Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia
Medycyna to jedna z branż, w których każdy dzień przynosi nowe odkrycia i możliwości. Dotyczy to nie tylko metod leczenia, ale też zarządzania sektorem zdrowotnym. Wymiana wiedzy i doświadczeń jest tu szczególnie ważna, a już wkrótce nadarzy się ku temu doskonała okazja. Już 28 listopada w Poznaniu odbędzie się premierowa edycja Wielkopolskiej Akademii Menedżerów Zdrowia – nowego wydarzenia skierowanego do menedżerów placówek medycznych, którego celem jest wsparcie liderów w rozwoju kompetencji zarządczych i innowacyjnych.
Jeszcze kilka lat temu korzystanie z internetowej wyszukiwarki w celu diagnozowania schorzeń było traktowane z przymrużeniem oka – jako amatorski sposób zdobywania wiedzy medycznej, który bardziej bawił, niż budził zaufanie. Dziś jednak technologia zaszła o wiele dalej, a rozwój sztucznej inteligencji i zaawansowanych algorytmów przyniósł zupełnie nową jakość, zmieniając podejście zarówno pacjentów, jak i specjalistów.
– Nowoczesne narzędzia AI są coraz częściej wykorzystywane w diagnostyce, wspierając lekarzy w analizie wyników badań, wykrywaniu nieprawidłowości i prognozowaniu przebiegu chorób. Również w zarządzaniu placówkami medycznymi sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę, wspomagając optymalizację zasobów, poprawę jakości opieki i skuteczniejsze zarządzanie zespołami. Musimy poświęcić technologii więcej uwagi i umiejętnie wykorzystywać ją zwiększając efektywność pracy zarówno personelu medycznego, jak i osób zarządzających placówkami. – mówi Piotr Strychalski, CEO eGabinet, organizatora wydarzenia. Nasze wydarzenie stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk oraz dyskusji o najnowszych trendach i technologiach w sektorze zdrowotnym. - dodaje Strychalski.
W trakcie wydarzenia eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, czego wymaga od menedżerów współczesny świat zdominowany przez algorytmy i jak wykorzystać technologię do skutecznego zarządzania placówką medyczną. Nie zabraknie również przestrzeni na networking.
Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia organizowana przez eGabinet jest wydarzeniem bezpłatnym, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracji można dokonać do 22 listopada 2024 roku na stronie https://egabinet.pl/akademia.
Mity na temat estrów etylowych – co warto wiedzieć?
Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit
Premiera najnowszego CGM Dexcom G7
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.