ASCENSIA: SYSTEM CIĄGŁEGO MONITOROWANIA GLUKOZY NOWEJ GENERACJI EVERSENSE E3
ASCENSIA DIABETES CARE WPROWADZA NA RYNEK SYSTEM CIĄGŁEGO MONITOROWANIA GLUKOZY NOWEJ GENERACJI EVERSENSE E3
Warszawa, 2 września 2022 – Ascensia Diabetes Care, globalna firma wspierająca osoby chore na cukrzycę, producent wiodących na rynku glukometrów z rodziny CONTOUR® oraz wyłączny globalny dystrybutor systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense® firmy Senseonics, wprowadza w Polsce system nowej generacji CGM Eversense® E3. Dzięki temu rozwiązaniu osoby chorujące na cukrzycę mogą doświadczyć unikalnych funkcji systemu Eversense E3, który został opracowany przez Senseonics Holdings, Inc. i uzyskał zatwierdzenie znaku CE w czerwcu 2022 roku (NYSE American: SENS).
Eversense E3 to w pełni implantowany, długoterminowy system CGM, zaprojektowany w oparciu o zestaw korzyści, jakich polscy użytkownicy doświadczyli dzięki obecnie dostępnemu systemowi CGM Eversense® XL. Podobnie jak aktualna wersja, jest to system nowej generacji oferujący szczególną dokładność i trwałość sensora przez okres do 6 miesięcy użytkowania. Inne istotne udoskonalenia to zmniejszona częstość kalibracji, większa wytrzymałość sensora i możliwość podejmowania decyzji terapeutycznych - takich jak na przykład podawanie insuliny bez konieczności potwierdzania poziomu glukozy we krwi pomiarem z opuszki palca. Osoby chorujące na cukrzycę i lekarze, zainteresowani nowym systemem, mogą odwiedzić stronę: https://www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3 lub skontaktować się z działem obsługi klienta CGM pod numerem 22 372 72 20, wew. 4 w godzinach od 9.00-17.00.
Torstein Myhre, szef regionu UE w Ascensia Diabetes Care, powiedział: "Cieszymy się, że możemy zaproponować Eversense E3 osobom chorującym na cukrzycę w Polsce. Jako długoterminowy system CGM, Eversense E3 daje osobom chorym na cukrzycę swobodę, której nie oferują inne systemy CGM. To istotna zmiana jakościowa dla pacjentów chorujących na cukrzycę - z unikalnymi funkcjami zapewniającymi wyjątkową dokładność, wygodę i elastyczność. "
Dostępny już w Polsce system CGM Eversense E3 zapewnia osobom z cukrzycą:
- Długoterminowy CGM, z 6-miesięcznym okresem użytkowania sensora i dwiema krótkimi wizytami w placówkach implatacyjnych w ciągu roku (implantacja oraz usuwanie sensora)
- Wyjątkowa dokładność, wykazana w badaniu PROMISE[1] w czasie noszenia sensora – MARD 8,5 %
- Możliwość podejmowania decyzji terapeutycznych dotyczących dawkowania insuliny bez konieczności potwierdzania poziomu glukozy we krwi pomiarem z opuszki palca
- Mniejsza liczba kalibracji: po 21. dniu użytkowania wymagana jest zwykle jedna kalibracja dziennie
- Implantowany sensor wraz ze zdejmowalnym inteligentnym transmiterem*, który zapewnia dyskretne alarmy wibracyjne odczuwalne na skórze i przesyła dane do aplikacji mobilnej
- Innowacyjna modyfikacja produktu, zwiększająca 6-miesięczną wytrzymałość sensora
Więcej o systemie CGM Eversense E3 na stronie https://www.diabetes.ascensia.pl/eversense-e3
Informacje o Eversense
System ciągłego monitorowania stężenia glukozy (CGM) Eversense® E3 jest przeznaczony do ciągłego pomiaru glukozy przez 6 miesięcy u osób chorych na cukrzycę, które ukończyły 18 lat. System jest zarejestrowany do podejmowania decyzji terapeutycznych. Pomiary stężenia glukozy we krwi z opuszki palca nadal są wymagane na potrzeby kalibracji, zwykle raz dziennie po 21. dniu stosowania, a także gdy objawy u pacjenta nie zgadzają się z informacjami podawanymi przez system CGM lub gdy pacjent przyjmuje leki z grupy tetracyklin. Zabiegi implantowania i usuwania sensora wykonuje lekarz. System CGM Eversense E3 jest wyrobem wydawanym z przepisu lekarza; aby uzyskać więcej informacji, pacjent powinien zwrócić się do personelu medycznego.
Dodatkowe informacje dotyczące bezpieczeństwa można znaleźć na stronie https://global.eversensediabetes.com/safety-info
O firmie Senseonics
Senseonics Holdings, Inc. jest firmą z branży technologii medycznych skoncentrowaną na rozwoju i tworzeniu produktów do monitorowania poziomu glukozy, zaprojektowanych w celu zmiany życia osób chorujących na cukrzycę dzięki zróżnicowanej, długoterminowej technologii zarządzania glukozą za pomocą systemów implantowanych. Systemy CGM firmy Senseonics, Eversense®, Eversense® XL i Eversense® E3, zawierają niewielki sensor implantowany pod skórę w górnej części ramienia, który komunikuje się z inteligentnym transmiterem noszonym nad sensorem. Dane o stężeniu glukozy są automatycznie przesyłane co 5 minut do aplikacji mobilnej na smartfonie użytkownika.
O firmie Ascensia Diabetes Care
Ascensia Diabetes Care jest globalną firmą wspierającą osoby chore na cukrzycę. Naszą misją jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań, które pomagają w codziennym życiu z cukrzycą i podnoszą jego jakość.
Jesteśmy producentem wiodących na rynku glukometrów z rodziny CONTOUR® oraz wyłącznym globalnym dystrybutorem systemu ciągłego monitorowania glukozy Eversense® firmy Senseonics. Rozwiązania te łączą zaawansowaną technologię z łatwością użytkowania, aby pomóc pacjentom w leczeniu cukrzycy i wnieść pozytywną zmianę w ich życie. Jako zaufany partner tej społeczności ściśle współpracujemy z personelem medycznym i innymi partnerami, aby zagwarantować, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy dokładności, precyzji i niezawodności, a nasza działalność jest prowadzona w sposób rzetelny i zgodny z prawem.
Ascensia jest członkiem Grupy PHC. Firma powstała w 2016 roku w drodze sprzedaży Bayer Diabetes Care na rzecz PHC Holdings (dawniej Panasonic Healthcare). Produkty firmy Ascensia są sprzedawane w ponad 125 krajach. Ascensia zatrudnia około 1500 pracowników i prowadzi działalność w 31 krajach.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Ascensia Diabetes Care pod adresem: https://www.diabetes.ascensia.pl
©2022 Ascensia Diabetes Care Holdings AG. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ascensia, logo Ascensia Diabetes Care i Contour są znakami towarowymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi ascensia Diabetes Care Holdings AG.
W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:
Aleksandra Stasiak, Omega Communication
Tel. 602 115 401, email: astasiak@communication.pl
* Po zdjęciu transmitera nie są generowane żadne dane dotyczące glukozy
1 Garg S. i wsp. Ocena dokładności i bezpieczeństwa następnej generacji do 180-dniowego długoterminowego wszczepialnego systemu ciągłego monitorowania glikemii Eversense: badanie PROMISE. Diabetes Technology & Therapeutics 2021; 24(2): 1-9.DOI: 10.1089/dia.2021.0182

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.