Komunikaty PR

Studia od marca? Tak, to możliwe w Collegium Civitas

2023-01-10  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl

Nie udało Ci się wystartować w październiku, a może po kilku miesiącach nauki już wiesz, że wybrane studia nie spełniły Twoich oczekiwań? Obrona pracy licencjackiej za Tobą, a Ty nie chcesz czekać zbyt długo z rozpoczęciem studiów drugiego stopnia? Teraz jest idealny czas na decyzję dotyczącą kontynuacji nauki, zmiany kierunku albo wyboru innej uczelni. Zapraszamy do Collegium Civitas – zarejestruj się online i zacznij studia już w marcu.

Czy studia „marcowe” różnią się od tych rozpoczętych tradycyjnie w październiku?

Jak mówi Prorektor ds. dydaktycznych Collegium Civitas, dr dr Roland Zarzycki – „program studiów rozpoczynających się w marcu jest taki sam jak w przypadku studiów, które starują w październiku. Jedyną różnicą jest kolejność, w jakiej realizowany jest proces dydaktyczny. Zmienić się może ew. paleta konkretnych przedmiotów realizujących proces dydaktyczny.  Studia, które rozpoczynają się w marcu, kończą się odpowiednio pół roku później od ścieżki tradycyjnej. Studentki i Studenci, którzy decydują się na ten tryb nauki, nie muszą nadrabiać materiału, po prostu technicznie realizują zajęcia w innej kolejności”.

A jak oceniają studia „marcowe” studenci Collegium Civitas?

Jak mówi Agata, studentka Collegium Civitas, która w marcu 2022 roku rozpoczęła studia drugiego stopnia na specjalności Nowe Media: „Dość późno obroniłam pracę licencjacką na innej uczelni. Nie chciałam robić przerwy, bo wyszłabym z rytmu nauki. Pracuję na umowę zlecenie i zależało mi także na zachowaniu statutu studenta, dlatego szukałam Uczelni, na której mogłabym kontynuować naukę już od semestru letniego. Collegium Civitas wybrałam ze względu na polecenie i wysokie miejsca w rankingach”.

W podobnym tonie wypowiada się Lena, studentka, która w marcu 2022 roku rozpoczęła studia pierwszego stopnia na specjalności Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci: „Po liceum zrobiłam sobie przerwę, aby dokończyć szkołę muzyczną i później wybrałam studia związane z muzyką na UW. Już po miesiącu wiedziałam, że to nie moja bajka i postanowiłam zmienić kierunek studiów na bliższy temu, czego uczyłam się w liceum, a uczęszczałam do klasy o profilu medialnym. Zależało mi także, aby nie robić kolejnej przerwy w nauce, by zacząć nowe studia jak najszybciej. Jako pierwsza w wyszukiwarce wyświetliła mi się oferta Collegium Civitas – weszłam na stronę, poczytałam opinie, komentarze, podpytałam znajomych i zdecydowałam się właśnie na naszą Uczelnię. Nie żałuję – to był naprawdę dobry wybór”.

Dlaczego w ogóle warto studiować?

Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim studia dają nam przewagę konkurencyjną na rynku pracy. W wielu przypadkach posiadanie wyższego wykształcenia wręcz determinuje znalezienie pracy.

Studiowanie jest ponadto unikatową szansą na nabycie umiejętności praktycznych, m. in. dzięki obowiązkowym praktykom. W Collegium Civitas działa Centrum Karier, które wspiera młode osoby stojące przed wyborem przyszłej ścieżki zawodowej. W trakcie roku akademickiego można również – pod okiem ekspertów – przygotowywać projekty czy prace badawcze oraz realizować własne kreatywne pomysły np. w organizacjach studenckich i działach administracyjnych Uczelni, które również czekają na chętnych do pracy stażystów. Zdobyte w tym czasie umiejętności na pewno docenią Twoi przyszli pracodawcy. 

Studia pierwszego i drugiego stopnia

W roku akademickim 2022 / 2023 w zimowej rekrutacji Collegium Civitas prowadzi nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia, polskojęzyczne, studia prowadzone w języku angielskim oraz studia dwujęzyczne (polsko-angielskie).

Na studiach, gdzie językiem wykładowym jest język polski, Kandydatki i Kandydaci mają do wyboru aż 18 specjalności na studiach pierwszego stopnia i 10 specjalności na studiach drugiego stopnia, zebranych w 6 obszarów tematycznych: dziennikarstwo i nowe media, zarządzanie i marketing, stosunki międzynarodowe i dyplomacja, socjologia, kultura i sztuka, psychologia i coaching oraz bezpieczeństwo i analiza informacji.

 

Jak zatem wybrać specjalność dla siebie? Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie jest: Co mnie interesuje? Czy i jak wyobrażam sobie pracę w tym zawodzie przez kolejne 5 lub 10 lat? A następnie – przeczytać opisy znajdujące się na www.civitas.edu.pl i… zarejestrować się na studia!

W bogatej ofercie programów studiów pierwszego stopnia, jakie oferuje Collegium Civitas w rekrutacji zimowej, warto zwrócić szczególną uwagę na specjalności: Analityka i design internetowy, Manager HR i Biznes międzynarodowy. Choć dotyczą różnych dziedzin naszej gospodarki, idealnie wpisują się w aktualne trendy na rynku pracy.

Specjalność Analityka i design internetowy skierowana jest do osób, które chciałyby w przyszłości zająć się projektowaniem i tworzeniem serwisów internetowych oraz projektowaniem aplikacji mobilnych i animacji. Studia te pozwalają połączyć umiejętności developerskie z mocnym warsztatem analitycznym socjologa, dowiedzieć się, jak badać potrzeby biznesowe, jak wyglądają procesy w organizacji, czy w jaki sposób zbierać wymagania od użytkowników i przekształcać je w wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne.

Na specjalności Manager HR, Studentki i Studenci poznają tajniki skutecznego przywództwa. Dowiedzą się, jak radzić sobie z dynamiką grupy, motywować pracowników czy rozwiązywać konflikty. Ważnym filarem tego programu są kierunkowe zajęcia z zarządzania – na których podejmowane są takie zagadnienia jak rachunkowość zarządcza, makro- i mikroekonomia czy podstawy marketingu. To studia mocno praktyczne - jeden semestr nauki jest realizowany w firmach, co pozwala na poznanie specyfiki pracy HR Managera.

Biznes międzynarodowy to specjalność, która otwiera drzwi do świata zarządzania w korporacjach międzynarodowych. Studentki i Studenci w sposób praktyczny poznają potrzeby globalnego rynku oraz specyfikę rynków lokalnych. Uczą się, jak optymalizować procesy i budować strategie, które zdecydują o sukcesie firmy, ćwiczą także umiejętności miękkie – negocjacje, komunikację, krytyczne myślenie i kreatywne szukanie rozwiązań. To właśnie te elementy wpływają na to, że cały kierunek Zarządzanie otrzymał certyfikat „Lider jakości kształcenia”, wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Równie ciekawą ofertę Collegium Civitas proponuje w ramach studiów drugiego stopnia. Zaawansowaną wiedzę z psychologii społecznej i socjologii można zdobyć na specjalności Psychologia społeczna w społeczeństwie ryzyka (na studiach niestacjonarnych).Studentki i Studenci uczą się, w jaki sposób oddziaływać na społeczną rzeczywistość, poznają też metody i narzędzia badawcze, które pozwalają zrozumieć przyczynę ludzkich zachowań. Poznają metody rozwiązywania konfliktów, zarządzania ludźmi i organizacjami w sytuacji zmiany, kryzysu, konfliktu oraz wspomagania rozwoju jednostki i grupy, a także ich współpracy.

Warto zwrócić także uwagę na unikatową na rynku specjalność Biznes i współpraca z Azją (w rekrutacji zimowej prowadzimy nabór na studia niestacjonarne), której program pozwala zdobyć wszechstronną wiedzę na temat Azji i jej różnorodności. Studentki i Studenci poznają świat arabski i subkontynent indyjski oraz Azję Południowo-Wschodnią, uczą się także poruszać w świecie azjatyckiego biznesu. Co istotne, obowiązkowy na tych studiach jest lektorat z języka chińskiego lub arabskiego, podczas którego uczestnicy doskonalą swoje umiejętności językowe.

Na studiach drugiego stopnia niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się także specjalności ogólne jak Socjologia i Stosunki Międzynarodowe, których programy, dostosowane do obecnych potrzeb pracodawców zyskały wysokie oceny PKA i znajdują się na czołowych pozycjach w rankingu ELA.

Jak wspomina Rektor Collegium Civitas, pros. Stanisław Mocek „w coraz bardziej nieprzewidywalnym świecie, najcenniejszym zasobem jest interdyscyplinarna wiedza. To ona pozwala ograniczyć liczbę niewiadomych przy podejmowaniu decyzji, również ekonomicznych. W taką właśnie wiedzę wyposaża swoich absolwentów Collegium Civitas.” 

Rekrutacja trwa do końca lutego, a pełna oferta studiów pierwszego i drugiego stopnia w rekrutacji zimowej oraz studiów podyplomowych, umieszczona jest na stronie https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/wybierz-studia

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Collegium Civitas
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL Biuro prasowe
2024-11-24 | 21:00

OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL

OSHEE, lider na rynku napojów funkcjonalnych, od lat angażuje się w działania, które mają poprawić dobrostan psychiczny, szczególnie dzieci i młodzieży. Teraz marka
Edukacja Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024
2024-11-15 | 01:00

Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024

Do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu dla młodych innowatorów zgłoszonych zostało rekordowe 334 projektów, 33 z nich dotarły do wielkiego Finału. Podczas trzech dni
Edukacja Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
2024-11-14 | 15:00

Program edukacyjny Next Engineers w Polsce

Fundacja GE Aerospace ogłosiła nawiązanie współpracy z Fundacją Perspektywy w celu uruchomienia programu edukacyjnego Next Engineers w Polsce. Warszawa została wybrana jako pierwsza z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.