Komunikaty PR

5 najczęstszych powodów posiadania kamer smart home

2020-04-27  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania EZVIZ ( 0.31 MB )

Dlaczego kupujemy kamery smart home? Poznaj 5 powodów! 

 

Jeszcze kilkanaście lat temu zastanawialiśmy się, do czego mogą nam być potrzebne. Dziś stanowią coraz bardziej popularny element wyposażenia domostw. Mowa oczywiście o inteligentnych kamerach, które są już nie tylko doskonałą ochroną przed złodziejami, ale spełniają coraz więcej funkcji, odpowiadając tym samym na indywidualne wymagania kupujących. Dzięki takiemu podejściu potrafią posłużyć nawet w mniej oczywistych sytuacjach. To właśnie ten ostatni powód jest tym najczęściej wskazywanym przez użytkowników kamer marki Ezviz — jednego z producentów urządzeń smart home. Sprawdźmy, jakie inne powody wpływają na decyzje zakupowe klientów.

 

Ochrona domu

To najbardziej oczywisty z powodów. Od właścicieli wolnostojących posesji rozpoczęła się moda na te urządzenia. Z początku chronili oni głównie posesje z zewnątrz, korzystając z kamer odpornych na deszcz i temperatury. Mogli cieszyć się bezpieczeństwem domu podczas pobytu w pracy czy na dłuższym wyjeździe. Z czasem jednak okazało się, że kamery są przydatne także wewnątrz gospodarstwa i o bardziej zaawansowanych właściwościach.

 

Bezpieczeństwo mieszkań

Kamery wprowadziły się do domów, a z czasem do mieszkań, ponieważ ludzie zaczęli dostrzegać ich pomocne funkcje. Coraz więcej osób decyduje się na mieszkania w centrach miast, nie szczędząc środków na wartościowe wyposażenie. A co za tym idzie, zależy im na ochronie cennych przedmiotów. Słysząc o postępujących kradzieżach i włamaniach nawet do wielorodzinnych bloków, zapragnęliśmy dodatkowej ochrony, a tę rolę najlepiej odgrywają kamery smart home np. wideodomofony z inteligentnymi funkcjami reakcji w podejrzanych przypadkach. 

 

Bezpieczeństwo najmłodszych

Jednak najważniejsza od zawsze jest ochrona rodziny, a zwłaszcza najmłodszych. Dlatego kamery zagościły na dobre także w pokojach dziecięcych, stanowiąc funkcję elektronicznej niani. Rodzice mogą bez problemu poruszać się po całym domu lub mieszkaniu, kiedy maluch śpi, mając nad nim kontrolę, dzięki możliwości podglądu obrazu z kamery np. na smartfonie lub tablecie. Pracujące mamy, zabiegani rodzice, właściciele dużych mieszkań i gospodarstw bardzo docenili oferowane rozwiązanie. 

 

Bezpieczeństwo starszych

Podobnie, jak w przypadku opieki nad najmłodszymi, szybko zauważyliśmy, że kamera może stanowić doskonałego pomocnika w opiece nad rodzicami czy dziadkami. Dzięki takiemu sprzętowi możemy, będąc w pracy, czy z dala od podopiecznego sprawdzić, jak się czuje, czy czegoś mu nie potrzeba. Tutaj najpopularniejsze są modele, które posiadają funkcję obrotową, a także zapewniającą tryb prywatności. Jest to istotne zwłaszcza w czasach trudnych, jak te dzisiaj, kiedy zmagamy się z panującą epidemią, a starsi wymagają z naszej strony szczególnej opieki. 

 

Sytuacje wyjątkowe

W czasie pandemii zaczęliśmy coraz częściej inwestować w inteligentne kamery. Przede wszystkim do opieki nad najbliższymi, ale nie tylko. Dla osób, które prowadzą swój biznes, a nie mogą go otworzyć czy wynająć ochroniarza, jest to doskonała propozycja optymalnej ochrony. Kawiarnie, butiki, różnego rodzaju salony,  usytuowane w mniej bezpiecznych miejscach, dzięki inwestycji w kamerę mogły przestać się martwić o bezpieczeństwo swojego dobytku, a po zakończeniu epidemii będą mogli wrócić do prowadzenia biznesu w nienaruszonym stanie. 

 

Jak widać, jest wiele powodów, które skłaniają do zakupu inteligentnych kamer. Producenci badają rynek i potrzeby konsumentów, dlatego możemy obserwować pojawianie się coraz to nowszych i różnorodnych modeli, posiadających odpowiednie do danych potrzeb funkcje. Ezviz oferuje kamery dopasowane do każdego z powyższych zapotrzebowań, utrzymując jednocześnie rozsądną cenę produktów, dzięki czemu zyskał sobie stałą klientelę na całym świecie. Producenci inteligentnych kamer z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a my jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się ten rynek i jakie potrzeby wykreuje nam rzeczywistość w najbliższym czasie. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Ochrona środowiska

Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie. Za tym idą rekordowe zjawiska klimatyczne

Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.