Aplikacja mOdpady – nowe narzędzie dla użytkowników pojemników T-Master
GISPartner S.A.
Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
T-Master wprowadza aplikację mOdpady, pomagającą użytkownikom inteligentnych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych jeszcze łatwiej zarządzać odpadami wytwarzanymi w ich gospodarstwach domowych. Aplikacja jest przeznaczona dla korzystających z Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master i można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów AppStore i Google Play.
Wprowadzona właśnie na rynek aplikacja mobilna mOdpady ma za zadanie jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom segregowanie odpadów. Użytkownicy T-Master SISO, w swoich telefonach lub w innym urządzeniach mobilnych, znajdą wyszukiwarkę ułatwiającą przydzielenie odpadu do odpowiednego pojemnika. Funkcją motywującą do segregacji jest moduł statystyk. Dzięki informacjom o udziale poszczególnych frakcji w swoim „miksie śmieciowym” (metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, bio i odpady zmieszane), użytkownicy mają podgląd ilości poszczególnych rodzajów odpadów produkowanych w gospodarstwie domowym. Aplikacja, jako element pozytywnej rywalizacji, daje także możliwość weryfikacji wyników segregacji na tle osiedla lub gminy. Wśród funkcji aplikacji znajduje się także możliwość sprawdzenia lokalizacji najbliższego dostępnego inteligentnego pojemnika ELMO oraz dostępnej liczba naklejek QR w gospodarstwie domowym.
System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master (T-Master SISO) działa obecnie w trzech miastach w Polsce i obsługuje ponad 3000 mieszkańców. Rozwiązanie pozwala na ocenę indywidualnej segregacji odpadów na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki naklejkom z kodami QR możliwe jest przypisanie odpadów do konkretnego mieszkania, a więc precyzyjne obliczenie ich ilości z podziałem na frakcje, kosztów ich wywiezienia, a także sprawdzenie jakości segregacji w danym gospodarstwie domowym.
System posiada również funkcję przesyłania informacji o zapełnieniu pojemników do firm komunalnych, co umożliwia optymalizację tras odbioru odpadów/kursów.
- Aplikacja mOdpady to kolejny krok ku upowszechnieniu w Polsce indywidualizacji opłat za odpady. Zaczęliśmy od wprowadzenia na rynek w 2019 r. pojemników T-Master. Dzięki naszej technologii mieszkańcy osiedli przekonali się, że segregowanie odpadów jest opłacalne, nie tylko dla środowiska, ale i dla nich. Jesteśmy przekonani, że dzięki aplikacji poziom segregacji wzrośnie jeszcze bardziej, gminy łatwiej będą się wywiązywać z założonych norm ekologicznych, a my zostawimy czystsze środowisko naszym dzieciom - mówi Robert Szczepankowski, prezes T-Master S.A.
Dane z aplikacji mOdpady T-Master pozwalają kształtować postawy ekologiczne mieszkańców. Stanowią zachętę do prawidłowych działań, co może przełożyć się na oszczędności w domowych budżetach. Gminom natomiast daje możliwość osiągania wyższych poziomów recyklingu.
T-Master jest polską firmą technologiczną specjalizującą się w gospodarce odpadami. Od 2019 roku projektuje, produkuje i wdraża rozwiązania pozwalające na indywidualizację opłat za wywóz odpadów z osiedli mieszkaniowych. W swojej ofercie ma również system T-Master SISO dla bezobsługowego ePSZOK247 i miniPSZOK247, które pomagają w utylizacji odpadów problematycznych.
Więcej informacji na temat Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master znaleźć można na stronie www.t-master.pl.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.