Red Dev Studio zapowiada konsolową wersję Powertris – tytuł zadebiutuje na Ninte
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
Red Dev Studio – notowany na NewConnect producent gier dedykowanych na PC i urządzenia mobilne – zapowiada nową konsolową wersję jednego ze swoich tytułów. Już 1 października tego roku w wersji na Nintendo Switch swoją premierę będzie miał Powertris. Wcześniej, 24 września, studio udostępni preorder gry. Rozgrywka zręcznościowo-logiczna z gatunku ,,spadające klocki’’ do tej pory występowała w wersji mobilnej. Rolę wydawcy tytułu pełni No Gravity Games. Spółka konsekwentnie realizuje strategię intensyfikacji poszerzania ,,wachlarza’’ produkcyjnego.
- Z wielką przyjemnością ogłaszamy najnowszą konsolową wersję jednego z naszych tytułów - Powertis. Tak jak w przypadku kilku pozostałych naszych projektów, Powertris jest propozycją dla fanów gier konsolowych z gatunku rozgrywek zręcznościowych. – mówi Wojciech Sypko, prezes Red Dev Studio. – Do tej pory tytuł dostępny był w wersji mobilnej dedykowanej systemowi iOS i Android. – dodaje.
Powertris to gra zręcznościowo-logiczna typu "spadające klocki", będąca kreatywnym połączeniem dwóch kultowych gier, jakimi są Tetris i Pipemania. Zadaniem gracza jest uniknięcie zasypania planszy spadającymi bloczkami poprzez odpowiednie ich rozmieszczanie. Bloczki, które utworzą połączenie pomiędzy gniazdkami znajdującymi się w naprzeciwległych ścianach planszy są usuwane z pola gry. W produkcji występuje kilka rodzajów bloczków, w tym trzy specjalne.
Przedsprzedaż gry ruszy już 24 września br., a premiera produkcji, dedykowanej na konsole Nintendo Switch, odbędzie się 1 października. Wydawcą Powertris jest No Gravity Games.
Kolejnym tytułem z serii mniejszych gier logiczno - zręcznościowych będzie Space Shift, będący przeniesieniem klasycznej dwuwymiarowej gry Sokoban na planszę trójwymiarową. Zakończenie prac nad grą nastąpi w bieżącym miesiącu.
Projekty spółki sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem platform Steam, App Store, Google Play i Nintendo. Jednocześnie sprzedaż konsol Nintendo Switch wzrosła w okresie kwiecień-czerwiec br. o blisko 170 proc. r/r.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce
Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia
Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.