"Jutro już dziś" - film paradokumentalny

Mariusz Czarnecki
INTELPOL
Cyfrowa 6
71-441 Szczecin
biuro|intelpol.pl| |biuro|intelpol.pl
533003275
www.intelpol.pl
Nasz świat ewoluuje każdego dnia zaskakując nowymi zdarzeniami, osiągnięciami, pomysłami. Transformacja technologiczna i społeczna generuje coraz większe zmiany, które już wpływają na nasze życie codzienne i zawodowe, a z czasem zmuszą nas do przeprowadzenia radykalnych zmian w naszym funkcjonowaniu. Warto się na nie przygotować.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu pt. „Jutro już dziś” autorstwa Pana Mariusza Czarneckiego, socjologa, informatyka, publicysty, przedsiębiorcy, od 13 lat biegłego sądowego z zakresu Informatyki Śledczej, szkoleniowca, zdobywcy wielu nagród i wyróżnień, laureata ogólnopolskiego konkursu (2001)” e-przyszłość” pod patronatem Ministra Gospodarki – członka Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, które objęło film swoim patronatem.
Film nie jest bezkrytyczną gloryfikacją pełnego „dehumanizowania” naszego życia i twórczości zawodowej w oparciu wyłącznie o sztuczną inteligencję i robotyzację. Nie jest bezwiedną pochwałą wszystkiego co jest związane z nowoczesnymi technologiami oraz automatyzacją życia. Autorowi w życiu przyświeca idea zachowania symbiozy i równowagi pomiędzy nauką, technologią i naturą.
Film jest bardziej subiektywną refleksją autora na temat ewentualnych, nadchodzących zmian, których spora część i tak może nastąpić. Zamysłem autora filmu było jedynie wskazanie odbiorcy na pojawiające się ogromne możliwości zmian zawodowych, rozwoju i aspektów biznesowych jakie mogą podjąć Ci, którzy czują się w tych obszarach jak ryba w wodzie.
To skompilowany obraz możliwości rozwoju osobistego dla przyszłych twórców produktów i usług, z których może korzystać cały świat. To wyraz głębokiej wiary w to, że jesteśmy zdolni do zmian indywidualnych i społecznych, które pozwolą oczyścić planetę z tego co złe, żeby rozwijać i kształtować nową, lepszą przyszłość.
Aby zrozumieć pełne przesłanie tej produkcji warto obejrzeć film w całości, gdyż jest on celowo podzielony na kilka, zazębiających się części, których dopiero całość stanowi o idei filmu i przesłaniu, jakie towarzyszyło twórcy.
Zapraszamy do obejrzenia i życzymy miłego seansu.
Link do pobrania filmu: https://bit.ly/2zrIC2D
https://youtu.be/laJeBqdw-RI

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Jak uczyć o ekologii? Ogólnopolski Klub EkoEdukatora zaprasza na nieodpłatne szkolenia dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.