Komunikaty PR

Rozmowy odkodowane – Billennium nagrywa podcasty o mniej znanej stronie IT

2021-05-20  |  12:14
Biuro prasowe

IT jest postrzegane przez większość osób jako techniczna dziedzina, w której programiści kodują w Javie albo w innym języku, administratorzy konfigurują serwery, a testerzy szukają luk w aplikacji. Jednak za każdym udanym projektem stoją nie tylko umiejętności techniczne ludzi, ale także cały know-how, procesy i relacje wewnątrz organizacji. W celu przybliżenia i odczarowania świata IT, Billennium nagrywa cykl podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.

Dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami w budowaniu innowacyjnych i praktycznych rozwiązań IT to część DNA Billennium. W ostatnich latach firma powołała Billennium Inspiration Team, czyli zespół ekspertów, którzy aktywnie biorą udział w wydarzeniach branżowych takich jak konferencje czy meet-upy, przekazując swoją wiedzę techniczną oraz wieloletnie doświadczenie projektowe. Pracownicy spółki prowadzą także warsztaty „Akademia Wiedzy”, bloga, a także wykłady dla studentów na kierunkach informatycznych. W dobie pandemii Covid-19, Billennium poszukiwało nowej formy przekazu, która będzie dostosowana do aktualnych realiów i atrakcyjna zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z IT, jak i doświadczonych specjalistów. W ten sposób powstała idea podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.

W ramach naszych podcastów odkrywamy, odczarowujemy i upraszczamy IT. Informatyka przez wielu jest postrzegane jako dziedzina techniczna, więc wszyscy znamy role takie jak programista, tester, project manager czy Scrum master. W sieci funkcjonuje zresztą wiele różnych inicjatyw pozwalających poznać świat technologii od tej strony. Chcemy jednak przedstawić IT jakiego większość ludzi, zarówno pracownicy jak i osoby związane z IT, po prostu nie zna. Będziemy mówić o działach, procesach i wielu aspektach, których nie widać na pierwszy rzut oka, a są one podwalinami pod każdy udany projekt. To nasze know-how, nasze podejście do tego jak myślimy o swojej pracy, o budowaniu zespołów czy o relacjach.” - powiedział Tomasz Kot, pomysłodawca i prowadzący podcasty. Tomasz jest związany z IT od osiemnastu lat, a od ośmiu działa w polskim środowisku prelegentów, blogerów i influencerów IT. W Billennium pracuje na stanowisku Mobile Solutions Center Manager.

W pierwszym podcaście Tomasz Kot rozmawia z Łukaszem Adamskim, Scrum Masterem i Agile Coachem, na temat roli zaufania w budowaniu zespołów oraz relacji z klientem. W kolejnym odcinku, który pojawi się już w drugiej połowie maja, Andrzej Patyra, Head of Innovation w Billennium opowie o roli innowacji w IT. Jak zaznacza prowadzący, przyszłe tematy będą pochodziły także od słuchaczy audycji. Zaplanowane są rozmowy zarówno z pracownikami firmy jak i ekspertami z zewnątrz, także spoza branży IT.

Podcasty są dostępne na stronie https://podcast.billennium.com/ oraz za pośrednictwem platform Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

 

 

O Billennium

Billennium to zespół ponad 1300 specjalistów IT, który niezmiennie od 2003 roku przekracza granice technologii, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania IT dla biznesu. Nasze biura mieszczą się w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Malezji i Indiach. Przeszło 18-letnie doświadczenie zdobyte w kooperacji z ponad 100 klientami pozwoliło nam wypracować elastyczny i optymalny model współpracy follow-the-sun (24/7/365). Dzięki niemu realnie wpływamy na rozwój organizacji naszych partnerów. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów IT z nowatorskim podejściem do tworzenia rozwiązań informatycznych, stale skupiających się na rzeczywistych potrzebach naszych klientów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r. Biuro prasowe
2025-06-16 | 13:15

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Wiodąca giełda kryptowalutowa Bitget i UNICEF Luksemburg ogłaszają nawiązanie współpracy w celu rozwijania umiejętności cyfrowych i technologicznych wśród
Edukacja Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Edukacja Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli
2025-05-22 | 10:00

Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli

Sprawdzone źródła wiedzy, nowoczesne narzędzia edukacyjne i nieodpłatny wstęp na spektakle w teatrze ekologicznym. Powraca program dla wyróżniających się

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.