Komunikaty PR

Rozwiązania sieciowe Zyxel wspierają działalność CDT MEDICUS

2021-07-21  |  16:40
Biuro prasowe

Zyxel Networks wspólnie z System-3 Sp. z o.o. wdrożył rozwiązania z zakresu ochrony danych osobowych i transportu danych medycznych w Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym MEDICUS w Lubinie. Ujednolicono oraz zwiększono przepustowość i stabilność sieci Wi-Fi, by usprawnić zarządzanie infrastrukturą IT.

Zabezpieczenie sieci komputerowych placówek medycznych jest niezwykle istotne dla sprawnego funkcjonowania całej służby zdrowia. Gromadzenie i przesyłanie elektronicznej dokumentacji medycznej, e-zwolnień, e-recept, czy wyników badań, np. z rezonansu, RTG jest elementem koniecznym do prowadzenia efektywnej diagnostyki i obsługi klienta. Ponadto dokumentacja związana ze stanem zdrowia pacjentów stanowi informacje głęboko spersonalizowane i wrażliwe, które należy chronić. W placówkach medycznych, gdzie do sieci podłączonych jest wiele urządzeń, istotnym aspektem jest stabilność łącza oraz szybkość transferu.

Kluczowym założeniem wdrożenia było zapewnienie przepustowej sieci bezprzewodowej na trzech kondygnacjach Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego MEDICUS z jednoczesnym zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa gromadzonych danych pacjentów.

Realizację zadania poprzedziła analiza szczegółowych planów budynku. Wyzwaniem okazała się konstrukcja żelbetowa oraz duża liczba specjalistycznych urządzeń medycznych np. rezonans magnetyczny, których działanie zakłóca wydajną pracę bezprzewodowych punktów dostępowych.

- Branża ochrony zdrowia stawia szczególne warunki każdej eksploatowanej w niej aparaturze. Dla wydajności budowanej sieci bezprzewodowej w placówkach medycznych kluczowe znaczenie ma szybkość i niezawodność zastosowanych rozwiązań oraz kwestie związane bezpieczeństwem i ochroną danych pacjentów. W Zyxel dysponujemy produktami, dzięki którym możemy wesprzeć naszych Partnerów we wszystkich tych aspektach – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Realizacja i korzyści z wdrożonego rozwiązania

Priorytetem realizacji było zwiększenie przepustowości i stabilności sieci Wi-Fi, by z jednej strony umożliwić szybszy transfer danych medycznych, a z drugiej - zapewnić ich bezpieczeństwo. Serwer główny został wyposażony w kartę 10 Gbit, co zwiększyło ogólną wydajność sieci dzięki dziesięciokrotnie większej przepustowości. Specjaliści z System-3 Sp. z o.o. i Zyxel Networks, na podstawie planów budynku, oszacowali ilość i rodzaj wykorzystanych przełączników. W realizacji wykorzystano przełączniki Zyxel serii XGS2210, które dzięki zastosowaniu 10-gigabitowych portów uplink SFP+, zapewniają szybkie połączenie pomiędzy podłączonymi urządzeniami oraz punkty dostępowe z serii NWA5123 umożliwiające przesyłanie danych z maksymalną prędkością do 1300Mbit/s. Dzięki zastosowaniu rozwiązania chmurowego Nebula sterowanie i zarządzanie kompatybilnymi punktami dostępowymi może się odbywać zdalnie z dowolnego miejsca.

- Rozwiązania oferowane przez Zyxel umożliwiły wdrożenie bezpiecznej, niezawodnej i szybkiej infrastruktury sieci bezprzewodowej, co jest niezwykle ważne w przypadku usług medycznych. Oparcie całej sieci na urządzeniach Zyxel pozwoliło na jej pełną integrację oraz ułatwiło zarządzanie całą infrastrukturą i sprawną identyfikację ewentualnych nieprawidłowości – powiedział Kamil Stefański Kierownik IT - Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne MEDICUS.

 

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć? Biuro prasowe
2024-04-17 | 10:00

Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć?

W branży budowlanej, która operuje w warunkach niestabilnych czynników zewnętrznych, znaczenie bezpieczeństwa jest często pomijane, co niesie ze sobą duże ryzyko. Obecność
Bezpeczeństwo Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji
2024-04-09 | 10:00

Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji

Aleksander Wilczewski, Dyrektor Zarządzający BauWatch: Polska branża budowlana w ostatnich latach borykała się z widocznymi wzrostami cen. W lutym 2023 roku Polski Instytut Ekonomiczny
Bezpeczeństwo BRAK ZDJĘCIA
2024-04-03 | 01:00

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w miastach? Z pomocą przychodzi technologia

Jak pokazują dane, w ostatnich latach w Polsce przestępczość zwłaszcza związana z kradzieżami, rośnie[1]. W tym niechlubnym rankingu na czoło wysuwają się, tradycyjnie już duże miasta[2]. We wszystkich z nich, co roku dochodzi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.