Szkoła programowania Coders Lab zaprasza na cykl Dni Otwartych
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
grzegorz.koper|goodonepr.pl| |grzegorz.koper|goodonepr.pl
+ 48 796 996 267
www.goodonepr.pl
Coders Lab - pierwsza polska szkoła programowania zaprasza na cykl Dni Otwartych, które odbędą się pod hasłem „Wybierz swoją ścieżkę w IT”. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które myślą o rozpoczęciu kariery w branży IT, lecz nie wiedzą jak zrobić pierwszy krok w tym kierunku. Dni Otwarte, które poprowadzą doświadczeni szkoleniowcy i praktycy branży IT rozpoczną się 10 sierpnia we Wrocławiu oraz Katowicach. Do końca miesiąca planowane są spotkania w kolejnych miastach Polski. Informacje o nich będą pojawiać się na bieżąco na stronie organizatora.
Podczas każdego ze spotkań uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami z obszarów IT, takich jak np. front-end, back-end czy tester oprogramowania oraz sprawdzić, która droga rozwoju jest dla nich najbardziej odpowiednia. Dowiedzą się także, jak wygląda ścieżka kariery w poszczególnych zawodach IT oraz jakie perspektywy oferuje rynek pracy.
Dla każdego, kto planuje rozpoczęcie kariery w branży IT
W trakcie Dni Otwartych eksperci Coders Lab opowiedzą o aktualnej sytuacji na rynku pracy – o tym, jakie są prognozy i trendy dla branży oraz jakie możliwości stoją przed każdą osobą, która stawia pierwsze kroki w IT. Nie zabraknie również tematu wysokości zarobków na poszczególnych szczeblach kariery programisty czy testera. Ponadto, specjaliści podpowiedzą, które cechy i umiejętności są kluczowe dla rozwoju zawodowego w różnych obszarach IT. Duża część spotkania zostanie poświęcona kwestiom edukacyjnym, oraz temu, jaki tryb nauki sprawdzi się najlepiej - tak, aby każda osoba rozpoczynająca kurs, była w stanie pogodzić go z pracą czy życiem rodzinnym. Prowadzący opowiedzą o tym, czym charakteryzuje się bootcamp, podpowiedzą jak znaleźć sposób na sfinansowanie nauki, a także jak szukać pracy po zakończonym kursie. Całość zakończy sesja Q&A, czyli czas na dyskusję i pytania do wykładowców szkoły Coders Lab.
- Planowany przez nas cykl to przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu ze szkoleniowcami, mentorami i praktykami, którzy nie tylko uczą kodowania, ale też podpowiadają jak sobie radzić w branży IT. Wydarzenie może być ciekawą propozycją dla licealistów lub studentów, którzy z różnych powodów nie mają jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie swojej drogi zawodowej. Serdecznie zapraszamy również wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone ze swojej aktualnej sytuacji zawodowej i poszukują życiowej zmiany. Pokażemy, że IT daje wiele możliwości dla osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Krótko mówiąc – przekonamy, że na przebranżowienie nigdy nie jest za późno – twierdzi Jacek Lisowski, Country Manager Coders Lab.
Spotkania w czterech miastach
W ramach cyklu Dni Otwartych zaplanowano spotkania w czterech miastach, w których Coders Lab prowadzi swoje kursy. Odbędą się one kolejno: we Wrocławiu (10 sierpnia), w Katowicach (10 sierpnia), w Poznaniu (17 sierpnia) oraz w Krakowie (18 sierpnia).
Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń i rejestracji na stronie www (Wrocław: https://coderslab.pl/pl/wybierz-swoja-sciezke-w-it-wroclaw; Katowice: https://coderslab.pl/pl/wybierz-swoja-sciezke-w-it-katowice). Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.