APA Group zaprezentuje nowoczesną stację do paletyzacji na 15. Międzynarodowych
APA Group zaprezentuje nowoczesną stację do paletyzacji na 15. Międzynarodowych Targach Opakowań PACKING INNOVATIONS 2023
APA Group, wiodący dostawca zautomatyzowanych linii technologicznych, ma zaszczyt zaprosić na międzynarodową premierę swojego najnowszego rozwiazania, APAletyzatora, podczas 15. Międzynarodowych Targów Opakowań PACKING INNOVATIONS. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 września w EXPO Kraków, gdzie nowość będzie prezentowana na stoisku P27.
APAletyzator łączy przemysł 3.0 z 4.0
APAletyzator to uniwersalna i ultranowoczesna stacja do paletyzacji. Jest ona wynikiem wieloletnich doświadczeń zebranych przez inżynierów APA Group w najbardziej zaawansowanych zakładach produkcyjnych na świecie. Konstrukcja stacji jest ergonomiczna i mobilna, z uwzględnieniem najnowszych standardów energooszczędności i wydajności.
Co więcej, została zaprojektowana tak, aby można było ją szybko i sprawnie wdrożyć w trybie PLUG&PLAY w każdym zakładzie produkcyjnym.
Co wyróżnia stację na tle dotychczasowych technologii?
Technologia, którą wprowadza APAletyzator, stanowi wyjątkowe połączenie mobilności, elastyczności i możliwości modyfikacji. Dzięki autorskiemu systemowi, stacja może pracować z jedną lub dwoma paletami jednocześnie, co znacząco zwiększa efektywność procesu paletyzacji. Wyposażony w pulpit operatorski z panelem HMI o przekątnej 15,6 cala i funkcją zdalnego dostępu, APAletyzator daje operatorom maksymalną kontrolę i elastyczność.
Uniwersalna aplikacja pozwala na szybkie definiowanie własnych wzorów palet, co sprawia, że operator nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Nie tylko kompatybilność z wózkami AGV, ale i obsługa różnych typów palet, zarówno EUR, jak i ISO, zwiększa zakres jego użyteczności.
Co więcej wpisuje się w proces transformacji cyfrowej, ponieważ zintegrowane elementy analityczne oraz algorytmy oparte na sztucznej inteligencji (AI) umożliwiają prognozowanie i optymalizację procesów. Jest to kluczowe dla przedsiębiorstw dążących do zrównoważonego rozwoju, ponieważ te funkcje przyczyniają się również do redukcji emisji CO2.
Spotkanie z projektantami
Interesariusze branży, dziennikarze oraz entuzjaści nowych technologii są serdecznie zapraszani do odwiedzenia stoiska P27, gdzie będą mieli okazję osobiście spotkać się z twórcami APAletyzatora oraz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu.
Więcej informacji o technologii: https://apagroup.pl/apaletyzator/

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.