Rozwiązania sieciowe Zyxel wspierają działalność CDT MEDICUS
Zyxel Networks wspólnie z System-3 Sp. z o.o. wdrożył rozwiązania z zakresu ochrony danych osobowych i transportu danych medycznych w Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym MEDICUS w Lubinie. Ujednolicono oraz zwiększono przepustowość i stabilność sieci Wi-Fi, by usprawnić zarządzanie infrastrukturą IT.
Zabezpieczenie sieci komputerowych placówek medycznych jest niezwykle istotne dla sprawnego funkcjonowania całej służby zdrowia. Gromadzenie i przesyłanie elektronicznej dokumentacji medycznej, e-zwolnień, e-recept, czy wyników badań, np. z rezonansu, RTG jest elementem koniecznym do prowadzenia efektywnej diagnostyki i obsługi klienta. Ponadto dokumentacja związana ze stanem zdrowia pacjentów stanowi informacje głęboko spersonalizowane i wrażliwe, które należy chronić. W placówkach medycznych, gdzie do sieci podłączonych jest wiele urządzeń, istotnym aspektem jest stabilność łącza oraz szybkość transferu.
Kluczowym założeniem wdrożenia było zapewnienie przepustowej sieci bezprzewodowej na trzech kondygnacjach Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego MEDICUS z jednoczesnym zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa gromadzonych danych pacjentów.
Realizację zadania poprzedziła analiza szczegółowych planów budynku. Wyzwaniem okazała się konstrukcja żelbetowa oraz duża liczba specjalistycznych urządzeń medycznych np. rezonans magnetyczny, których działanie zakłóca wydajną pracę bezprzewodowych punktów dostępowych.
- Branża ochrony zdrowia stawia szczególne warunki każdej eksploatowanej w niej aparaturze. Dla wydajności budowanej sieci bezprzewodowej w placówkach medycznych kluczowe znaczenie ma szybkość i niezawodność zastosowanych rozwiązań oraz kwestie związane bezpieczeństwem i ochroną danych pacjentów. W Zyxel dysponujemy produktami, dzięki którym możemy wesprzeć naszych Partnerów we wszystkich tych aspektach – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
Realizacja i korzyści z wdrożonego rozwiązania
Priorytetem realizacji było zwiększenie przepustowości i stabilności sieci Wi-Fi, by z jednej strony umożliwić szybszy transfer danych medycznych, a z drugiej - zapewnić ich bezpieczeństwo. Serwer główny został wyposażony w kartę 10 Gbit, co zwiększyło ogólną wydajność sieci dzięki dziesięciokrotnie większej przepustowości. Specjaliści z System-3 Sp. z o.o. i Zyxel Networks, na podstawie planów budynku, oszacowali ilość i rodzaj wykorzystanych przełączników. W realizacji wykorzystano przełączniki Zyxel serii XGS2210, które dzięki zastosowaniu 10-gigabitowych portów uplink SFP+, zapewniają szybkie połączenie pomiędzy podłączonymi urządzeniami oraz punkty dostępowe z serii NWA5123 umożliwiające przesyłanie danych z maksymalną prędkością do 1300Mbit/s. Dzięki zastosowaniu rozwiązania chmurowego Nebula sterowanie i zarządzanie kompatybilnymi punktami dostępowymi może się odbywać zdalnie z dowolnego miejsca.
- Rozwiązania oferowane przez Zyxel umożliwiły wdrożenie bezpiecznej, niezawodnej i szybkiej infrastruktury sieci bezprzewodowej, co jest niezwykle ważne w przypadku usług medycznych. Oparcie całej sieci na urządzeniach Zyxel pozwoliło na jej pełną integrację oraz ułatwiło zarządzanie całą infrastrukturą i sprawną identyfikację ewentualnych nieprawidłowości – powiedział Kamil Stefański Kierownik IT - Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne MEDICUS.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1
Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.