Komunikaty PR

Archer T3U Plus i Archer T5E - nowe karty sieciowe w standardzie 802.11ac w por

2020-04-07  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.03 MB )

Archer T3U Plus i Archer T5E to dwuzakresowe karty sieciowe, które gwarantują prosty i szybki sposób na bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wykorzystywane w komputerach umożliwiają modernizację WiFi do standardu 802.11ac (WiFi 5).

Archer T3U Plus to dwupasmowa karta sieciowa WiFi dużego zasięgu z interfejsem USB 3.0. Ten model to idealne rozwiązanie dla użytkowników laptopów, którzy często podróżują i potrzebują niezawodnego połączenia z WiFi. Karta sieciowa Archer T3 Plus pracuje w standardzie AC1300 i oferuje prędkości do 867Mb/s w paśmie 5 GHz. Taka przepustowość doskonale sprawdzi się przy wymagających, obciążających pasmo zadaniach takich jak granie online czy też oglądanie video w dużej rozdzielczości. Obsługa pasma 2.4Ghz o prędkościach do 400 Mb/s pozwoli korzystać z sieci w miejscach, gdzie dostęp do WiFi jest udostępniany tylko na tej częstotliwości. Karta wyposażona jest w zaawansowaną konstrukcyjnie wielokierunkową antenę o dużym zysku, dzięki której Archer T3U Plus w odczuwalny sposób zwiększa prędkość i zasięg transmisji danych, ułatwia odbiór sygnału i zapewnia stabilne połączenia Wi-Fi niezależnie od miejsca, w którym jest używana.

Dzięki zastosowaniu technologii MU-MIMO Archer T3U Plus może wytworzyć jednocześnie dwa strumienie danych, co w przypadku pracy z kompatybilnym routerem MU-MIMO, przekłada się na większą przepustowość i wydajność całej sieci. Dodatkowym atutem jest to, że T3U Plus obsługuje szybki port USB 3.0.

Druga nowość od TP-Link, Archer T5E to dwupasmowa karta sieciowa WiFi ze złączem PCI Express działająca w standardzie 802.11ac, z obsługą połączeń bezprzewodowych o łącznej prędkości 1167 Mb/s (do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Doskonale sprawdzi się do komputerów z obudową typu mini tower (w zestawie znajduje się zarówno uchwyt standardowy jak i śledź low-profile).

Dużym atutem Archera T5E jest wbudowany moduł Bluetooth 4.2, który w porównaniu ze standardową wersją 4.0, oferuje 2,5 razy większą prędkość oraz dziesięciokrotnie większą przepustowość przesyłania pakietów danych. Archer T5E to fantastyczne rozwiązanie dla tych osób, których komputery stacjonarne nie obsługują technologii Bluetooth. Dzięki karcie użytkownik może do swojego PC podłączyć bezprzewodowo np. myszkę, klawiaturę, słuchawki i wiele innych urządzeń.

Ponadto, Archer T5E został wyposażony w dwie anteny zewnętrzne o wysokim zysku, które dbają o optymalny odbiór sygnału i stabilność działania sieci na całej powierzchni domu. Dzięki temu każdy użytkownik może bez problemu grać w gry online, pobierać bardzo duże pliki czy oglądać filmy w jakości 4K bez zakłóceń, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Jak wszystkie urządzenia z oferty TP-Link obie karty są bardzo łatwe w konfiguracji – ich intuicyjny interfejs zapewnia bezproblemową instalację. Obydwa modele są kompatybilne z systemami Windows 10/8.1/8/7, Archer T3U Plus jest również kompatybilny z systemem macOS.

Więcej informacji na temat Archer T3U Plus i Archer T5E dostępnych jest na stronie internetowej.

Obydwie karty sieciowe są objęte 36-miesięczną gwarancją producenta.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.