"Jutro już dziś" - film paradokumentalny
Mariusz Czarnecki
INTELPOL
Cyfrowa 6
71-441 Szczecin
biuro|intelpol.pl| |biuro|intelpol.pl
533003275
www.intelpol.pl
Nasz świat ewoluuje każdego dnia zaskakując nowymi zdarzeniami, osiągnięciami, pomysłami. Transformacja technologiczna i społeczna generuje coraz większe zmiany, które już wpływają na nasze życie codzienne i zawodowe, a z czasem zmuszą nas do przeprowadzenia radykalnych zmian w naszym funkcjonowaniu. Warto się na nie przygotować.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu pt. „Jutro już dziś” autorstwa Pana Mariusza Czarneckiego, socjologa, informatyka, publicysty, przedsiębiorcy, od 13 lat biegłego sądowego z zakresu Informatyki Śledczej, szkoleniowca, zdobywcy wielu nagród i wyróżnień, laureata ogólnopolskiego konkursu (2001)” e-przyszłość” pod patronatem Ministra Gospodarki – członka Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, które objęło film swoim patronatem.
Film nie jest bezkrytyczną gloryfikacją pełnego „dehumanizowania” naszego życia i twórczości zawodowej w oparciu wyłącznie o sztuczną inteligencję i robotyzację. Nie jest bezwiedną pochwałą wszystkiego co jest związane z nowoczesnymi technologiami oraz automatyzacją życia. Autorowi w życiu przyświeca idea zachowania symbiozy i równowagi pomiędzy nauką, technologią i naturą.
Film jest bardziej subiektywną refleksją autora na temat ewentualnych, nadchodzących zmian, których spora część i tak może nastąpić. Zamysłem autora filmu było jedynie wskazanie odbiorcy na pojawiające się ogromne możliwości zmian zawodowych, rozwoju i aspektów biznesowych jakie mogą podjąć Ci, którzy czują się w tych obszarach jak ryba w wodzie.
To skompilowany obraz możliwości rozwoju osobistego dla przyszłych twórców produktów i usług, z których może korzystać cały świat. To wyraz głębokiej wiary w to, że jesteśmy zdolni do zmian indywidualnych i społecznych, które pozwolą oczyścić planetę z tego co złe, żeby rozwijać i kształtować nową, lepszą przyszłość.
Aby zrozumieć pełne przesłanie tej produkcji warto obejrzeć film w całości, gdyż jest on celowo podzielony na kilka, zazębiających się części, których dopiero całość stanowi o idei filmu i przesłaniu, jakie towarzyszyło twórcy.
Zapraszamy do obejrzenia i życzymy miłego seansu.
Link do pobrania filmu: https://bit.ly/2zrIC2D
https://youtu.be/laJeBqdw-RI
Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Acer i Google wspierają współczesną edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.