Sztuczna inteligencja od Emplocity wspiera pracę terapeutów
Emplocity S.A., zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, podpisała umowę z Uniwersytetem SWPS na opracowanie wirtualnego asystenta dla terapeutów. Rozwiązanie ułatwi indywidualizowanie prowadzonych zadań terapeutycznych oraz komunikację z pacjentami. Umowa ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.
W ramach umowy Emplocity opracuje zespół funkcjonalności, pozwalających terapeutom na automatyczne tworzenie złożonych baz wiedzy dla poszczególnych pacjentów, monitorowanie postępów terapii oraz efektywną komunikację. Dzięki temu terapeuci uzyskają dostęp do zagregowanych informacji, ułatwiających prowadzenie zindywidualizowanych zadań terapeutycznych, co powinno wpłynąć na zwiększenie skuteczności terapii.
- To nasza kolejna współpraca z Uniwersytetem SWPS. Zaufanie ze strony klienta i to przy tak ważnym projekcie jest dla nas kwestią fundamentalną. Wykorzystujemy nasze doświadczenie i wiedzę do rozwoju narzędzia, które ułatwi pracę terapeutom oraz zwiększy ich efektywność. Prowadzony wspólnie projekt jest kolejnym potwierdzeniem naszej ekspertyzy w projektowaniu i wdrażaniu specjalistycznych rozwiązań automatyzujących nawet tak złożone zagadnienia jak identyfikacja i zarządzanie ludzkimi emocjami. – powiedział Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity i jeden z założycieli firmy.
W ubiegłym roku Emplocity wspólnie z Laboratorium Neuronauki Emocji i Centrum Transferu Wiedzy, będącymi częścią Uniwersytetu SWPS, rozpoczęło prace nad stworzeniem innowacyjnego w światowej skali chatbota terapeutycznego, który otrzymał nazwę Fido. Opracowane narzędzie nawiązuje rozmowę i wykrywa w niej niekorzystne dla zdrowia psychicznego użytkownika wzorce myślenia, a następnie efektywnie wspiera ich zmianę na korzystniejsze, stosując do tego techniki terapii behawioralno-poznawczej.
Emplocity tworzy innowacyjne rozwiązania do automatyzacji procesów, oparte na autorskiej technologii konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Wspierany przez naukowców zespół składa się z kilkudziesięciu doświadczonych specjalistów, posiadających kompetencje z zakresu data science, głębokiego uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego oraz projektowania i rozwoju aplikacji. Emplocity przechodzi obecnie przez proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect.

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny
Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Ochrona środowiska
Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.