Komunikaty PR

Backup – nie tylko od święta

2021-03-30  |  10:10
Biuro prasowe

Idea światowego dnia backupu – z jakiegoś powodu przypadającego na 31 marca – jest oczywiście słuszna, jednak obecnie, w dobie szalejącego ransomware’u i pracy zdalnej, warto uświadomić sobie, że dbanie o bezpieczeństwo danych to kwestia codziennej, stałej praktyki, a nie okazjonalnego przypominania sobie „powinienem/powinnam zrobić backup”. Szczęśliwie, obecnie tworzenie backupu jest znacznie prostsze i wygodniejsze niż przed dekadą, gdy oficjalnie ustanawiano World Backup’s Day.

Ostatnie 12 miesięcy w znacznej mierze spędziliśmy korzystając z najróżniejszych urządzeń „komputerowych”, których dyski i wbudowane pamięci non stop wypełniały się naszymi firmowymi i prywatnymi danymi. To najróżniejsze dokumenty, projekty, czy zbiory fotografii, dokumentujących nasze wspomnienia. Tych danych są ogromne ilości, a na domiar złego są one zwykle rozproszone pomiędzy wiele różnych urządzeń i usług – to wyzwanie, któremu musimy sprostać chcąc zadbać o bezpieczeństwo swoich cyfrowych zasobów.

Jest to szczególnie istotne teraz, gdy dominującym typem złośliwego oprogramowania stał się wspomniany już ransomware, czyli oprogramowanie blokujące dostęp do danych (i żądające okupu za ich odblokowanie). Ale nie tylko malware zagraża naszym danym – równie groźna może być dla nich nasza nieuwaga, czyli wylanie kawy na laptopa lub upuszczenie smartfona na beton.

Dane można stracić w sekundę

W każdym z tych scenariuszy konsekwencje będą zbliżone – możemy bezpowrotnie stracić nasze cenne pliki, a wszelkie próby ich odzyskania mogą być nieprzeciętnie kosztowne i skomplikowane. Na szczęście, przed takimi sytuacjami można stosunkowo łatwo się zabezpieczyć – działając proaktywnie i podejmując stosowne działania odpowiednio wcześniej.

Nie każdy ma jednak czas, środki i know-how niezbędne, by zbudować na własne potrzeby zaawansowany, scentralizowany system backupu – dla użytkowników, którzy chcieliby zabezpieczyć się w nieco prostszy sposób firma Western Digital przygotowała cały zestaw zewnętrznych nośników danych, z pomocą których można błyskawicznie i w bardzo prosty sposób przygotować kopię zapasową swoich bezcennych plików z komputera, laptopa, tabletu itp.

Prosty patent na bezpieczeństwo

Zdecydowana większość produktów oferowanych przez firmę Western Digital w ramach marek WD oraz SanDisk dostarczana jest do klientów z zestawem oprogramowania, które pozwala nie tylko zabezpieczyć dane za pomocą algorytmu szyfrującego, ale również łatwo skonfigurować proces tworzenia backupu na zewnętrznym nośniku. Różnorodność oferty firmy w tej dziedzinie pozwala każdemu dobrać urządzenie magazynujące o specyfice, pojemnościach i charakterze idealnie pasującym do jego potrzeb.

Świetnym przykładem jest np. smukły i stylowy zewnętrzny dysk WD My Passport, dostępny w wersjach o pojemności od 1 do aż 5 TB, wyposażony w funkcję szyfrowania AES… i dostępny w czterech atrakcyjnych kolorach (co istotne, dostępna jest też wersja dla użytkowników komputerów Apple (My Passport for Mac). To urządzenie będzie idealne dla osób, które chciałyby wygodnie tworzyć i przechowywać kopie ogromnych bibliotek plików – w tym również filmów, zdjęć, muzyki, etc.

Osoby, dla których priorytetem będzie wydajność – czyli np. podróżujących profesjonalistów, którzy muszą szybko i często przenosić duże pliki, również kopii zapasowej – idealne będą z kolei nowe modele z serii SanDisk Extreme Pro® Portable SSD, oferujące zawrotne, sięgające 2000 MB/s prędkości odczytu i zapisu danych. Warto dodać, że wspomniany dysk SanDisk oferuje dodatkowo odporność na wodę, pył i wstrząsy.

Oczywiście, wspomniane dyski oferowane są wraz z oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowej wskazanych plików – choć użytkownik może też oczywiście skorzystać w tym celu z wbudowanych do systemu operacyjnego narzędzi do backupu (czyli Kopia Zapasowa w Windows lub Time Machine w Mac OS).

Nie zapomnijmy o smartfonach

Użytkownicy urządzeń mobilnych mogą z kolei sięgnąć po jedną z wielu przemyślnych przenośnych pamięci z serii SanDisk – np. SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C, który wyposażony został w złącza USB-C oraz klasyczne USB A, dzięki czemu można go podłączyć zarówno do smartfona czy tabletu, jak i komputera. To pozwala wygodnie i sprawnie tworzyć kopie danych z urządzenia mobilnego – proces ten można sobie dodatkowo ułatwić instalując aplikację SanDisk® Memory ZoneTM. W przypadku smartfonów firmy Apple podobną funkcję pełnić będzie SanDisk iXpand Flash Drive Go (również oferowany z darmową aplikacją dla iOS).

Więcej informacji o rozwiązaniach do osobistego backupu firmy Western Digital znaleźć można na stronie https://shop.westerndigital.com/pl-pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Ochrona środowiska

Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie. Za tym idą rekordowe zjawiska klimatyczne

Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.