Komunikaty PR

Archer T3U Plus i Archer T5E - nowe karty sieciowe w standardzie 802.11ac w por

2020-04-07  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.03 MB )

Archer T3U Plus i Archer T5E to dwuzakresowe karty sieciowe, które gwarantują prosty i szybki sposób na bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wykorzystywane w komputerach umożliwiają modernizację WiFi do standardu 802.11ac (WiFi 5).

Archer T3U Plus to dwupasmowa karta sieciowa WiFi dużego zasięgu z interfejsem USB 3.0. Ten model to idealne rozwiązanie dla użytkowników laptopów, którzy często podróżują i potrzebują niezawodnego połączenia z WiFi. Karta sieciowa Archer T3 Plus pracuje w standardzie AC1300 i oferuje prędkości do 867Mb/s w paśmie 5 GHz. Taka przepustowość doskonale sprawdzi się przy wymagających, obciążających pasmo zadaniach takich jak granie online czy też oglądanie video w dużej rozdzielczości. Obsługa pasma 2.4Ghz o prędkościach do 400 Mb/s pozwoli korzystać z sieci w miejscach, gdzie dostęp do WiFi jest udostępniany tylko na tej częstotliwości. Karta wyposażona jest w zaawansowaną konstrukcyjnie wielokierunkową antenę o dużym zysku, dzięki której Archer T3U Plus w odczuwalny sposób zwiększa prędkość i zasięg transmisji danych, ułatwia odbiór sygnału i zapewnia stabilne połączenia Wi-Fi niezależnie od miejsca, w którym jest używana.

Dzięki zastosowaniu technologii MU-MIMO Archer T3U Plus może wytworzyć jednocześnie dwa strumienie danych, co w przypadku pracy z kompatybilnym routerem MU-MIMO, przekłada się na większą przepustowość i wydajność całej sieci. Dodatkowym atutem jest to, że T3U Plus obsługuje szybki port USB 3.0.

Druga nowość od TP-Link, Archer T5E to dwupasmowa karta sieciowa WiFi ze złączem PCI Express działająca w standardzie 802.11ac, z obsługą połączeń bezprzewodowych o łącznej prędkości 1167 Mb/s (do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Doskonale sprawdzi się do komputerów z obudową typu mini tower (w zestawie znajduje się zarówno uchwyt standardowy jak i śledź low-profile).

Dużym atutem Archera T5E jest wbudowany moduł Bluetooth 4.2, który w porównaniu ze standardową wersją 4.0, oferuje 2,5 razy większą prędkość oraz dziesięciokrotnie większą przepustowość przesyłania pakietów danych. Archer T5E to fantastyczne rozwiązanie dla tych osób, których komputery stacjonarne nie obsługują technologii Bluetooth. Dzięki karcie użytkownik może do swojego PC podłączyć bezprzewodowo np. myszkę, klawiaturę, słuchawki i wiele innych urządzeń.

Ponadto, Archer T5E został wyposażony w dwie anteny zewnętrzne o wysokim zysku, które dbają o optymalny odbiór sygnału i stabilność działania sieci na całej powierzchni domu. Dzięki temu każdy użytkownik może bez problemu grać w gry online, pobierać bardzo duże pliki czy oglądać filmy w jakości 4K bez zakłóceń, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Jak wszystkie urządzenia z oferty TP-Link obie karty są bardzo łatwe w konfiguracji – ich intuicyjny interfejs zapewnia bezproblemową instalację. Obydwa modele są kompatybilne z systemami Windows 10/8.1/8/7, Archer T3U Plus jest również kompatybilny z systemem macOS.

Więcej informacji na temat Archer T3U Plus i Archer T5E dostępnych jest na stronie internetowej.

Obydwie karty sieciowe są objęte 36-miesięczną gwarancją producenta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.