Komunikaty PR

Rusza strona internetowa programu Samsung CyfrOFFy kONtakt

2020-10-14  |  17:30
Biuro prasowe

Samsung zaprasza na nową stronę internetową programu CyfrOFFy kONtakt. Rodzice i nauczyciele znajdą tam szeroki wybór materiałów edukacyjnych czy propozycji aktywności, które podpowiedzą, jak zachować cyfrowy dobrostan w domu, w szkole i w innych sferach życia rodzinnego.

  • CyfrOFFy kONtakt to autorski program firmy Samsung, którego celem już od dwóch lat jest wspieranie rodziców i edukatorów we wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii.
  • Na nowej stronie internetowej programu znajdują się propozycje aktywności dla rodziców z wykorzystaniem narzędzi online czy offline oraz gotowe scenariusze do przeprowadzenia zajęć z dziećmi.
  • Zupełną nowością są „Karty edukacyjne dla rodziców”, które zachęcą do refleksji i podjęcia działań związanych z osiągnięciem cyfrowego dobrostanu w rodzinie.

 

W ostatnim czasie edukacja przeszła rewolucję, w efekcie której należało dostosować program do warunków pracy zdalnej. Ta sytuacja była nie tylko dużym wyzwaniem dla rodziców, którzy musieli pogodzić swoje obowiązki ze wsparciem w nauczaniu zdalnym dzieci, ale także dla nauczycieli. Uzmysłowiła także, jak ważną rolę także w tym zakresie odgrywają dziś nowe technologie. Dlatego, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samsung zaprasza do odwiedzenia nowej strony internetowej, w której znaleźć można treści edukacyjne tworzone przy wsparciu ekspertów: psychologów, nauczycieli oraz edukatorów, a także inne materiały wspierające rodziców i nauczycieli w budowaniu odpowiednich nawyków cyfrowych u dzieci. Samsung już od ponad 2 lat konsekwentnie prowadzi działania w zakresie cyfrowego dobrostanu, organizując technologiczne warsztaty rodzinne, webinaria dla rodziców i nauczycieli, a także oferując swoim odbiorcom szereg przydatnych materiałów edukacyjnych.

Kompleksowa i interaktywna strona internetowa stanowi klarowne podsumowanie dotychczasowych działań i projektów, skupionych wokół programu CyfrOFFy kONtakt. Słowa „OFF” i „ON” zawarte w nazwie odnoszą do umiejętności utrzymania harmonii między byciem online i offline. Przed przystąpieniem do zabaw i aktywności można wypełnić krótki quiz, który będzie pierwszym krokiem do analizy i wskazania miejsca technologii cyfrowej w życiu rodzinnym. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, co należy poprawić, jak zadbać o rodzinne relacje i jak utrzymać odpowiednią równowagę między byciem „on” i „off”. Może to stanowić także początek dyskusji na temat tego, czym jest cyfrowy dobrostan dla członków rodziny.

Na stronie rodzice znajdą także bezpłatne poradniki powstałe przy wsparciu ekspertów, takich jak pedagodzy czy psychologowie. „Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie” to publikacja dla rodziców, którzy nadal z dystansem podchodzą do wprowadzenia dziecka w świat nowych technologii. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dziecko nie posiada jeszcze własnego telefonu czy tabletu, już od najmłodszych lat obserwuje technologię w rękach innych osób. Warto wówczas zasięgnąć informacji w tym zakresie i odwiedzić nowo powstałą stronę programu. W wersji na stronie internetowej poradnik został podzielony na kilka sekcji, takich jak np. „Technologia i czas”, „Rodzic jako wzór”, „Technologiczne BHP”. Niejeden rodzic pewnie zmierzył się z problemem, w jaki sposób wyznaczać dziecku czas spędzany ze smartfonem oraz jak zareagować na prośbę o obejrzenie jeszcze jednej bajki. Przy każdym zagadnieniu znajduje się krótkie wyjaśnienie oraz kilka przykładowych rozwiązań, których mogą się podjąć rodzice.

Zupełną nowością są „Karty edukacyjne dla rodziców”, czyli zestaw starannie zaprojektowanych 12 kart, które podczas kreatywnych zabaw mogą pogłębić relacje rodzinne. Każda karta stanowi inne zagadnienie związane z cyfrowym dobrostanem oraz inspiracje do przedyskutowania wraz z dzieckiem. Wśród nich tematy takie jak: „Budowa smartfona”, „Zasada 10 aplikacji” czy „Korzystanie z nowych technologii w pracy i w domu”.

Nie zabrakło także materiałów dydaktycznych dla nauczycieli. Ze strony można pobrać scenariusze zajęć, czyli dostosowane do wieku dzieci zarysy lekcji, które będą pomocą do wprowadzenia z artykułami przygotowanymi przez ekspertów edukacji cyfrowej, psychologów czy trenerów edukacyjnych. Dotyczą szeroko pojętych zagadnień wokół cyfrowego dobrostanu i tego, w jaki sposób można pogodzić domowe obowiązki z zachowaniem zdrowych nawyków cyfrowych.

W ramach programu CyfrOFFy kOntakt organizowane są kreatywne warsztaty familijne, odbywające się w całej Polsce, czy webinaria dla nauczycieli. Na stronie będą aktualizowane informacje o wszystkich nadchodzących wydarzeniach. Zainteresowani mogą subskrybować newsletter z najnowszymi wskazówkami ekspertów.

Więcej na stronie https://cyfroffykontakt.samsung.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.