Komunikaty PR

Spoko.app pozyskało 20 mln zł finansowania na rozwój i ekspansję międzynarodową

2021-04-06  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania spoko.app ( 0.06 MB )

Spoko.app, fintech który działa na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych, pozyskało 20 mln zł finansowania od swojego inwestora strategicznego – FinTech Ventures S.A. Dzięki temu w latach 2021 – 2022 Spoko.app przyśpieszy ekspansję geograficzną, wchodząc do kolejnych krajów oraz będzie rozwijać swój produkt.

 

Spoko.app jest fintechem, który specjalizuje się w międzynarodowych, natychmiastowych przekazach pieniężnych, wykorzystując technologię oraz unikalny model funkcjonowania. Wyróżnia się konkurencyjnymi kursami wymiany walut oraz przejrzystym kosztem transakcji.

Rozwój rynku natychmiastowych przekazów pieniężnych online znacznie przyśpieszył w związku z pandemią COVID-19. Obecnie za pośrednictwem Spoko.app można przesyłać pieniądze z 32 do 45 krajów. Użytkownicy Spoko.app mogą to robić dzięki wygodnej aplikacji mobilnej. Zaletą rozwiązania jest przede wszystkim, fakt, że pieniądze przesłać można natychmiastowo, w preferowany sposób, dzięki udostępnianiu lokalnych metod płatności w danym kraju.

Do wielu krajów – takich jak Ukraina, Nigeria, Turcja czy Brazylia – przekazy można robić bez prowizji oraz z bardzo atrakcyjnym kursem wymiany walut. Użytkownik jeszcze przed zrobieniem transakcji widzi cały jej koszt.

– Spoko.app ma ogromny potencjał do dalszego wzrostu, a to jak szybko się rozwija, utwierdza nas w przekonaniu, że w krótkim czasie może stać się poważnym, globalnym graczem. Wierzymy w zespół, który tworzy Spoko.app i będziemy go wspierać w realizacji tego ambitnego planu - mówi Ivan Hanamov, prezes FinTech Ventures S.A.

Dzięki finansowaniu w wysokości 20 mln zł uzyskanego od swojego głównego udziałowca, FinTech Ventures S.A., Spoko.app będzie realizować strategię wchodzenia na nowy rynki, a także rozwijać aplikację, z której korzystają użytkownicy, ich liczba na całym świecie w lutym 2021 r. przekroczyła 400 tys.

– Chcemy być obecni na każdym rynku, gdzie obcokrajowcy pracują oraz skąd chcą przesłać pieniądze do rodzinnego kraju. Już dziś działamy globalnie, ale przy silnym wsparciu ze strony naszego głównego inwestora będziemy mogli rozwijać się jeszcze szybciej – mówi Evgeny Chamtonau, CEO Spoko.app – Dzięki temu, miliony ludzi na całym świecie, którzy podróżują i pracują poza swoją ojczyzną będą mogły przesłać pieniądze w najlepszy i najwygodniejszy dla siebie sposób. Naszą ambicją jest zmienić rynek przekazów pieniężnych i mamy pomysł jak to zrobić – dodaje.

Nowe finansowanie będzie wykorzystywane na rozwój w latach 2021 – 2022. Twórcy Spoko.app skupiać będą się nie tylko na udostępnianiu rozwiązania na kolejnych rynkach, ale także na dalszym rozwijaniu aplikacji mobilnej. Dzięki pozyskiwaniu kolejnych partnerów na lokalnych rynkach Spoko.app może zaoferować swoim użytkownikom preferowane sposoby płatności, zapewnić najlepsze warunki przesyłania pieniędzy oraz to, że dotrą one do odbiorcy, nawet na drugim końcu świata od razu.

Informacja o Spoko.app:

Spoko.app jest wywodzącym się z Polski fintechem, który działa globalnie. Spoko.app zmienia rynek międzynarodowych, natychmiastowych przekazów pieniężnych. Jest jedną z najszybciej rosnących firm w branży finansowej na świecie.  Spoko.app chce pomagać milionom ludzi na świecie przesyłać pieniądze w prosty, wygodny i pewny sposób. Bez względu na to, z jakiego kraju użytkownicy chcą wysłać pieniądze, dzięki Spoko.app mogą to zrobić zawsze w preferowany przez siebie sposób – z wykorzystaniem lokalnych metod płatności. Spoko.app działa transparentnie, jego użytkownicy od razu znają koszty transakcji. Opłaty oraz kursy wymiany walut proponowane przez Spoko.app należą do najniższych na rynku. Spoko.app jest także zaufanym partnerem dla instytucji finansowych oraz firm telekomunikacyjnych i może dostarczać im rozwiązania wzbogacające ich podstawową ofertę.

 

Informacja o FinTech Ventures S.A.

FinTech Ventures S.A. jest firmą inwestycyjną skoncentrowaną na sektorze usług finansowych, wspieraną przez przedsiębiorców i doradców w dziedzinie bankowości i inwestycji. Fintech Ventures łączy swoją wiedzę w ramach M&A, zoptymalizowany rozwój produktów i nowe podejście marketingowe do inwestowania i tworzenia wartości na rynku bankowości elektronicznej. Zespół zarządzający to eksperci z udokumentowanymi osiągnięciami, wykorzystujący własne środki oraz doświadczenie. Fintech Ventures jest spółką notowaną na rynku New Connect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2021-04-12 | 15:00

Sunday Polska nawiązuje strategiczną współpracę z Lendi

Sunday Polska nawiązuje strategiczną współpracę z Lendi   Lendi, najszybciej rosnący na rynku broker finansowy, został autoryzowanym partnerem Sunday Polska – jednego z liderów branży instalacji
Finanse Nawet 100 zł premii za założenie Moto Lokaty w Toyota Bank
2021-02-23 | 15:00

Nawet 100 zł premii za założenie Moto Lokaty w Toyota Bank

Toyota Bank Polska startuje z najnowszą akcją promocyjną „Moto Lokata z premią”. W ramach akcji, klienci którzy posiadają aktywne konto w Toyota Bank oraz założą Moto
Finanse Nowa strona internetowa Toyota Bank i Toyota Leasing
2021-02-23 | 14:00

Nowa strona internetowa Toyota Bank i Toyota Leasing

Toyota Bank oraz Toyota Leasing działające w ramach struktur Toyota Financial Services Polska, odświeżyły swoją stronę internetową oraz wprowadziły dodatkowe funkcjonalności

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse i bankowość

Pandemia i unijne prawo zrewolucjonizowały polską bankowość. W polskich bankach pojawia się coraz więcej nowych technologii

Pandemia stała się katalizatorem zmian w bankowości. Przyspieszyła procesy wykorzystywania nowych technologii zapoczątkowane już wcześniej, zwiększając ich świadomość w coraz szerszej grupie użytkowników. Zmiany przyspieszyło też wejście w życie dyrektywy PSD2 – to dzięki niej poprzez jedno konto można mieć wgląd we wszystkie prowadzone rachunki. Dodatkowo coraz łatwiej jest założyć konto zdalnie. Pomagają w tym narzędzia, które pozwalają na cyfrowe potwierdzenie tożsamości.

Medycyna

Płuca do przeszczepu dzięki innowacyjnemu urządzeniu mogą być utrzymane przez pół doby w warunkach fizjologicznych. Taka procedura medyczna bywa ostatnim ratunkiem po ciężkim przebiegu COVID-19

Dzięki urządzeniu OCS Lung płuca pobrane od dawcy można przechowywać do 12 godzin w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele żyjącego człowieka. Standardowo narząd poza organizmem może wytrzymać w warunkach hipotermii maksymalnie do czterech godzin. Przeszczep jest jedyną drogą ratunku dla pacjentów, którzy w wyniku choroby COVID-19 doznali nieodwracalnego uszkodzenia płuc. W szpitalu w Zabrzu udało się w ten sposób ocalić życie sześciu osób.