Avanade i Bank Millennium rozpoczęły polską edycję programu „Szkoła Innowacji”
Avanade, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w ekosystemie Microsoft, uruchomił program edukacyjny dla liderów biznesu w zakresie strategicznego znaczenia innowacji i ich kluczowej roli w budowaniu konkurencyjności organizacji. Do pierwszej edycji „Szkoły Innowacji” zaproszono Bank Millennium. Program obejmuje trzymiesięczne szkolenie liderów korporacyjnych w zakresie strategicznych zagadnień w biznesie, takich jak nastawienie na rozwój, zrównoważony rozwój, generatywna sztuczna inteligencja oraz budowa ekosystemu innowacji.
Program edukacyjny „Szkoła Innowacji”, obejmujący m.in. platformę do samodzielnego uczenia się (ang. self-training platform) i grywalizację, oferuje swoim uczestnikom dostęp do lokalnych i międzynarodowych grup dyskusyjnych oraz umożliwia dołączenie do zespołu 500 globalnych profesjonalistów, w tym wybitnych naukowców, liderów rynku oraz przedstawicieli sektora MŚP nastawionych na rozwój innowacyjności.
- Innowacje wciąż znajdują się w centrum zainteresowania biznesu i stanowią globalny katalizator zmian. Wspierają firmy w funkcjonowaniu w dzisiejszych niespokojnych realiach rynkowych, umożliwiając ich transformację oraz odbudowę po okresie wyzwań ostatnich lat - mówi Andrea Silvestri, Innovation Lead Avanade ICEG (Włochy, Europa Środkowa oraz Grecja).
Poprzez uruchomienie polskiej edycji programu „Szkoła Innowacji”, Avanade chce zwrócić uwagę przedsiębiorstw w Polsce na biznesowy potencjał innowacji, związany z obszarem zrównoważonego rozwoju, skalowania działalności oraz generowania wzrostu. Przedsięwzięcie łączy przedstawicieli biznesu, środowisk akademickich oraz dostawców technologii w działaniach na rzecz tworzenia potencjału jutra oraz zrównoważonych innowacji.
- Globalny program Avanade to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie firm na innowacje, których wdrożenie prowadzi do realnych korzyści. Inicjatywa oparta na systemie partnerskim ma za zadanie pokazać przedsiębiorstwom, w jaki sposób zwiększać dynamikę działalności, wykorzystując innowacyjne metody pracy oferowane przez technologie Microsoft. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi partnerami możemy wspierać kolejnych innowatorów, wykorzystując w elastyczny i interaktywny sposób najnowsze trendy w przemyśle, technologii i życiu społecznym - dodaje Silvestri.
Dzięki wspólnej inicjatywie Avanade i Banku Millennium, przedstawiciele biznesu mogą przekonać się jak potężną siłę stanowi innowacyjność, która nie tylko wspiera organizacje w stawianiu czoła obecnym wyzwaniom rynkowym, ale również umożliwia ich dynamiczny rozwój i wzrost. Program wspiera kulturę innowacji poprzez zachęcanie firm do tworzenia przełomowych rozwiązań, podejmowania ryzyka, nawiązywania współpracy, a także śledzenia bieżących trendów i technologii. To elementy niezbędne dla tych przedstawicieli biznesu, którzy chcą budować swoją przewagę konkurencyjną.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.