Avanade i Bank Millennium rozpoczęły polską edycję programu „Szkoła Innowacji”
Avanade, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w ekosystemie Microsoft, uruchomił program edukacyjny dla liderów biznesu w zakresie strategicznego znaczenia innowacji i ich kluczowej roli w budowaniu konkurencyjności organizacji. Do pierwszej edycji „Szkoły Innowacji” zaproszono Bank Millennium. Program obejmuje trzymiesięczne szkolenie liderów korporacyjnych w zakresie strategicznych zagadnień w biznesie, takich jak nastawienie na rozwój, zrównoważony rozwój, generatywna sztuczna inteligencja oraz budowa ekosystemu innowacji.
Program edukacyjny „Szkoła Innowacji”, obejmujący m.in. platformę do samodzielnego uczenia się (ang. self-training platform) i grywalizację, oferuje swoim uczestnikom dostęp do lokalnych i międzynarodowych grup dyskusyjnych oraz umożliwia dołączenie do zespołu 500 globalnych profesjonalistów, w tym wybitnych naukowców, liderów rynku oraz przedstawicieli sektora MŚP nastawionych na rozwój innowacyjności.
- Innowacje wciąż znajdują się w centrum zainteresowania biznesu i stanowią globalny katalizator zmian. Wspierają firmy w funkcjonowaniu w dzisiejszych niespokojnych realiach rynkowych, umożliwiając ich transformację oraz odbudowę po okresie wyzwań ostatnich lat - mówi Andrea Silvestri, Innovation Lead Avanade ICEG (Włochy, Europa Środkowa oraz Grecja).
Poprzez uruchomienie polskiej edycji programu „Szkoła Innowacji”, Avanade chce zwrócić uwagę przedsiębiorstw w Polsce na biznesowy potencjał innowacji, związany z obszarem zrównoważonego rozwoju, skalowania działalności oraz generowania wzrostu. Przedsięwzięcie łączy przedstawicieli biznesu, środowisk akademickich oraz dostawców technologii w działaniach na rzecz tworzenia potencjału jutra oraz zrównoważonych innowacji.
- Globalny program Avanade to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie firm na innowacje, których wdrożenie prowadzi do realnych korzyści. Inicjatywa oparta na systemie partnerskim ma za zadanie pokazać przedsiębiorstwom, w jaki sposób zwiększać dynamikę działalności, wykorzystując innowacyjne metody pracy oferowane przez technologie Microsoft. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi partnerami możemy wspierać kolejnych innowatorów, wykorzystując w elastyczny i interaktywny sposób najnowsze trendy w przemyśle, technologii i życiu społecznym - dodaje Silvestri.
Dzięki wspólnej inicjatywie Avanade i Banku Millennium, przedstawiciele biznesu mogą przekonać się jak potężną siłę stanowi innowacyjność, która nie tylko wspiera organizacje w stawianiu czoła obecnym wyzwaniom rynkowym, ale również umożliwia ich dynamiczny rozwój i wzrost. Program wspiera kulturę innowacji poprzez zachęcanie firm do tworzenia przełomowych rozwiązań, podejmowania ryzyka, nawiązywania współpracy, a także śledzenia bieżących trendów i technologii. To elementy niezbędne dla tych przedstawicieli biznesu, którzy chcą budować swoją przewagę konkurencyjną.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.