5 najczęstszych powodów posiadania kamer smart home
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Dlaczego kupujemy kamery smart home? Poznaj 5 powodów!
Jeszcze kilkanaście lat temu zastanawialiśmy się, do czego mogą nam być potrzebne. Dziś stanowią coraz bardziej popularny element wyposażenia domostw. Mowa oczywiście o inteligentnych kamerach, które są już nie tylko doskonałą ochroną przed złodziejami, ale spełniają coraz więcej funkcji, odpowiadając tym samym na indywidualne wymagania kupujących. Dzięki takiemu podejściu potrafią posłużyć nawet w mniej oczywistych sytuacjach. To właśnie ten ostatni powód jest tym najczęściej wskazywanym przez użytkowników kamer marki Ezviz — jednego z producentów urządzeń smart home. Sprawdźmy, jakie inne powody wpływają na decyzje zakupowe klientów.
Ochrona domu
To najbardziej oczywisty z powodów. Od właścicieli wolnostojących posesji rozpoczęła się moda na te urządzenia. Z początku chronili oni głównie posesje z zewnątrz, korzystając z kamer odpornych na deszcz i temperatury. Mogli cieszyć się bezpieczeństwem domu podczas pobytu w pracy czy na dłuższym wyjeździe. Z czasem jednak okazało się, że kamery są przydatne także wewnątrz gospodarstwa i o bardziej zaawansowanych właściwościach.
Bezpieczeństwo mieszkań
Kamery wprowadziły się do domów, a z czasem do mieszkań, ponieważ ludzie zaczęli dostrzegać ich pomocne funkcje. Coraz więcej osób decyduje się na mieszkania w centrach miast, nie szczędząc środków na wartościowe wyposażenie. A co za tym idzie, zależy im na ochronie cennych przedmiotów. Słysząc o postępujących kradzieżach i włamaniach nawet do wielorodzinnych bloków, zapragnęliśmy dodatkowej ochrony, a tę rolę najlepiej odgrywają kamery smart home np. wideodomofony z inteligentnymi funkcjami reakcji w podejrzanych przypadkach.
Bezpieczeństwo najmłodszych
Jednak najważniejsza od zawsze jest ochrona rodziny, a zwłaszcza najmłodszych. Dlatego kamery zagościły na dobre także w pokojach dziecięcych, stanowiąc funkcję elektronicznej niani. Rodzice mogą bez problemu poruszać się po całym domu lub mieszkaniu, kiedy maluch śpi, mając nad nim kontrolę, dzięki możliwości podglądu obrazu z kamery np. na smartfonie lub tablecie. Pracujące mamy, zabiegani rodzice, właściciele dużych mieszkań i gospodarstw bardzo docenili oferowane rozwiązanie.
Bezpieczeństwo starszych
Podobnie, jak w przypadku opieki nad najmłodszymi, szybko zauważyliśmy, że kamera może stanowić doskonałego pomocnika w opiece nad rodzicami czy dziadkami. Dzięki takiemu sprzętowi możemy, będąc w pracy, czy z dala od podopiecznego sprawdzić, jak się czuje, czy czegoś mu nie potrzeba. Tutaj najpopularniejsze są modele, które posiadają funkcję obrotową, a także zapewniającą tryb prywatności. Jest to istotne zwłaszcza w czasach trudnych, jak te dzisiaj, kiedy zmagamy się z panującą epidemią, a starsi wymagają z naszej strony szczególnej opieki.
Sytuacje wyjątkowe
W czasie pandemii zaczęliśmy coraz częściej inwestować w inteligentne kamery. Przede wszystkim do opieki nad najbliższymi, ale nie tylko. Dla osób, które prowadzą swój biznes, a nie mogą go otworzyć czy wynająć ochroniarza, jest to doskonała propozycja optymalnej ochrony. Kawiarnie, butiki, różnego rodzaju salony, usytuowane w mniej bezpiecznych miejscach, dzięki inwestycji w kamerę mogły przestać się martwić o bezpieczeństwo swojego dobytku, a po zakończeniu epidemii będą mogli wrócić do prowadzenia biznesu w nienaruszonym stanie.
Jak widać, jest wiele powodów, które skłaniają do zakupu inteligentnych kamer. Producenci badają rynek i potrzeby konsumentów, dlatego możemy obserwować pojawianie się coraz to nowszych i różnorodnych modeli, posiadających odpowiednie do danych potrzeb funkcje. Ezviz oferuje kamery dopasowane do każdego z powyższych zapotrzebowań, utrzymując jednocześnie rozsądną cenę produktów, dzięki czemu zyskał sobie stałą klientelę na całym świecie. Producenci inteligentnych kamer z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a my jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się ten rynek i jakie potrzeby wykreuje nam rzeczywistość w najbliższym czasie.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.