Komunikaty PR

5G od Motoroli - technologia, która robi różnicę

2021-07-21  |  15:00
Biuro prasowe

Jako pionier łączności 5G, Motorola dostrzega ogromny potencjał drzemiący w tej technologii. Firma nie tylko rozwija i ciągle usprawnia swoje urządzenia, które obsługują to pasmo, ale też aktywnie uczestniczy w badaniach, które mogą sprawić, że nowy standard już niebawem będzie ułatwiał nasze codzienne życie i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Wyprzedzamy konkurencję

Pierwszym na świecie smartfonem do działania z innowacyjną siecią 5G, była Motorola Moto Z3. Kluczową rolę odgrywał dedykowany Moto Mod. Wdrożyliśmy tę innowację na kilka miesięcy przed ogólnobranżową implementacją sieci 5G. 

Dbamy nie tylko o wymiar praktyczny, ale i technologiczny. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie rewolucyjnej technologii fal mikrometrowych. Rozwój tego urządzenia był dla nas cenną lekcją, w której trakcie poddaliśmy analizie wiele kluczowych z punktu widzenia użytkownika, funkcjonalności, w tym:
 

  • szybkości pobierania danych,
  • szybkości wysyłania danych,
  • tendencji do nagrzewania się urządzenia.

Uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystaliśmy w kolejnych telefonach, które obsługują pasmo 5G: Motoroli EDGE, Motoroli Moto G 5G oraz Motoroli RAZR 5G. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowe pasmo stale ewoluuje i dążymy do tego, by móc oferować produkty kompletne, które zapewnią konsumentom wszystko, czego oczekują od smartfona z modemem 5G.

Jakie korzyści zapewni sieć 5G?

Trudno odnaleźć segmenty rynku, gdzie nowe pasmo łączności nie zrobiłoby kolosalnej różnicy. Sieć 5G umożliwia elastyczne korzystanie z treści cyfrowych, a także może skutkować obniżeniem kosztów działalności firmy. W jaki sposób?

Sieć stworzy konwergencję technologii, w której obsługa firm online nie będzie wymagała już tradycyjnego, kablowego podłączenia do internetu. Dostęp do najwyższej jakości, globalnej sieci danych, zapewni już istniejąca sieć, z którą połączymy się zarówno z naszego smartfona, komputera jak i z urządzeń IoT, które mogą wnieść nasz komfort życia na zupełnie nowy poziom.

Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że nie zawsze będziemy dysponować szerokopasmowym dostępem do internetu. Wystarczy kolejny lockdown, brak dostępu do połączenia światłowodowego i nasza praca zdalna może stać się prawdziwym problemem. 5G to odpowiedź na wolne i przeciążone sieci, które nie zapewniają odpowiednio wysokiej przepustowości.

Transport, edukacja, zdrowie

Sieć 5G, jaką współtworzymy w Motoroli, całkowicie zrewolucjonizuje oblicze transportu, jaki znamy. To właśnie dzięki redukcji poziomu opóźnień poniżej 10 milisekund, na drogi będą mogły wyjechać w pełni autonomiczne pojazdy, które radykalnie wpłyną na komfort i poziom bezpieczeństwa.

Co więcej, sieć umożliwi komunikację z innymi pojazdami, a także z drogami, światłami, a nawet miastami oraz urządzeniami z Internetu Rzeczy (IoT). Pozwoli to na szybkie rozładowywanie korków, a także dynamiczne reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Sieć 5G to także przyszłość edukacji. Zgodnie z wynikami badań, jakie przeprowadzono przez Learning House i Aslanian Market Research, aż 67% uczniów i studentów używa do nauki właśnie sprzętów mobilnych. 5G może spopularyzować zajęcia interaktywne, z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. Otwiera to przed szkołami na całym świecie zupełnie nowe możliwości. Dzięki VR będzie można obserwować narządy w ciele człowieka, a także wirtualnie zwiedzać niemal dowolne miejsca na świecie.

 

Już dziś, mimo tego, że sieć 5G dopiero powstaje, widać jej ogromny wpływ na medycynę. Z wykorzystaniem zaawansowanego robota DaVinci, przeprowadzono eksperymentalną „operację”. Póki co na… skórce od banana, jednak operator, który znajdował się 10 tysięcy kilometrów od urządzenia i „pacjenta” - dzięki niemal bezstratnemu transferowi danych - zakończył ten eksperyment wielkim sukcesem. Wykonano wszystkie założenia, jakie sobie zaplanowano.

Dzięki sieci 5G, jaką współtworzymy w Motoroli, być może każdy z nas będzie miał dostęp do najlepszych specjalistów z różnych dziedzin medycyny: od chirurgów przez anestezjologów po neurologów, którzy z odległości kilku tysięcy kilometrów będą mogli ratować nasze życie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę! Biuro prasowe
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna
Technologie realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
2024-12-20 | 11:00

realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna

Seria realme 14 Pro wprowadza innowacyjną, wrażliwą na zimno technologię zmiany koloru, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży smartfonów. Wykorzystuje ona zaawansowane
Technologie Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
2024-12-20 | 01:00

Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!

To idealny moment, aby wyposażyć swój dom w najnowsze technologie i cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem na najwyższym poziomie. Wśród prawdziwych, zakupowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Prawo

Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości

Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane  alarmują toksykolodzy.

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.