Nałęczowianka nawodni gamerów podczas Intel Extreme Masters Katowice 2023
Już dziś startuje prawdziwe święto wszystkich graczy! W Katowicach rozpoczyna się kolejna edycja międzynarodowego turnieju esportowego Intel Extreme Masters Katowice 2023 (IEM). Nałęczowianka została oficjalnym partnerem jednej ze stref wydarzenia - ESL Lan Party. Wszyscy odwiedzający ten sektor będą mogli ugasić swoje pragnienie wodą mineralną Nałęczowianka, a także smakowymi napojami funkcjonalnymi Nał+ - wzbogaconymi witaminami i minerałami, za to bez dodatku cukru.
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wspomaga ona wszystkie zachodzące w nim procesy życiowe – odpowiednie trawienie, oddychanie czy transport składników odżywczych. Właśnie dlatego przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest tak istotne. Aby nakreślić ten fakt, marka Nałęczowianka rozpoczęła działania pod hasłem „Jak nie NAŁ to kiedy”, w ramach których zachęca do prawidłowego nawodnienia, aktywności fizycznej oraz odpowiedzialnych zachowań w obszarze zrównoważonego rozwoju. Jednym z przejawów tej akcji jest wsparcie strefy ESL Lan Party. Picie wody jest kluczowe bez względu na prowadzony styl życia – warto o tym pamiętać zarówno podczas uprawiania tradycyjnego sportu jak i esportu.
Nawodnienie podczas gry
W ramach obecności Nałęczowianki w strefie ESL Lan Party, wszyscy odwiedzający będą mogli spróbować produktów marki. Woda mineralna Nałęczowianka nie tylko nawadnia organizm, ale zawiera także potrzebne składniki mineralne, takie jak magnez, wapń oraz potas. Jest ona również bazą dla NAŁ+ - dostępnego w pięciu wariantach napoju funkcjonalnego. Delikatne, owocowe smaki zostały w nim połączone z wybranymi minerałami lub witaminami, które wspierają funkcjonowanie organizmu w wybranych obszarach: aktywność, odporność, siła, relaks i witalność. NAŁ+ nie zawiera w swoim składzie cukru, substancji słodzących, konserwantów ani barwników, a poręczna butelka została stworzona w 100% z innych butelek poddanych recyklingowi.
170m2 emocji
Intel Extreme Masters Katowice 2023 to jeden z największych turniejów esportowych na świecie. Od 2013 roku finał odbywa się nieprzerwanie w katowickim spodku. To właśnie tam mierzą się ze sobą najlepsi gracze Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II. Obok wód od Nałęczowianki, w obrębie strefy ESL Lan Party znajdą się takie atrakcje jak ponad 40 stanowisk z komputerami do swobodnej rywalizacji free2play, turnieje CS:GO wraz z nagrodami dla wszystkich odwiedzających, konkurs cosplay’owy, czy strefa chillu z przestrzenią na odpoczynek i integrację. Będzie się działo!
Nickelodeon Fandays w Majaland Kownaty!
Majaland wspiera Rajd Gorących Serc!
Karkonosze na rowerze – najlepsze trasy i atrakcje turystyczne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.