Komunikaty PR

Alternatywa dla UniFi! Każdy może mieć najszybsze Wi-Fi

2022-10-05  |  11:45
Biuro prasowe

Seria punktów dostępowych Zyxel Wi-Fi 6, alternatywa dla UniFi, odnosi ogromny sukces rynkowy

Zyxel wprowadził do sprzedaży zupełnie nową serię punktów dostępowych, które obsługują najnowszy standard Wi-Fi 6, w reakcji na nieustannie rosnące zapotrzebowanie firm i organizacji na szybką bezprzewodową transmisję danych oraz możliwość podłączania większej liczby urządzeń klienckich. Nowe wewnętrzne punkty dostępowe NWA50AX i NWA90AX oraz zewnętrzny punkt dostępowy NWA55AXE odniosły duży sukces sprzedażowy — bez wątpienia również z uwagi na bardzo przystępną cenę w porównaniu ze znacznie droższymi konkurentami.

Nowe punkty dostępowe Zyxel szybko stały się bestsellerem również dlatego, że udostępniają nowoczesną technologię bezprzewodową Wi-Fi 6 (standard 802.11ax) znacznie szerszemu gronu użytkowników. Wszystko, czego potrzeba do przejścia na zaawansowany standard bezprzewodowy, to po prostu wymiana punktów dostępowych na nowe przy zachowaniu dotychczasowego okablowania sieciowego. Zyxel oferuje również rozwiązanie dla instalacji, w których nie można skorzystać z zasilania Power over Ethernet (PoE). W takich scenariuszach każdy z nowych punktów dostępowych Wi-Fi 6 jest dostarczany z odpowiednim zasilaczem (modele NWA50AX i NWA90AX) lub iniektorem PoE (model NWA55AXE przeznaczony do instalacji na zewnątrz budynku). Wszystkie te parametry sprawiają, że nowe punkty dostępowe są atrakcyjną alternatywą dla UniFi.

Zarządzanie siecią w chmurze

Inną cechą, która wyróżnia nowe punkty dostępowe Zyxel NWA50AX, NWA90AX i NWA55AXE, jest możliwość scentralizowanego zarządzania nimi za pośrednictwem chmurowej usługi Nebula. Dzięki temu administratorzy sieci mogą monitorować całą sieć bezprzewodową organizacji i konfigurować każdy punkt dostępowy z dowolnego miejsca i o każdej porze przy użyciu przeglądarki internetowej albo aplikacji na smartfony i tablety.

Maksymalnie uproszczono proces dodawania nowych punktów dostępowych. Wystarczy przeskanować kod QR na urządzeniu za pomocą smartfona, aby szybko i automatycznie powielić ustawienia sieciowe poprzednio zainstalowanych punktów dostępowych. Podstawowa wersja usługi chmurowej Nebula, całkowicie wystarczająca do codziennego zarządzania punktami dostępowymi i sieciami bezprzewodowymi, jest dostępna bezpłatnie. Dzięki temu nowymi punktami dostępowymi Zyxel można zarządzać za pośrednictwem chmury bez ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych.

Szybkie Wi-Fi wewnątrz i na zewnątrz budynków

Punkty dostępowe NWA50AX i NWA90AX o dyskretnej, kompaktowej konstrukcji zapewniają niezawodną łączność w budynkach i obsługują dużą liczbę urządzeń klienckich. Jedyną różnicą między nimi jest to, że wyższy model NWA90AX ma oprogramowanie układowe z dodatkowymi funkcjami do zarządzania rozległymi sieciami biznesowymi. Oprócz tych dwóch urządzeń nowa seria obejmuje również model zewnętrzny NWA55AXE, który oferuje stopień ochrony IP55 przed kurzem oraz wodą i zapewnia łączność na parkingach, dziedzińcach, w ogrodach oraz innych obszarach pod otwartym niebem. Punkt dostępowy Zyxel NWA55AXE doskonale nadaje się również do tworzenia łączy bezprzewodowych między budynkami przy użyciu technologii Zyxel Smart Mesh.

Kluczowe funkcje nowych punktów dostępowych firmy Zyxel:

  • Obsługa standardu Wi-Fi 6 (IEEE802.11ax/ac/n/g/b/a)
  • Przepustowość do 575 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz
  • Obsługa 8 oddzielnych sieci Wi-Fi z różnymi identyfikatorami SSID
  • Najnowszy standard szyfrowania WPA3-PSK
  • Zarządzanie lokalne lub w chmurze przy użyciu platformy Nebula
  • Łatwa instalacja i konfiguracja
  • Zasilanie Power over Ethernet (PoE)

Aby wesprzeć sprzedaż, Zyxel przygotował kampanię marketingową o nazwie „Alternatywa dla UniFi” z nowymi materiałami wizualnymi i mottem „Just Connect” — po prostu podłącz. Kampania podkreśla łatwość przejścia na zaawansowany standard Wi-Fi 6, uproszczone zarządzanie nowymi punktami dostępowymi za pośrednictwem chmurowej usługi Nebula oraz cenę, która jest znacznie niższa niż w przypadku konkurencyjnych produktów.

Więcej informacji o nowych punktach dostępowych Wi-Fi 6 można znaleźć w witrynie internetowej firmy Zyxel (przycisk "WIĘCEJ INFORMACJI" pod tekstem). Nowe urządzenia są już w sprzedaży u dystrybutorów firmy Zyxel.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Co łączy słonie, pompy i oszczędność energii? Biuro prasowe
2022-12-02 | 10:00

Co łączy słonie, pompy i oszczędność energii?

Co łączy słonie, pompy i oszczędność energii? Przetwornice częstotliwości Danfoss Drives wspierają efektywność energetyczną instalacji w Orientarium Miejskiego Ogrodu
Technologie home.pl inwestuje w superszybkie serwery WordPress i PrestaShop
2022-12-01 | 13:29

home.pl inwestuje w superszybkie serwery WordPress i PrestaShop

3 sekundy – to granica cierpliwości przeciętnego klienta sklepu internetowego. Dłużej na załadowanie strony czekać nie będzie. Pójdzie na zakupy gdzie indziej. Dlatego, mając
Technologie Smart Factory – już rzeczywistość, czy nadal pieśń przyszłości?
2022-12-01 | 13:00

Smart Factory – już rzeczywistość, czy nadal pieśń przyszłości?

Smart Factory oraz Industry 4.0 to jedne z pojęć, bez których nie ma obecnie żadnej konferencji, spotkania, czy publikacji poświęconej współczesnej produkcji. Każdy z nas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

PMP

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

CES2023

Ochrona środowiska

Lasy Państwowe zapowiadają rezygnację z ważnego międzynarodowego certyfikatu. Z tego powodu produkty z drewna made in Poland mogą stracić zagranicznych odbiorców

Certyfikat FSC jest gwarantem zrównoważonej gospodarki leśnej. Informuje potencjalnego klienta, że – kupując drewno i produkty z drewna oznaczone tym certyfikatem – nie przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego. Dla większości działających w Polsce firm z branży drzewnej i meblarskiej posiadanie tego certyfikatu jest wymogiem, bez którego nie mogą sprzedawać produktów na zagranicznych rynkach. To dlatego zapowiedzi kolejnych regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych o zamiarze rezygnacji z certyfikacji FSC wywołują takie obawy. Przedsiębiorcy ostrzegają, że doprowadzi to do spadku ich konkurencyjności i utraty odbiorców m.in. w Skandynawii, Niemczech czy Francji.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Bezpieczeństwo danych kluczowe podczas transformacji cyfrowej firm. Dlatego chmura hybrydowa zyskuje na popularności

Odpowiedni model przechowywania i przetwarzania danych jest fundamentem ciągłości wielu biznesów. Zagrożeniem są nie tylko awarie i błędy użytkowników, lecz także nasilające się cyberataki. W trakcie pandemii COVID-19 wzrosła popularność rozwiązań chmurowych i świadomość korzyści, jakie niesie za sobą ta technologia. Część firm wciąż widzi szereg barier w migracji do chmury publicznej i wybiera tzw. rozwiązania on-premise, czyli przechowywanie danych na serwerach lokalnych. Hybrydowe rozwiązania – łączące obie te technologie – będą jednak zyskiwać na popularności. – W nadchodzących latach klienci będą wybierać rozwiązania z jednego źródła i łączyć rozwiązania od dostawców, którzy mogą zaoferować zarówno przechowywanie danych w chmurze, jak i na serwerach lokalnych – prognozuje Igor Cejkovský z Synology.

Edukacja

Polacy opracowują aplikację do tłumaczenia języka migowego. Rozwiązanie ma być gotowe za rok

Głusi bardzo często doświadczają wykluczenia z uwagi na bariery komunikacyjne. Niski stopień znajomości polskiego języka migowego, zwłaszcza w urzędach, ochronie zdrowia i szkołach, sprawia, że Głusi mają problemy z dostępem do nauki, usług zdrowotnych czy z załatwianiem spraw urzędowych. Tworzona przez polski start-up aplikacja Gesture To Speech (GTS) ma pomóc rozwiązać ten problem. Rozwiązanie z pomocą kamery w telefonie i sztucznej inteligencji przetłumaczy zarówno gesty języka migowego na napisy, jak i mowę na gesty wyświetlane w formie awatara.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.