ASICS stworzył buty biegowe z myślą o ich recyklingu
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Wyprodukowane z myślą o zwrocie i recyklingu – marka ASICS przedstawia najnowszy model biegowy NIMBUS MIRAI. Obuwie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby można było przerobić je po okresie użytkowania. Wszystko to bez uszczerbku dla jakości oraz wydajności.
W języku japońskim słowo "mirai" oznacza przyszłość, odzwierciedlając zaangażowanie ASICS w wywieranie pozytywnego wpływu na przyszłe pokolenia biegaczy. Zaprojektowane z myślą o recyklingu NIMBUS MIRAI zachęcają biegaczy do oddania butów po zakończeniu ich użytkowania, aby wesprzeć ich podróż w kierunku obiegu zamkniętego.
NIMBUS MIRAI stanowi kolejny ważny krok w realizacji misji ASICS, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2050 roku. W ubiegłym roku marka wyprodukowała najlżejsze na rynku sneakersy, emitujące CO2e – GEL-LYTE™ III CM 1.95.
Nowy model jest jednym z najbardziej zaawansowanych, jakie ASICS kiedykolwiek wyprodukował. Cholewka, zaprojektowana z jednolitego materiału poliestrowego, nie ma nakładek, co oznacza, że but można łatwo posortować i poddać procesowi recyklingu, gdy nadejdzie odpowiedni moment. Specjalny rodzaj oryginalnego kleju stworzonego przez ASICS również ułatwia ten proces. ASICS potwierdził w testach, że 87,3% materiału cholewki, który został poddany recyklingowi, można odzyskać jako nowy materiał poliestrowy gotowy do ponownego użytku.
Dodatkowo, but posiada podeszwę środkową FF BLAST PLUS ECO, która zapewnia maksymalną amortyzację i jest wykonana w około 24% ze źródeł odnawialnych, takich jak resztki z przetwarzania trzciny cukrowej. NIMBUS MIRAI zapewnia jakość i wydajność, jakiej biegacze oczekują od ASICS, jednocześnie stawiając na zrównoważony design.
Produkcja butów do biegania NIMBUS MIRAI w obiegu zamkniętym to apel ASICS skierowany do biegaczy, który dotyczy istotnej kwestii w branży obuwia sportowego. Przez długi czas obuwie było projektowane z myślą o jednorazowym użyciu. Jednak sama liczba około 23,9 miliarda butów produkowanych każdego roku na całym świecie, które trafiają na wysypiska śmieci lub są spalane, jest nie do zaakceptowania.
Podejście ASICS do projektowania jest zgodne z filozofią firmy, która pomaga każdemu osiągnąć zdrowy umysł w zdrowym ciele – czynniki, które są możliwe tylko wtedy, gdy możemy poruszać się po zdrowej Ziemi. NIMBUS MIRAI to celebracja wyjątkowej filozofii projektowania ASICS – opartej na zaangażowaniu w produkcję doskonałych produktów i technologii zatwierdzonych przez Instytut Nauki i Sportu w japońskim Kobe.
Po raz pierwszy w historii ASICS biegacze mogą zwrócić buty w sklepach stacjonarnych marki lub za pośrednictwem wysyłki na wielu rynkach na całym świecie, w tym w sklepach detalicznych marki w Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji, aby nadać im nowe życie oraz kupić kolejną parę.
Kontynuujemy nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i wierzymy, że odzież sportowa z obiegu zamkniętego stanie się normą. NIMBUS MIRAI jest dla nas kamieniem milowym w dążeniu do zeroemisyjności. Skupiliśmy się na tym, aby innowacje nie wpłynęły na komfort oraz wygodę użytkowania. Prosimy jednak biegaczy, aby zrobili jeszcze jeden krok. Gdy przyjdzie odpowiedni moment, mogą zwrócić nam ten model. W ten sposób będziemy kontynuować naszą misję w tworzeniu zdrowej Ziemi dla przyszłych pokoleń – powiedział Fumitaka Kamifukumoto, lider projektu rozwoju produktu NIMBUS MIRAI w ASICS.
Buty ASICS NIMBUS MIRAI są dostępne w sprzedaży na ASICS.com.

ASICS kontynuuje współpracę z Andrzejem Witkiem

Dołącz do ASICS FrontRunner Poland! Ruszyła rekrutacja na 2025 rok

ASICS wprowadza nowy model butów biegowych NOVABLAST 5
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.