Stań się managerem przyszłości Lider transformacji cyfrowej 4.0. Transformacja c
Projekt studiów podyplomowych dot. „Industry 4.0” to odpowiedź na aktualne wymagania pracodawców w nowoczesnym przemyśle, opartym na digitalizacji, automatyzacji, robotyce, sztucznej inteligencji (AI), internecie rzeczy (IoT), analizie danych etc. AHK Polska aktywnie wspiera firmy w procesie transformacji cyfrowej. Dlatego wspólnie z przedstawicielami firm członkowskich, ekspertami w tym obszarze przygotowała studia, których celem jest lepsze przygotowanie uczestników do zbudowania kompetencji, niezbędnych do sukcesu na ścieżce zawodowej w przemyśle przyszłości.
„Do 2030 r. pracownicy przedsiębiorstw działających w Europie będą przeznaczać ponad 40%. czasu więcej na czynności wykorzystujące kompetencje cyfrowe. Popyt na specjalistów dysponujących wiedzą oraz umiejętnościami projektowania i programowania technologii, zrozumieniem potencjału i korzyści oferowanych przez automatyzację i robotyzację, a także zdolnościami krytycznego myślenia, komunikacji czy łatwości rozwiązywania problemów będzie wzrastał lawinowo. To właśnie tacy pracownicy będą decydować o tempie transformacji obecnych firm w przedsiębiorstwa przyszłości” – podkreśla Jędrzej Kowalczyk, Prezes Zarządu FANUC Polska Sp. z o.o.
Praktyczną wiedzę w tym zakresie daje starannie zaprojektowany program studiów. Studia przeznaczone są dla menedżerów, członków zarządu, kierowników i pracowników technicznych, których rola polega na wprowadzaniu zmiany w organizacji z wykorzystaniem narzędzi i rozwiązań Przemysłu 4.0 i których zadanie to połączenie współpracy wszystkich działów i obszarów w ramach jednej organizacji.
„Badania wskazują, że 40% producentów nie ma wglądu w czasie rzeczywistym w dane procesów wytwarzania. 8 na 10 firm podczas usprawniania produkcji bazuje wyłącznie na zwykłej ludzkiej obserwacji, bez wykorzystania nowoczesnych technologii. Im bardziej będą nieaktualne metody, tym bardziej prawdopodobne, że zakład będzie działać w sposób niewydajny i ostatecznie nie wytrzyma presji rynkowej. Dlatego tak istotne jest korzystanie z idei Przemysłu 4.0.” – mówi dr inż. Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group oraz autor programu studiów.
Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do pełnienia roli lidera sekcji „wprowadzanie zmiany w organizacji”, dostarczenie praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu Przemysłu 4.0, cyfryzacji, robotyzacji a także finansowania przemysłu, otoczenia prawnego, marketingu, nowoczesnych metod zarządzania, zapoznanie z nowymi trendami oraz stworzenie platformy wymiany informacji i kontaktów.
Więcej informacji o kierunku:
https://swps.pl/oferta/warszawa/podyplomowe/biznes-zarzadzanie/lider-transformacji-cyfrowej-4-0-transformacja-cyfrowa-w-organizacji
OSHEE nawiązuje współpracę z Fundacją SEXEDPL
Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024
Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.