Komunikaty PR

Skuteczne odprowadzanie dymu i ciepła w budynkach komercyjnych

2023-04-21  |  11:00
Biuro prasowe

Nie jest tajemnicą, że projekty z zakresu budownictwa przemysłowego i komercyjnego charakteryzują się wysokimi wymaganiami architektonicznymi. Stąd też konieczność stosowania innowacyjnych rozwiązań, które, poza aspektem estetycznym, przyczynią się także do zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Na szczególną uwagę zasługują sposoby na sprawne odprowadzanie dymu i ciepła z narażonych na ryzyko pożaru przestrzeni. Dlaczego to takie ważne? 

Samopoczucie, wydajność i bezpieczeństwo ludzi to jedne z ważniejszych wyznaczników przy projektowaniu systemów przeciwpożarowych szczególnie w budynkach przemysłowych i komercyjnych. Jednym z najważniejszych systemów, służących do zapewnienia bezpieczeństwa, jest oddymianie grawitacyjne.  

Najistotniejszym zadaniem grawitacyjnego systemu oddymiania jest umożliwienie sprawnej drogi ewakuacji poprzez usuwanie dymu i szkodliwych gazów, a dzięki temu – zwiększenie widoczności. To także ogromne ułatwienie dla ratowników zaangażowanych w gaszenie powstałego pożaru. Dodatkowo, system chroni całościową konstrukcję budynku przed wysoką temperaturą poprzez jej obniżenie. W przypadku dachów przemysłowych i komercyjnych z tymi zadaniami doskonale poradzi sobie Vario Therm z klapami oddymiającymi od VELUX Commercial- pasmo świetlne łączące izolację termiczną, zabezpieczenie i uszczelnienie dachu z atrakcyjnym wyglądem oraz gwarancją bezpieczeństwa.  

Jak działa oddymianie grawitacyjne w czasie pożaru? Co szczególnie istotne w kontekście bezpieczeństwa, uruchamia się automatycznie, gdy tylko wykryje dym kumulujący się w budynku. Doskonałym wsparciem do tego jest pasmo Vario Therm wyposażone w specjalne klapy oraz urządzenia otwierające do odprowadzania dymu i ciepła (certyfikowany system SHEV). Rozwiązanie to umożliwia wydostanie się trujących gazów i ciepła na zewnątrz. Dodatkowo doświetla drogi ewakuacyjne tym samym ułatwiając wydostanie się z objętego pożarem budynku. 

Pasma świetlne znajdą swoje zastosowanie zarówno w nowych projektach, jak i tych wymagających renowacji. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się zrównoważony rozwój oraz efektywność energetyczna, przy zapewnieniu optymalnego doświetlenia naturalnym światłem dziennym. Tym samym stanowi wydajne i niezawodne rozwiązanie zmniejszające niedotlenienie w przypadku pożaru, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

Więcej informacji o gwarantujących bezpieczeństwo pożarowe pasmach świetlnych Vario Therm znajdziesz na: https://commercial.velux.pl/ 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1 Biuro prasowe
2024-12-18 | 10:00

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Firma Axis, jako pierwsza w branży, ogłasza wsparcie dla sprawdzonego standardu kodowania wideo AV1, wprowadzając na rynek 9. generację systemów na chipie (SoC) serii ARTPEC. Format AV1
Bezpeczeństwo Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
2024-12-05 | 09:00

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

• W 2023 r. odnotowano prawie 2985 pożarów budynków produkcyjnych i magazynowych*.  • Znacząca liczba takich zdarzeń pokazuje jak istotne jest odpowiednie
Bezpeczeństwo DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
2024-10-28 | 14:40

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?

Rozporządzenie o cyfrowej odporności operacyjnej (DORA) dotyczy instytucji finansowych, zarówno tych tradycyjnych, jak również fintechów, które oferują usługi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zdrowie

Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem

Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.