Komunikaty PR

5G od Motoroli - technologia, która robi różnicę

2021-07-21  |  15:00
Biuro prasowe

Jako pionier łączności 5G, Motorola dostrzega ogromny potencjał drzemiący w tej technologii. Firma nie tylko rozwija i ciągle usprawnia swoje urządzenia, które obsługują to pasmo, ale też aktywnie uczestniczy w badaniach, które mogą sprawić, że nowy standard już niebawem będzie ułatwiał nasze codzienne życie i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Wyprzedzamy konkurencję

Pierwszym na świecie smartfonem do działania z innowacyjną siecią 5G, była Motorola Moto Z3. Kluczową rolę odgrywał dedykowany Moto Mod. Wdrożyliśmy tę innowację na kilka miesięcy przed ogólnobranżową implementacją sieci 5G. 

Dbamy nie tylko o wymiar praktyczny, ale i technologiczny. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie rewolucyjnej technologii fal mikrometrowych. Rozwój tego urządzenia był dla nas cenną lekcją, w której trakcie poddaliśmy analizie wiele kluczowych z punktu widzenia użytkownika, funkcjonalności, w tym:
 

  • szybkości pobierania danych,
  • szybkości wysyłania danych,
  • tendencji do nagrzewania się urządzenia.

Uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystaliśmy w kolejnych telefonach, które obsługują pasmo 5G: Motoroli EDGE, Motoroli Moto G 5G oraz Motoroli RAZR 5G. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nowe pasmo stale ewoluuje i dążymy do tego, by móc oferować produkty kompletne, które zapewnią konsumentom wszystko, czego oczekują od smartfona z modemem 5G.

Jakie korzyści zapewni sieć 5G?

Trudno odnaleźć segmenty rynku, gdzie nowe pasmo łączności nie zrobiłoby kolosalnej różnicy. Sieć 5G umożliwia elastyczne korzystanie z treści cyfrowych, a także może skutkować obniżeniem kosztów działalności firmy. W jaki sposób?

Sieć stworzy konwergencję technologii, w której obsługa firm online nie będzie wymagała już tradycyjnego, kablowego podłączenia do internetu. Dostęp do najwyższej jakości, globalnej sieci danych, zapewni już istniejąca sieć, z którą połączymy się zarówno z naszego smartfona, komputera jak i z urządzeń IoT, które mogą wnieść nasz komfort życia na zupełnie nowy poziom.

Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że nie zawsze będziemy dysponować szerokopasmowym dostępem do internetu. Wystarczy kolejny lockdown, brak dostępu do połączenia światłowodowego i nasza praca zdalna może stać się prawdziwym problemem. 5G to odpowiedź na wolne i przeciążone sieci, które nie zapewniają odpowiednio wysokiej przepustowości.

Transport, edukacja, zdrowie

Sieć 5G, jaką współtworzymy w Motoroli, całkowicie zrewolucjonizuje oblicze transportu, jaki znamy. To właśnie dzięki redukcji poziomu opóźnień poniżej 10 milisekund, na drogi będą mogły wyjechać w pełni autonomiczne pojazdy, które radykalnie wpłyną na komfort i poziom bezpieczeństwa.

Co więcej, sieć umożliwi komunikację z innymi pojazdami, a także z drogami, światłami, a nawet miastami oraz urządzeniami z Internetu Rzeczy (IoT). Pozwoli to na szybkie rozładowywanie korków, a także dynamiczne reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Sieć 5G to także przyszłość edukacji. Zgodnie z wynikami badań, jakie przeprowadzono przez Learning House i Aslanian Market Research, aż 67% uczniów i studentów używa do nauki właśnie sprzętów mobilnych. 5G może spopularyzować zajęcia interaktywne, z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. Otwiera to przed szkołami na całym świecie zupełnie nowe możliwości. Dzięki VR będzie można obserwować narządy w ciele człowieka, a także wirtualnie zwiedzać niemal dowolne miejsca na świecie.

 

Już dziś, mimo tego, że sieć 5G dopiero powstaje, widać jej ogromny wpływ na medycynę. Z wykorzystaniem zaawansowanego robota DaVinci, przeprowadzono eksperymentalną „operację”. Póki co na… skórce od banana, jednak operator, który znajdował się 10 tysięcy kilometrów od urządzenia i „pacjenta” - dzięki niemal bezstratnemu transferowi danych - zakończył ten eksperyment wielkim sukcesem. Wykonano wszystkie założenia, jakie sobie zaplanowano.

Dzięki sieci 5G, jaką współtworzymy w Motoroli, być może każdy z nas będzie miał dostęp do najlepszych specjalistów z różnych dziedzin medycyny: od chirurgów przez anestezjologów po neurologów, którzy z odległości kilku tysięcy kilometrów będą mogli ratować nasze życie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie NIEBO NAD NOWYM SĄCZEM CORAZ CZYSTSZE Biuro prasowe
2021-07-22 | 14:00

NIEBO NAD NOWYM SĄCZEM CORAZ CZYSTSZE

- Instalacje, jakie wdrażamy w naszych polskich zakładach oparte są o najnowocześniejsze technologie, dostępne na świecie. Takich rozwiązań nie ma wiele przedsiębiorstw w Unii
Technologie Technologie Thales umożliwią skrócenie kontroli lotniskowych o 30%
2021-07-22 | 12:35

Technologie Thales umożliwią skrócenie kontroli lotniskowych o 30%

  W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i przepisami obowiązującymi na całym świecie zaawansowane technologicznie rozwiązania firmy Thales wykorzystujące m.in.
Technologie Robert Lewandowski i konkurs Huawei – do wygrania spotkanie z Kapitanem kadry
2021-07-19 | 15:15

Robert Lewandowski i konkurs Huawei – do wygrania spotkanie z Kapitanem kadry

Robert Lewandowski, ambasador Huawei zaprasza swoich fanów za pośrednictwem Instastories do konkursu, w którym do wygrania jest unikalne spotkanie z jego uczestnictwem. Warunkiem

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Firma

Spersonalizowana komunikacja jest o 200 proc. skuteczniejsza. Jej przyszłością jest programowalne i interaktywne wideo

Personalizacja przyciąga nasz wzrok i wywołuje emocje. Marketerzy szukają sposobów na personalizację wielu rodzajów treści, w tym materiałów wideo. Badania pokazują, że w marketingu personalizacja konwertuje o 202 proc. lepiej niż media niespersonalizowane i oferuje 20-krotnie większy zwrot z inwestycji. Może też zwiększyć lojalność i satysfakcję klientów. Polska firma Vintom opracowała zaawansowaną i unikatową technologię personalizacji treści wideo, która wykorzystuje technologię łańcucha, syntetyczną synchronizację ust i natywną wtyczkę After Effects.

Biotechnologia

Polska firma opracowała przenośne urządzenie do szybkich testów genetycznych. Mobilne laboratorium analizuje próbki w rekordowo krótkim czasie

Pandemia COVID-19 przyspieszyła wykorzystanie diagnostyki genetycznej. Coraz więcej osób rozumie, że przeprowadzając test genetyczny, można się dowiedzieć, co dokładnie nam dolega. Diagnostyka przy pacjencie stanie się coraz bardziej opłacalna jako podejście do szybkiego testowania. Może to zaowocować nowym paradygmatem testowania. W tym kierunku zmierza polska firma Genomtec, która rozwija autorskie urządzenie do diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem oparte na technologii LAMP i produkuje ultraszybkie testy genetyczne. Genomtec ID to przenośne laboratorium, które może zrewolucjonizować diagnostykę molekularną.