Komunikaty PR

ASICS stworzył buty biegowe z myślą o ich recyklingu

2024-04-25  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Wyprodukowane z myślą o zwrocie i recyklingu – marka ASICS przedstawia najnowszy model biegowy NIMBUS MIRAI. Obuwie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby można było przerobić je po okresie użytkowania. Wszystko to bez uszczerbku dla jakości oraz wydajności.

W języku japońskim słowo "mirai" oznacza przyszłość, odzwierciedlając zaangażowanie ASICS w wywieranie pozytywnego wpływu na przyszłe pokolenia biegaczy. Zaprojektowane z myślą o recyklingu NIMBUS MIRAI zachęcają biegaczy do oddania butów po zakończeniu ich użytkowania, aby wesprzeć ich podróż w kierunku obiegu zamkniętego.

NIMBUS MIRAI stanowi kolejny ważny krok w realizacji misji ASICS, aby osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2050 roku. W ubiegłym roku marka wyprodukowała najlżejsze na rynku sneakersy, emitujące CO2e – GEL-LYTE™ III CM 1.95.

Nowy model jest jednym z najbardziej zaawansowanych, jakie ASICS kiedykolwiek wyprodukował. Cholewka, zaprojektowana z jednolitego materiału poliestrowego, nie ma nakładek, co oznacza, że but można łatwo posortować i poddać procesowi recyklingu, gdy nadejdzie odpowiedni moment. Specjalny rodzaj oryginalnego kleju stworzonego przez ASICS również ułatwia ten proces. ASICS potwierdził w testach, że 87,3% materiału cholewki, który został poddany recyklingowi, można odzyskać jako nowy materiał poliestrowy gotowy do ponownego użytku.

Dodatkowo, but posiada podeszwę środkową FF BLAST PLUS ECO, która zapewnia maksymalną amortyzację i jest wykonana w około 24% ze źródeł odnawialnych, takich jak resztki z przetwarzania trzciny cukrowej. NIMBUS MIRAI zapewnia jakość i wydajność, jakiej biegacze oczekują od ASICS, jednocześnie stawiając na zrównoważony design.

Produkcja butów do biegania NIMBUS MIRAI w obiegu zamkniętym to apel ASICS skierowany do biegaczy, który dotyczy istotnej kwestii w branży obuwia sportowego. Przez długi czas obuwie było projektowane z myślą o jednorazowym użyciu. Jednak sama liczba około 23,9 miliarda butów produkowanych każdego roku na całym świecie, które trafiają na wysypiska śmieci lub są spalane, jest nie do zaakceptowania.

Podejście ASICS do projektowania jest zgodne z filozofią firmy, która pomaga każdemu osiągnąć zdrowy umysł w zdrowym ciele – czynniki, które są możliwe tylko wtedy, gdy możemy poruszać się po zdrowej Ziemi. NIMBUS MIRAI to celebracja wyjątkowej filozofii projektowania ASICS – opartej na zaangażowaniu w produkcję doskonałych produktów i technologii zatwierdzonych przez Instytut Nauki i Sportu w japońskim Kobe.

Po raz pierwszy w historii ASICS biegacze mogą zwrócić buty w sklepach stacjonarnych marki lub za pośrednictwem wysyłki na wielu rynkach na całym świecie, w tym w sklepach detalicznych marki w Wielkiej Brytanii, Holandii i Francji, aby nadać im nowe życie oraz kupić kolejną parę.

Kontynuujemy nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i wierzymy, że odzież sportowa z obiegu zamkniętego stanie się normą. NIMBUS MIRAI jest dla nas kamieniem milowym w dążeniu do zeroemisyjności. Skupiliśmy się na tym, aby innowacje nie wpłynęły na komfort oraz wygodę użytkowania. Prosimy jednak biegaczy, aby zrobili jeszcze jeden krok. Gdy przyjdzie odpowiedni moment, mogą zwrócić nam ten model. W ten sposób będziemy kontynuować naszą misję w tworzeniu zdrowej Ziemi dla przyszłych pokoleń – powiedział Fumitaka Kamifukumoto, lider projektu rozwoju produktu NIMBUS MIRAI w ASICS.

Buty ASICS NIMBUS MIRAI są dostępne w sprzedaży na ASICS.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS State of Mind Study Biuro prasowe
2024-04-09 | 17:30

ASICS State of Mind Study

Badanie przeprowadzono na próbie ponad 26 tysięcy respondentów z 22 krajów. Wykazało ono, że im więcej ludzie ćwiczą, tym wyższe są ich wyniki w zakresie „stanu
Sport BRAK ZDJĘCIA
2024-02-29 | 01:00

Gospodarka obiegu zamkniętego Jack Wolfskin, czyli technologia „Textile to texti

Gdy w przemyśle tekstylnym pada wyrażenie „materiały pochodzące z recyklingu”, zwykle chodzi o włókna syntetyczne uzyskane z przetworzonych plastikowych butelek. Jack Wolfskin również wykorzystuje tego typu
Sport Euroleague Basketball i Motorola ogłaszają partnerstwo sportowe
2024-01-09 | 13:30

Euroleague Basketball i Motorola ogłaszają partnerstwo sportowe

9 stycznia 2024 r. - Euroleague Basketball i Motorola poinformowały o zawarciu kilkuletniej umowy, na mocy której do końca 2026 roku Motorola będzie smartfonowym partnerem premium

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Zdrowie

Sport może wspomagać walkę z bezsennością. Osoby aktywne fizycznie mają mniej problemów ze snem

Osoby regularnie podejmujące aktywność fizyczną dużo lepiej śpią – wynika z wieloletniej analizy przeprowadzonej przez naukowców z Uniwersytetu w Reykjaviku. Typ i stopień trudności ćwiczeń nie mają takiego znaczenia jak właśnie regularność. To istotne nie tylko dla promowania higieny snu jako działania korzystnie wpływającego na nasze zdrowie, ale i w kontekście skuteczności terapii, m.in. w chorobach przewlekłych. Tymczasem problemy ze snem zgłasza około 40 proc. dorosłych Polaków.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.