Sukces Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Kolejny rekord frekwencji pobity.


Karolina Kowalska
Agencja Public Relations KEY PR
ul. Mickiewicza 35
05-074 Halinów
karolina|keypr.pl| |karolina|keypr.pl
500466188
keypr.pl
Pozostało jeszcze kilka dni na zgłaszanie się do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, a już został pobity zeszłoroczny rekord 19 000 uczestników. Program edukacyjny tworzony wspólnie przez Giełdę Papierów Wartościowych i Fundację GPW, już po raz 21 zaprosił do udziału nauczycieli i uczniów. W dotychczas zrealizowanych 20 edycjach SIGG uczestniczyło przeszło 310 tysięcy uczniów. Projekt od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bo do wygrania są nie tylko nagrody materialne ale też wiedza i praktyczne umiejętności nabyte w warunkach zbliżonych do realnego rynku giełdowego.
SIGG to największy, ogólnopolski projekt edukacyjny, którego celem jest zainteresowanie uczniów zasadami funkcjonowania rynków kapitałowych, giełdy, inwestowania oraz oszczędzania długoterminowego. Współorganizują go Fundacja GPW i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie we współpracy z Fundacją im. Lesława A. Pagi oraz wykonawczo z agencją Mint Media. Organizatorzy wspólnie już po raz 21 zaprosili nauczycieli oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, a także młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w 21. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Siedem dni przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń wiadomo, że padł zeszłoroczny rekord zgłoszeń. Wtedy zarejestrowało się ponad 18 000 uczniów i 1 000 nauczycieli.
Formuła projektu obejmuje grę inwestycyjną realizowaną na bazie platformy GPWtr@der oraz moduł edukacyjny, w ramach którego młodzież szkolna zapoznaje się z zasadami działania giełdy oraz instrumentami giełdowymi. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji. Inwestycje realizowane są w oparciu o środki wirtualne, ale transakcje zawierane są na podstawie rzeczywistych ofert kupna i sprzedaży na realnym rynku giełdowym.
Taki mechanizm doskonale oddaje giełdową rzeczywistość, a uczniowie w praktyce przekonują się, na czym polega inwestowanie na giełdzie, poznają ryzyko inwestycyjne i skutki niewłaściwych decyzji. Poprzez udział w projekcie młodzi ludzie mają także możliwość zdobycia umiejętności analizowania danych i sytuacji na rynku, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie - mówi Alina Bączar, Wiceprezes Zarządu Fundacji GPW.
Kolejny rok z rzędu, przy organizacji i promocji SIGG, Fundację GPW wspiera agencja Mint Media, która odpowiadała za szereg działań komunikacyjnych i kreatywnych.
Prowadzimy intensywne działania by zachęcić uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Cieszymy się z nawiązanej kilka lat temu współpracy z Agencją Mint Media, która rozumie nasze potrzeby i przygotowuje kampanie idealnie dostosowane do specyfiki naszej grupy docelowej. Jakość tych działań potwierdza rekordowa liczba zgłoszeń - mówi Alina Bączar, Wiceprezes Zarządu Fundacji GPW.
Agencja wspiera fundację przede wszystkim w wypracowaniu koncepcji kreatywnej i strategii komunikacji, stworzeniu KV i projektu graficznego strony www. Po jej stronie są również: przygotowanie formatów reklamowych i przeprowadzenie kampanii promocyjnych zachęcających uczniów i nauczycieli do rejestracji poprzez platformę www.sigg.gpw.pl
Cieszymy się, że kolejny raz Fundacja GPW obdarzyła nas zaufaniem przy projekcie Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. W tym roku główny nacisk kładziemy na kampanie online realizowane na Facebooku i TikToku. Liczymy, że dzięki naszym działaniom pomożemy uczniom i nauczycielom w poznaniu wyjątkowego projektu edukacyjnego – mówi Aleksandra Nowaczyńska, Client Partner w Mint Media.
Rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej potrwa do 13. Listopada. Po niej uczestnicy przechodzą przez kolejne etapy rozgrywki, a na najlepszych czeka miejsce w Wielkim Finale, który odbędzie się 27. Kwietnia w Sali notowań GPW. Zwycięskie zespoły (Laureaci etapów oraz Finału) otrzymują atrakcyjne nagrody finansowe. Nagrodzeni zostaną również nauczyciele, uczniowie i całe klasy z najlepszymi wynikami punktowymi. Więcej informacji o konkursie oraz zgłoszenia należy wysyłać poprzez platformę www.sigg.gpw.pl.

Cooler Master X Simucube 2 Pro - nowa definicja realizmu

Święta pełne smaku z produktami Mars Wrigley

Nickelodeon Fandays w Majaland Kownaty!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.