Komunikaty PR

Aplikacja mOdpady – nowe narzędzie dla użytkowników pojemników T-Master

2022-09-06  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
GISPartner S.A.

Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
Do pobrania docx ( 0.25 MB )

T-Master wprowadza aplikację mOdpady, pomagającą użytkownikom inteligentnych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych jeszcze łatwiej zarządzać odpadami wytwarzanymi w ich gospodarstwach domowych. Aplikacja jest przeznaczona dla korzystających z Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master i można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów AppStore i Google Play.

Wprowadzona właśnie na rynek aplikacja mobilna mOdpady ma za zadanie jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom segregowanie odpadów. Użytkownicy T-Master SISO, w swoich telefonach lub w innym urządzeniach mobilnych, znajdą wyszukiwarkę ułatwiającą przydzielenie odpadu do odpowiednego pojemnika. Funkcją motywującą do segregacji jest moduł statystyk. Dzięki informacjom o udziale poszczególnych frakcji w swoim „miksie śmieciowym” (metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, bio i odpady zmieszane), użytkownicy mają podgląd ilości poszczególnych rodzajów odpadów produkowanych w gospodarstwie domowym. Aplikacja, jako element pozytywnej rywalizacji, daje także możliwość weryfikacji wyników segregacji na tle osiedla lub gminy. Wśród funkcji aplikacji znajduje się także możliwość sprawdzenia lokalizacji najbliższego dostępnego inteligentnego pojemnika ELMO oraz  dostępnej  liczba naklejek QR w gospodarstwie domowym.

System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master (T-Master SISO) działa obecnie w trzech miastach w Polsce i obsługuje ponad 3000 mieszkańców. Rozwiązanie pozwala na ocenę indywidualnej segregacji odpadów  na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki naklejkom z kodami QR możliwe jest przypisanie odpadów do konkretnego mieszkania, a więc precyzyjne obliczenie ich ilości z podziałem na frakcje, kosztów ich wywiezienia, a także sprawdzenie jakości segregacji w danym gospodarstwie domowym.
System  posiada również funkcję przesyłania informacji o zapełnieniu pojemników do firm komunalnych, co umożliwia optymalizację  tras odbioru odpadów/kursów.

- Aplikacja mOdpady to kolejny krok ku upowszechnieniu w Polsce indywidualizacji opłat za odpady. Zaczęliśmy od wprowadzenia na rynek w 2019 r. pojemników T-Master. Dzięki naszej technologii mieszkańcy osiedli przekonali się, że segregowanie odpadów jest opłacalne, nie tylko dla środowiska, ale i dla nich. Jesteśmy przekonani, że dzięki aplikacji poziom segregacji wzrośnie jeszcze bardziej, gminy łatwiej będą się wywiązywać z założonych norm ekologicznych, a my zostawimy czystsze środowisko naszym dzieciom - mówi Robert Szczepankowski, prezes T-Master S.A.

Dane z aplikacji mOdpady T-Master pozwalają kształtować postawy ekologiczne mieszkańców. Stanowią zachętę do prawidłowych działań, co może przełożyć się na oszczędności w domowych budżetach. Gminom natomiast daje możliwość osiągania wyższych poziomów recyklingu.

T-Master jest polską firmą technologiczną specjalizującą się w gospodarce odpadami. Od 2019 roku projektuje, produkuje i wdraża rozwiązania pozwalające na indywidualizację opłat za wywóz odpadów z osiedli mieszkaniowych. W swojej ofercie ma również system T-Master SISO dla bezobsługowego ePSZOK247 i miniPSZOK247, które pomagają w utylizacji odpadów problematycznych.

Więcej informacji na temat Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master znaleźć można na stronie www.t-master.pl.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GISPartner S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Zdrowie

Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.

Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.

Handel

Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę

W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.