Komunikaty PR

Solve for Tomorrow Campus w Centrum Nauki Kopernik

2023-03-07  |  16:00
Biuro prasowe

W ostatni weekend finaliści programu Solve for Tomorrow mieli okazję wziąć udział w Solve for Tomorrow Campus. Podczas dwudniowego zjazdu 10 zespołów z całej Polski mogło poznać się podczas inspirujących warsztatów z ekspertami Centrum Nauki Kopernik.

Solve for Tomorrow to unikatowy w Polsce program, w którym młode pokolenie mierzy się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata, odpowiadając na lokalne problemy. Program skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz 1-4 szkół ponadpodstawowych, dzięki czemu skutecznie wypełnia lukę w inicjatywach, które przygotowują młodych ludzi do wejścia na rynek pracy w przyszłości. W ramach trwającej II edycji programu zadaniem uczniów było zaproponowanie rozwiązania do jednego z czterech wyzwań współczesności, którymi są: zdrowie, klimat, bezpieczeństwo i integracja.

Do finałowej fazy programu wyłoniono 10 zespołów. To właśnie oni w ostatni weekend wzięli udział w Solve for Tomorrow Campus, czyli dwudniowym zjeździe, gdzie pod czujnym okiem ekspertów Centrum Nauki Kopernik uczyli się, jak łączyć naukę z technologią.

Inspirujące warsztaty dla finalistów

Campus został otwarty wspólnie przez Joannę Kalinowską, Dyrektora Rozwoju w Centrum Nauki Kopernik, Tomasza Kulasę, Zastępcę Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz Magdalenę Olborską, CSR Managera w Samsung Electronics Polska. Pierwszy dzień warsztatów finaliści rozpoczęli od zabawy integracyjnej oraz zmierzenia się problemami bez wykorzystania technologii. Następnie zwiedzili wystawę „Przyszłość jest dziś” w Koperniku oraz rozwiązywali zadania z nią związane. Na koniec odbyła się dyskusja o interakcji między człowiekiem a technologią.

Nie zabrakło też zajęć przygotowujących do prezentacji projektów i wystąpień publicznych. Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska, poprowadził wykład na temat zasad komunikacji. Gościem specjalnym była Kira Sukhoboichenko, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, która opowiedziała o swojej pasji do działań społecznych. Wskazówkami na przygotowanie skutecznej prezentacji inwestorskiej dla drużyn jako przyszłych startupów podzielił się Paweł Byszuk, ze startupu Plenti, czyli innowacyjnej platformy oferującej wypożyczanie sprzętu elektronicznego.

Drugiego dnia uczestnicy Solve for Tomorrow Campus mogli eksperymentować i odkrywać, jak używać technologii. Ta część warsztatu odbywała się w laboratoriach, w budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. To interdyscyplinarne centrum badawczo-rozwojowe, w którym tworzone są innowacyjne produkty i rozwiązania edukacyjne.

Solve for Tomorrow Campus był ostatnim wspólnym spotkaniem uczestników przed uroczystym ogłoszeniem zwycięzców w kwietniu 2023 roku.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Nauki Kopernik. Partnerem programu jest UNEP/GRID-Warszawa.

Solve for Tomorrow jest globalnym programem organizowanym przez firmę Samsung. W ramach niego młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości w pokoleniu nastolatków i młodych dorosłych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Acer i Google wspierają współczesną edukację
2024-12-04 | 11:30

Acer i Google wspierają współczesną edukację

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zdrowie

Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem

Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.