Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia
Medycyna to jedna z branż, w których każdy dzień przynosi nowe odkrycia i możliwości. Dotyczy to nie tylko metod leczenia, ale też zarządzania sektorem zdrowotnym. Wymiana wiedzy i doświadczeń jest tu szczególnie ważna, a już wkrótce nadarzy się ku temu doskonała okazja. Już 28 listopada w Poznaniu odbędzie się premierowa edycja Wielkopolskiej Akademii Menedżerów Zdrowia – nowego wydarzenia skierowanego do menedżerów placówek medycznych, którego celem jest wsparcie liderów w rozwoju kompetencji zarządczych i innowacyjnych.
Jeszcze kilka lat temu korzystanie z internetowej wyszukiwarki w celu diagnozowania schorzeń było traktowane z przymrużeniem oka – jako amatorski sposób zdobywania wiedzy medycznej, który bardziej bawił, niż budził zaufanie. Dziś jednak technologia zaszła o wiele dalej, a rozwój sztucznej inteligencji i zaawansowanych algorytmów przyniósł zupełnie nową jakość, zmieniając podejście zarówno pacjentów, jak i specjalistów.
– Nowoczesne narzędzia AI są coraz częściej wykorzystywane w diagnostyce, wspierając lekarzy w analizie wyników badań, wykrywaniu nieprawidłowości i prognozowaniu przebiegu chorób. Również w zarządzaniu placówkami medycznymi sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę, wspomagając optymalizację zasobów, poprawę jakości opieki i skuteczniejsze zarządzanie zespołami. Musimy poświęcić technologii więcej uwagi i umiejętnie wykorzystywać ją zwiększając efektywność pracy zarówno personelu medycznego, jak i osób zarządzających placówkami. – mówi Piotr Strychalski, CEO eGabinet, organizatora wydarzenia. Nasze wydarzenie stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk oraz dyskusji o najnowszych trendach i technologiach w sektorze zdrowotnym. - dodaje Strychalski.
W trakcie wydarzenia eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, czego wymaga od menedżerów współczesny świat zdominowany przez algorytmy i jak wykorzystać technologię do skutecznego zarządzania placówką medyczną. Nie zabraknie również przestrzeni na networking.
Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia organizowana przez eGabinet jest wydarzeniem bezpłatnym, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracji można dokonać do 22 listopada 2024 roku na stronie https://egabinet.pl/akademia.
Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji
Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.