42 Warsaw, partner globalnego lidera innowacyjnej edukacji w IT rozpoczyna nabór
42 Warsaw, wprowadzający nowatorską metodę uczenia się projektowo, otwiera się w Polsce. Każda osoba z predyspozycjami może bezpłatnie rozwijać kompetencje programistyczne i miękkie, aby móc skutecznie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Już 586 tys. chętnych na całym świecie zarejestrowało się do nauki w tym docenionym globalnie modelu edukacyjnym. Wartość programu wynosi około 50 000 złotych na uczestnika. Partnerem polskiej edycji przedsięwzięcia 42 Warsaw jest Fundacja Wolność Wyboru, założona przez Grupę Play. Właśnie rozpoczął się nabór.
Globalna sieć 42 - światowy lider innowacyjnej edukacji w IT, czyli zdobywania nowych kwalifikacji oraz podnoszenia obecnie posiadanych kompetencji, wchodzi do Polski ze swoją nowatorską formułą uczenia się. Jest to 49. kampus na świecie i zapewnia kompleksową edukację bez opłat, książek i nauczycieli, dla osób chcących rozwijać się w obszarze nowych technologii. Taki model działania jest możliwy globalnie dzięki partnerstwom z firmami reprezentującymi różnorodne branże, a w Polsce rozpoczyna się dzięki współpracy z Fundacją Wolność Wyboru założonej przez Play, otwartej na kolejne parnerstwa. Właśnie rozpoczął się nabór na stronie internetowej polskiego kampusu: https://apply.42warsaw.pl/users/sign_in?fbclid=IwAR2wT7f_LrGJbmMLfMy0aj30nIUEw3so9dhMeQeGAYJsehEGjfNi9bQ-k_4
Celem działalności 42 Warsaw jest tworzenie warunków do uczenia się we współpracy (peer-to-peer learning) poprzez realizację projektów, dzięki którym osoby uczące się rozwiną kompetencje programistyczne, a także przekrojowe. Ważnymi aspektami będą również inkluzywność świata IT, a także upowszechnianie idei „Tech for Good”, czyli technologii, która służy dobru społecznemu, jak i indywidualnemu. Kampus umożliwia wybranie dopasowanej do jego możliwości i czasu ścieżki edukacyjnej. Do tej pory ponad 18 000 osób z całego świata ukończyło naukę w 42, co świadczy o wartości edukacyjnej i popularności tego modelu edukacji. Zapewnimy każdej osobie, która posiada predyspozycje i chęć rozwoju w dziedzinie IT, możliwość zdobycia niezbędnych kompetencji nazywanych “future-proof”, czyli tych, których potrzebujemy do świadomego i sprawczego życia - mówi Oktawia Gorzeńska, Dyrektorka 42 Warsaw.
Edukacja to dawanie wyboru. To, obok budowania wiedzy, możliwość rozwijania umiejętności i potencjału zgodnie z własnymi przekonaniami oraz ambicjami. 42 Warsaw doskonale wpisuje się w tę ideę, oferując szansę na rozwój w najwyższych standardach edukacji. To inicjatywa, która zwiększa równość szans, niezależnie od pochodzenia, statusu społecznego czy naukowego. Nasz założyciel Play aktywnie kształtuje rzeczywistość cyfrową, umożliwiając dostęp do najnowszych technologii swoim klientom, aby mogli w codziennym życiu bez ograniczeń realizować swoje potrzeby, ale również tworzyć przełomowe rozwiązania i inicjatywy. Dlatego naturalnym krokiem było rozszerzenie idei wolności wyboru w obszarze edukacji poprzez partnerstwo z globalną siecią 42 i wprowadzenie jej do Polski - dodaje Małgorzata Zakrzewska, Prezes Fundacji Wolność Wyboru.
42 Warsaw otwarty dla wszystkich osób z predyspozycjami programistycznymi
Nabór jest otwarty dla każdej osoby, która ukończyła 18 lat, niezależnie od posiadanych dyplomów, matury czy wcześniejszego doświadczenia w IT. Liczą się predyspozycje do programowania – można je sprawdzić na pierwszym etapie zapisów online. Ważna jest również motywacja, wytrwałość i chęć uczenia się.
Nowatorski program edukacyjny
Nauka programowania w kampusie 42 Warsaw oparta jest na zasadzie „peer-to-peer learning”, współpracy projektowej osób uczących się. Przebiega ona w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje podstawy języka programowania C i inne koncepcje programowania. Ta część kończy się obowiązkowym stażem. Cała trwa do dwóch lat. W czasie drugiego etapu osoby uczące się realizują zaawansowane projekty z wielu dziedzin informatyki, na przykład web security, reverse engineering, programowanie 3D, AI, a także biorą udział w kolejnym stażu. 42 Warsaw organizuje także wsparcie mentorskie, dodatkowe warsztaty, hackathony, spotkania z ekspertami.
Certyfikat i możliwości atrakcyjnej pracy
Po ukończeniu drugiego etapu nauki absolwenci otrzymają certyfikat wydawany przez francuskie Ministerstwo Pracy, który jest honorowany w europejskim systemie edukacji ECTS. To oznacza, że jest on uznawany przez uczelnie wyższe oraz pracodawców na terenie całej Europy. Jego pozyskanie umożliwia zatrudnienie na seniorskich stanowiskach.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.