Komunikaty PR

SoDA i Lazarski University of Technology oficjalnymi partnerami

2024-04-30  |  11:45

Wypracowywanie wspólnego stanowiska, celów i szerzenie dobrych praktyk wśród podmiotów reprezentujących sektor technologiczny jest wpisane w DNA SoDA (Software Development Association Poland). Za sprawą oficjalnego partnerstwa z LUT, do powyższego zakresu dochodzi również nauka i edukacja.

SoDA to organizacja, która integruje przedstawicieli branży IT (aktualnie blisko 170 polskich software house'ów). Poprzez prowadzenie badań i analiz, a także organizację szkoleń, webinarów i spotkań networkingowych rozwija współpracę i wymianę wiedzy pomiędzy firmami członkowskimi oraz promuje Polskę jako wiodący światowy rynek w dziedzinie wytwarzania oprogramowania i usług IT.

LUT z kolei postawił sobie za cel zmodernizowanie propozycji edukacyjnej w Polsce i wypracowania optymalnego modelu współpracy nauki, biznesu i edukacji. W swojej ofercie programów nauczania dla biznesu i dla klienta indywidualnego stawia na konkret, precyzję i poparte analizą rynkową szkolenia wzmacniające kluczowe kompetencje pracownicze na zmieniającym się i wypełnionym technologią rynku pracy. LUT i SoDA działają więc w podobnych obszarach, ale w innych kontekstach. Podejmowały już wspólne inicjatywy i udzielały sobie wsparcia eksperckiego i promocyjnego w trakcie licznych projektów w 2023 roku, a teraz podpisana została umowa o oficjalnym partnerstwie.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami, jakie daje oficjalne partnerstwo LUT i SoDA. Widzimy ogromny potencjał zarówno w kontekście rozwoju naszych organizacji, jak i całego sektora IT. Firmy zrzeszone w SoDA zyskają dostęp do eksperckiej wiedzy pozwalającej na precyzyjne określenie i przyspieszenie kierunków ich rozwoju, jak również otrzymają możliwość udziału w ogólnopolskich projektach badawczych, definiujących coraz bardziej skomplikowaną specyfikę rynku i całej branży - mówi Marta Kępa, Dyrektor Zarządzająca w SoDA.

Przedstawiciele LUT wejdą do Komisji Eksperckiej SoDA, gdzie wraz z pozostałymi członkami będą opracowywać sektorowe rekomendacje, ekspertyzy i raporty. Już w 2024 roku możemy spodziewać się wielu wspólnych inicjatyw i wydarzeń.

Współpraca obu organizacji wydaje się naturalnym krokiem. Partnerstwo przyczyni się do optymalnego rozwoju zarówno LUT, jak i SoDA. Zrzeszone w SoDA firmy mogą skorzystać z innowacyjnych możliwości edukacyjnych LUT i wzmocnić tym samym swoją pozycję na rynku. Ponadto SoDA jako oficjalny partner umożliwi firmom członkowskim dostęp do badań LUT i wniosków z nich płynących. Cieszymy się na wspólne inicjatywy i bezpośredni kontakt z praktykami sektora technologicznego, gdyż umocni to pomosty pomiędzy nowoczesnym biznesem i nauką, co pozwoli nam na optymalizację myślenia o edukacji - dodaje Marlena Wieteska, CEO LUT.

W dobie wyzwań związanych z rozwijającą się technologią, kształtowaniem się wciąż rynku pracy i zawodów przyszłości, współpraca obu eksperckich organizacji będzie odpowiedzią na wiele niewiadomych w kontekście powszechnej już transformacji cyfrowej. Obserwujemy ciągłą zmianę optyki zarówno pracodawców, jak i menedżerów oraz pracowników. Uporządkowanie myślenia o dotykających nas zmianach, zbadanie kierunków potencjalnego rozwoju, ale też wprowadzenie elementów optymalizacyjnych do postrzegania relacji pomiędzy nauką, edukacją i biznesem, które są celem partnerstwa SODA i LUT, pozwalają spoglądać w nadchodzące miesiące roku 2024 z optymizmem i zaciekawieniem.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024 Biuro prasowe
2024-11-15 | 01:00

Najlepsi innowatorzy w Polsce. Znamy zwycięzców Explory 2024

Do tegorocznej edycji prestiżowego konkursu dla młodych innowatorów zgłoszonych zostało rekordowe 334 projektów, 33 z nich dotarły do wielkiego Finału. Podczas trzech dni
Edukacja Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
2024-11-14 | 15:00

Program edukacyjny Next Engineers w Polsce

Fundacja GE Aerospace ogłosiła nawiązanie współpracy z Fundacją Perspektywy w celu uruchomienia programu edukacyjnego Next Engineers w Polsce. Warszawa została wybrana jako pierwsza z
Edukacja Świat Młodych Badaczy odkrywa tajemnice nauki
2024-11-09 | 09:30

Świat Młodych Badaczy odkrywa tajemnice nauki

Jak działa szampon? Dlaczego jajko dryfuje w wodzie? Jak rozdzielić kolor flamastra na więcej barw? Te i inne pytania znajdą odpowiedzi w nowych scenariuszach lekcji przygotowanych w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.