Aplikacja mOdpady – nowe narzędzie dla użytkowników pojemników T-Master
GISPartner S.A.
Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
T-Master wprowadza aplikację mOdpady, pomagającą użytkownikom inteligentnych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych jeszcze łatwiej zarządzać odpadami wytwarzanymi w ich gospodarstwach domowych. Aplikacja jest przeznaczona dla korzystających z Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master i można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów AppStore i Google Play.
Wprowadzona właśnie na rynek aplikacja mobilna mOdpady ma za zadanie jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom segregowanie odpadów. Użytkownicy T-Master SISO, w swoich telefonach lub w innym urządzeniach mobilnych, znajdą wyszukiwarkę ułatwiającą przydzielenie odpadu do odpowiednego pojemnika. Funkcją motywującą do segregacji jest moduł statystyk. Dzięki informacjom o udziale poszczególnych frakcji w swoim „miksie śmieciowym” (metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, bio i odpady zmieszane), użytkownicy mają podgląd ilości poszczególnych rodzajów odpadów produkowanych w gospodarstwie domowym. Aplikacja, jako element pozytywnej rywalizacji, daje także możliwość weryfikacji wyników segregacji na tle osiedla lub gminy. Wśród funkcji aplikacji znajduje się także możliwość sprawdzenia lokalizacji najbliższego dostępnego inteligentnego pojemnika ELMO oraz dostępnej liczba naklejek QR w gospodarstwie domowym.
System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master (T-Master SISO) działa obecnie w trzech miastach w Polsce i obsługuje ponad 3000 mieszkańców. Rozwiązanie pozwala na ocenę indywidualnej segregacji odpadów na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki naklejkom z kodami QR możliwe jest przypisanie odpadów do konkretnego mieszkania, a więc precyzyjne obliczenie ich ilości z podziałem na frakcje, kosztów ich wywiezienia, a także sprawdzenie jakości segregacji w danym gospodarstwie domowym.
System posiada również funkcję przesyłania informacji o zapełnieniu pojemników do firm komunalnych, co umożliwia optymalizację tras odbioru odpadów/kursów.
- Aplikacja mOdpady to kolejny krok ku upowszechnieniu w Polsce indywidualizacji opłat za odpady. Zaczęliśmy od wprowadzenia na rynek w 2019 r. pojemników T-Master. Dzięki naszej technologii mieszkańcy osiedli przekonali się, że segregowanie odpadów jest opłacalne, nie tylko dla środowiska, ale i dla nich. Jesteśmy przekonani, że dzięki aplikacji poziom segregacji wzrośnie jeszcze bardziej, gminy łatwiej będą się wywiązywać z założonych norm ekologicznych, a my zostawimy czystsze środowisko naszym dzieciom - mówi Robert Szczepankowski, prezes T-Master S.A.
Dane z aplikacji mOdpady T-Master pozwalają kształtować postawy ekologiczne mieszkańców. Stanowią zachętę do prawidłowych działań, co może przełożyć się na oszczędności w domowych budżetach. Gminom natomiast daje możliwość osiągania wyższych poziomów recyklingu.
T-Master jest polską firmą technologiczną specjalizującą się w gospodarce odpadami. Od 2019 roku projektuje, produkuje i wdraża rozwiązania pozwalające na indywidualizację opłat za wywóz odpadów z osiedli mieszkaniowych. W swojej ofercie ma również system T-Master SISO dla bezobsługowego ePSZOK247 i miniPSZOK247, które pomagają w utylizacji odpadów problematycznych.
Więcej informacji na temat Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master znaleźć można na stronie www.t-master.pl.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.