradztwa oraz sprzedaży produktów i usług. W styczniu Billennium wdrożyło do swojej aplikacji usługi automatycznego potwierdzania tożsamości i podpisu elektronicznego od IDnow. Nowa funkcja umożliwia wystawienie jednorazowego podpisu kwalifikowanego (QES), będącego odpowiednikiem podpisu odręcznego na terenie Unii Europejskiej. Z funkcji tej można korzystać w większości krajów wspólnoty.
Do celów weryfikacji użytkownika i podpisywania dokumentów Inperly wykorzystuje również polskie e-dowody osobiste (z aplikacją eDO App, stworzoną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych), podpisy kwalifikowane mSzafir od Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz podpisy kwalifikowane SimplySign autorstwa Asseco.
- Dzięki integracji Inperly z IDnow, firmy i instytucje na całym świecie otrzymują możliwość bardzo wygodnej, łatwej i przede wszystkim bezpiecznej weryfikacji tożsamości użytkownika w ramach komunikacji poprzez platformę Microsoft Teams. Nasze rozwiązanie wspiera organizacje w cyfryzacji procesów biznesowych i obiegu dokumentów oraz zapobieganiu oszustwom. Może być z powodzeniem stosowane w instytucjach rządowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, uczelniach, firmach HR i innych organizacjach oferujących swoje usługi zdalnie – wyjaśnia Tomasz Goźliński, Product Owner Inperly w Billennium.
- Budowanie zaufania w świecie cyfrowym i umożliwienie naszym partnerom tworzenie bezpiecznych
i godnych zaufania relacji to jeden z głównych celów i ważne elementy misji IDnow. Integracja naszego rozwiązania all-in-one – kwalifikowanego podpisu elektronicznego i zdalnej weryfikacji tożsamości – z Inperly, jest zgodne z europejskim rozporządzeniem AML (Anti-Money Laundring) i gwarantuje wszystkim stronom bezpieczne prowadzenie procesów biznesowych na platformie Microsoft Teams. Automatyczna weryfikacja oparta o sztuczną inteligencję pozwala łatwo i szybko sprawdzić lub potwierdzić tożsamość użytkownika. Poprzez kontrolę biometryczną i podpis elektroniczny to rozwiązanie pomaga zatem zapobiegać kradzieżom tożsamości – mówi Bertrand Bouteloup, Vice President Sales w IDnow.
Więcej informacji o aplikacji można znaleźć również na stronie Inperly.pl

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów
W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Prawo
Firmy czekają na ostateczne przepisy dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur. Mają być gotowe w wakacje

Obowiązkowy Krajowy System e-Faktur rusza 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów opublikowało szczegółową dokumentację techniczną, jednak przepisy określające funkcjonowanie systemu KSeF są na razie na etapie prac w Sejmie. Wprowadzenie nowego systemu oznacza rewolucję w obiegu dokumentów, a dla firm – spore wyzwanie w przygotowaniu do zmian. „Barometr nastrojów polskich księgowych 2025” wskazuje, że KSeF budzi wśród nich najwięcej obaw, przede wszystkim ze względu na chaos organizacyjny i brak jasnych przepisów.
Bankowość
Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.