Komunikaty PR

ASTOR i ProCobot zacieśniają współpracę: autonomiczne roboty mobilne MiR

2022-02-23  |  12:50
Biuro prasowe

Dwie polskie firmy technologiczno-inżynierskie: ASTOR – dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu z zakresu systemów sterowania, systemów IT dla przemysłu (w tym oprogramowania SCADA) oraz robotów przemysłowych i mobilnych oraz ProCobot – dostawca robotów współpracujących i mobilnych, łączą siły na polskim rynku.

Partnerstwo i bliższa współpraca  w zakresie dystrybucji robotów mobilnych MiR jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój zrobotyzowanej intralogistyki i ma na celu lepszą obsługę klientów dzięki wzajemnej wymianie doświadczeń i wiedzy.

 

Obydwie firmy: ASTOR i ProCobot odnotowały rekordowe wyniki finansowe za 2021 rok. Aby móc dalej się rozwijać w dynamicznym tempie i być w stanie odpowiedzieć na ogromne zapotrzebowanie rynku, jeszcze w 2021 roku podjęły rozmowy, które zaowocowały podpisaniem oficjalnej umowy o wspólnej dystrybucji robotów Mobile Industrial Robots. Dla firmy MiR oznacza to możliwość jeszcze szerszego dotarcia do polskich przedsiębiorstw rozważających automatyzację intralogistyki.

 

Zgodnie z umową, firma ProCobot od 2022 roku posiada status Dystrybutora produktów MiR i partnera ASTOR, a firma ASTOR posiada status MiR Excellent Partner w Polsce. Umowa dystrybucyjna uwzględnia wzajemną wymianę doświadczeń i wiedzy projektowej, rozwój kompetencji w celu profesjonalnego świadczenia usług i edukacji klientów oraz szerokie propagowanie nowoczesnych rozwiązań dla zrobotyzowanej intralogistyki i produkcji.

 

Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki IFR 2021 potwierdza: dynamika robotyzacji i automatyzacji intralogistyki znacząco wzrasta. Ożywienie gospodarki stwarza coraz lepsze warunki do tego, by Polska na przestrzeni najbliższych lat  zwiększyła znacząco gęstość robotyzacji w przemyśle, którą w dalszym ciągu jeszcze utrzymujemy na niskim poziomie w porównaniu z naszymi sąsiadami.

 

ProCobot, obecny na polskim rynku od 2013 roku, ma w ofercie roboty współpracujące UR, roboty mobilne MiR oraz innowacyjne roboty usługowe m.in. dla branży Horeca.

„Cobotyka zawsze była naszą pasją. Zaczynaliśmy od edukacji, budowania świadomości o robotyzacji i w końcu pierwszych pionierskich wdrożeń na rynku polskim. Obecnie mamy ponad 600 zainstalowanych cobotów i kilkuset zadowolonych Klientów w kraju i za granicą, co potwierdza naszą kompleksową wiedzę, kompetencje i doświadczenie w tej branży. Pierwszy cobot – to pierwszy krok w stronę cyfryzacji i Przemysłu 4.0., co określa strategiczny kierunek rozwoju firmy” – podkreśla Paweł Lewandowski, prezes ProCobot.

„Z firmą ASTOR przyświecają nam w tym bardzo podobne cele i wartości. Tworzymy rzetelne i wiarygodne środowisko biznesowe, skupiamy wokół siebie najnowsze technologie. To wszystko pozwala nam na jeszcze bardziej dostosować się i sprostać coraz to wyższym wymaganiom rynku. Połączenie sił ProCobot i ASTOR pozwoli na dotarcie z produktami MiR na większą skalę na polskim rynku, ale przede wszystkim da Klientom świadomość, że zrobotyzują procesy intralogistyczne w swoich zakładach  z partnerami na najwyższym poziomie. Wspólnie pokazujemy przedsiębiorcom, jak podejść do tematu inwestycji w robotyzację, by uświadomić im dynamikę transformacji przemysłu” – dodaje Paweł Lewandowski.

 

ASTOR, od ponad 35 lat działający w szeroko pojętym obszarze produkcji i przemysłu, dostarcza wraz z integratorami systemów nowoczesne rozwiązania technologiczne z zakresu automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji, które przybliżają firmy do Przemysłu 4.0. Wśród nich są roboty przemysłowe Kawasaki Robotics i EPSON, roboty mobilne MiR i Agilox oraz zaawansowane systemy intralogistyki.

 

„Ostatnie 6 lat było dla ASTOR okresem poszukiwania nowych okazji biznesowych i nowych rynków, w których moglibyśmy się rozwijać w przyszłości. Jednym z naszych odkryć jest rynek automatyzacji intralogistyki, czyli transportu wewnętrznego w zakładach produkcyjnych i fabrykach dzięki innowacyjnym technologiom. Udało się to dzięki współpracy z MiR z Danii, która jest prekursorem i  zdecydowanie najbardziej innowacyjną firmą, z największym doświadczeniem rynkowym w zakresie inteligentnej intralogistyki. Dostarczyła już kilkadziesiąt tysięcy takich robotów mobilnych na całym świecie. Dzięki tej współpracy byliśmy w stanie, po pierwsze – nauczyć się tego rynku, po drugie – poznać potrzeby Klientów i po trzecie – zbudować naszą nową linię biznesową, którą nazwaliśmy linią biznesową intralogistyki” – mówi Jarosław Gracel, prezes ASTOR.

Ważnym elementem rozwoju sprzedaży na polskim rynku jest współpraca z firmą ProCobot, która jest silnym partnerem w dziedzinie zarówno marketingu, sprzedaży, jak i integracji robotów mobilnych MiR. Jestem przekonany, że dzięki trójstronnej współpracy z firmami ProCobot i MiR będziemy w stanie dużo dynamiczniej budować rynek, lepiej go obsługiwać i dostarczać Klientom wysoką jakość usług” – zapewnia  Jarosław Gracel.

 

Mobile Industrial Robots (MiR), duńska firma technologiczna, rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Firma stworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach.

Dostarczanie eksperckiej wiedzy i technicznego know-how dla Klientów korzystających z naszych rozwiązań to priorytet MiR. Stale motywujemy kontrahentów na lokalnych rynkach do zacieśniania i rozwijania współpracy, dlatego cieszymy się z sojuszu firm ASTOR i ProCobot. Połączenie szerokiej wiedzy firmy ProCobot w zakresie zastosowań robotów współpracujących z 35-letnim doświadczeniem firmy ASTOR w zakresie rozwiązań dla produkcji i przemysłu, oznacza umocnienie już i tak silnej pozycji MiR na polskim rynku” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.

Obydwie firmy włożyły wiele pracy w to, żeby roboty MiR stały się wyborem nr 1 wśród Klientów zainteresowanych robotami AMR w Polsce. Tym bardziej czujemy satysfakcję, że Klientom korzystającym z rozwiązań MiR zapewnimy bardziej wydajny transfer wiedzy i jeszcze wyższy poziom wsparcia” – podsumowuje Jesper Sonne Thimsen.

 

ASTOR i ProCobot działają także aktywnie, od 2021 roku, w Związku Pracodawców Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAiRP). Związek zajmuje się promowaniem procesów automatyzacji i robotyzacji w kraju i za granicą. Zrzesza największych polskie przedsiębiorstwa związane z rynkiem automatyki i robotyki – integratorów, dostawców rozwiązań i usług oraz producentów maszyn. Celem działań organizacji, której współzałożycielem jest Stefan Życzkowski (szef rady strategicznej ASTOR), jest propagowanie i wspieranie rozwoju nowoczesnych metod produkcyjnych wśród polskich przedsiębiorstw, a także integracja i wspieranie polskich firm wdrażających te rozwiązania. To przeciwwaga dla skonsolidowanych zachodnich firm z branży.

 

Więcej o firmie ASTOR: www.astor.com.pl

Więcej o firmie ProCobot: www.procobot.com

Więcej o firmie MiR: www.mobile-industrial-robots.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Zdrowie

Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.

Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.

Handel

Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę

W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.