Rozmowy odkodowane – Billennium nagrywa podcasty o mniej znanej stronie IT
IT jest postrzegane przez większość osób jako techniczna dziedzina, w której programiści kodują w Javie albo w innym języku, administratorzy konfigurują serwery, a testerzy szukają luk w aplikacji. Jednak za każdym udanym projektem stoją nie tylko umiejętności techniczne ludzi, ale także cały know-how, procesy i relacje wewnątrz organizacji. W celu przybliżenia i odczarowania świata IT, Billennium nagrywa cykl podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.
Dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami w budowaniu innowacyjnych i praktycznych rozwiązań IT to część DNA Billennium. W ostatnich latach firma powołała Billennium Inspiration Team, czyli zespół ekspertów, którzy aktywnie biorą udział w wydarzeniach branżowych takich jak konferencje czy meet-upy, przekazując swoją wiedzę techniczną oraz wieloletnie doświadczenie projektowe. Pracownicy spółki prowadzą także warsztaty „Akademia Wiedzy”, bloga, a także wykłady dla studentów na kierunkach informatycznych. W dobie pandemii Covid-19, Billennium poszukiwało nowej formy przekazu, która będzie dostosowana do aktualnych realiów i atrakcyjna zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z IT, jak i doświadczonych specjalistów. W ten sposób powstała idea podcastów pt. „Rozmowy odkodowane”.
„W ramach naszych podcastów odkrywamy, odczarowujemy i upraszczamy IT. Informatyka przez wielu jest postrzegane jako dziedzina techniczna, więc wszyscy znamy role takie jak programista, tester, project manager czy Scrum master. W sieci funkcjonuje zresztą wiele różnych inicjatyw pozwalających poznać świat technologii od tej strony. Chcemy jednak przedstawić IT jakiego większość ludzi, zarówno pracownicy jak i osoby związane z IT, po prostu nie zna. Będziemy mówić o działach, procesach i wielu aspektach, których nie widać na pierwszy rzut oka, a są one podwalinami pod każdy udany projekt. To nasze know-how, nasze podejście do tego jak myślimy o swojej pracy, o budowaniu zespołów czy o relacjach.” - powiedział Tomasz Kot, pomysłodawca i prowadzący podcasty. Tomasz jest związany z IT od osiemnastu lat, a od ośmiu działa w polskim środowisku prelegentów, blogerów i influencerów IT. W Billennium pracuje na stanowisku Mobile Solutions Center Manager.
W pierwszym podcaście Tomasz Kot rozmawia z Łukaszem Adamskim, Scrum Masterem i Agile Coachem, na temat roli zaufania w budowaniu zespołów oraz relacji z klientem. W kolejnym odcinku, który pojawi się już w drugiej połowie maja, Andrzej Patyra, Head of Innovation w Billennium opowie o roli innowacji w IT. Jak zaznacza prowadzący, przyszłe tematy będą pochodziły także od słuchaczy audycji. Zaplanowane są rozmowy zarówno z pracownikami firmy jak i ekspertami z zewnątrz, także spoza branży IT.
Podcasty są dostępne na stronie https://podcast.billennium.com/ oraz za pośrednictwem platform Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.
O Billennium
Billennium to zespół ponad 1300 specjalistów IT, który niezmiennie od 2003 roku przekracza granice technologii, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania IT dla biznesu. Nasze biura mieszczą się w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Malezji i Indiach. Przeszło 18-letnie doświadczenie zdobyte w kooperacji z ponad 100 klientami pozwoliło nam wypracować elastyczny i optymalny model współpracy follow-the-sun (24/7/365). Dzięki niemu realnie wpływamy na rozwój organizacji naszych partnerów. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów IT z nowatorskim podejściem do tworzenia rozwiązań informatycznych, stale skupiających się na rzeczywistych potrzebach naszych klientów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.