Szkoła programowania Coders Lab zaprasza na cykl Dni Otwartych
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
grzegorz.koper|goodonepr.pl| |grzegorz.koper|goodonepr.pl
+ 48 796 996 267
www.goodonepr.pl
Coders Lab - pierwsza polska szkoła programowania zaprasza na cykl Dni Otwartych, które odbędą się pod hasłem „Wybierz swoją ścieżkę w IT”. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które myślą o rozpoczęciu kariery w branży IT, lecz nie wiedzą jak zrobić pierwszy krok w tym kierunku. Dni Otwarte, które poprowadzą doświadczeni szkoleniowcy i praktycy branży IT rozpoczną się 10 sierpnia we Wrocławiu oraz Katowicach. Do końca miesiąca planowane są spotkania w kolejnych miastach Polski. Informacje o nich będą pojawiać się na bieżąco na stronie organizatora.
Podczas każdego ze spotkań uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami z obszarów IT, takich jak np. front-end, back-end czy tester oprogramowania oraz sprawdzić, która droga rozwoju jest dla nich najbardziej odpowiednia. Dowiedzą się także, jak wygląda ścieżka kariery w poszczególnych zawodach IT oraz jakie perspektywy oferuje rynek pracy.
Dla każdego, kto planuje rozpoczęcie kariery w branży IT
W trakcie Dni Otwartych eksperci Coders Lab opowiedzą o aktualnej sytuacji na rynku pracy – o tym, jakie są prognozy i trendy dla branży oraz jakie możliwości stoją przed każdą osobą, która stawia pierwsze kroki w IT. Nie zabraknie również tematu wysokości zarobków na poszczególnych szczeblach kariery programisty czy testera. Ponadto, specjaliści podpowiedzą, które cechy i umiejętności są kluczowe dla rozwoju zawodowego w różnych obszarach IT. Duża część spotkania zostanie poświęcona kwestiom edukacyjnym, oraz temu, jaki tryb nauki sprawdzi się najlepiej - tak, aby każda osoba rozpoczynająca kurs, była w stanie pogodzić go z pracą czy życiem rodzinnym. Prowadzący opowiedzą o tym, czym charakteryzuje się bootcamp, podpowiedzą jak znaleźć sposób na sfinansowanie nauki, a także jak szukać pracy po zakończonym kursie. Całość zakończy sesja Q&A, czyli czas na dyskusję i pytania do wykładowców szkoły Coders Lab.
- Planowany przez nas cykl to przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu ze szkoleniowcami, mentorami i praktykami, którzy nie tylko uczą kodowania, ale też podpowiadają jak sobie radzić w branży IT. Wydarzenie może być ciekawą propozycją dla licealistów lub studentów, którzy z różnych powodów nie mają jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie swojej drogi zawodowej. Serdecznie zapraszamy również wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone ze swojej aktualnej sytuacji zawodowej i poszukują życiowej zmiany. Pokażemy, że IT daje wiele możliwości dla osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Krótko mówiąc – przekonamy, że na przebranżowienie nigdy nie jest za późno – twierdzi Jacek Lisowski, Country Manager Coders Lab.
Spotkania w czterech miastach
W ramach cyklu Dni Otwartych zaplanowano spotkania w czterech miastach, w których Coders Lab prowadzi swoje kursy. Odbędą się one kolejno: we Wrocławiu (10 sierpnia), w Katowicach (10 sierpnia), w Poznaniu (17 sierpnia) oraz w Krakowie (18 sierpnia).
Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń i rejestracji na stronie www (Wrocław: https://coderslab.pl/pl/wybierz-swoja-sciezke-w-it-wroclaw; Katowice: https://coderslab.pl/pl/wybierz-swoja-sciezke-w-it-katowice). Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.