Przygotuj się na więcej - nowy instax WIDE 400™
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl
- Wyposażenie aparatu w samowyzwalacz usprawnia wykonywanie ujęć grupowych i zapewnia, że wszyscy znajdą się w kadrze.
- Akcesorium do regulacji kąta widzenia aparatu oraz dodatkowa soczewka do zbliżeń to dodatkowe nowości unowocześniające aparat w stosunku do jego pierwszej wersji sprzed 10 lat.
- Automatyczna kontrola ekspozycji i lampy błyskowej w połączeniu z unikalnym formatem filmu WIDE zapewniają szeroki wachlarz możliwości fotograficznych, zgodnie ze sloganem „przygotuj się na więcej”.
RATINGEN, Niemcy, 18 czerwca 2024 r.: FUJIFILM Europe GmbH, Dział Imaging Solutions, ogłasza dziś wprowadzenie na rynek najnowszego przedstawiciela rodziny urządzeń instax™ WIDE – aparatu natychmiastowego instax WIDE 400TM (zwanego dalej „instax WIDE 400™”) w niepowtarzalnym kolorze Sage Green (zieleń szałwii).
Aparat instax WIDE 400™ jest następcą modelu instax WIDE 300™, który w sprzedaży pojawił się przed dekadą, w 2014 r. Jest to analogowy aparat natychmiastowy wykorzystujący niezwykle popularny format filmu natychmiastowego instax WIDE, dwukrotnie szerszy od filmów formatu mini. Idealnie sprawdza się w zdjęciach grupowych i ujęciach krajobrazowych, pozwalając użytkownikowi uchwycić atmosferę danego miejsca poprzez wprowadzenie do kadrów otoczenia fotografowanego obiektu. Nowy i ulepszony aparat wyposażony jest w samowyzwalacz, który poprawia wydajność w zakresie zdjęć grupowych i sprawia, że wszyscy, łącznie z autorem zdjęcia, mogą znaleźć się przed obiektywem. Na wyposażeniu znalazło się również specjalne akcesorium do regulacji kąta widzenia aparatu bez konieczności korzystania ze statywu. Ponadto, po zamocowaniu znajdującej się w zestawie dodatkowej soczewki, można wykonywać piękne zdjęcia zbliżeniowe z odległości już 40 cm od obiektu.
Równocześnie z rynkowym debiutem aparatu do sprzedaży trafi dopasowany kolorystycznie futerał na aparat instax WIDE 400TM.
Najważniejsze cechy aparatu instax WIDE 400™:
(1) Analogowy aparat natychmiastowy na filmy szerokiego formatu.
・Ten analogowy aparat natychmiastowy o prostej stylistyce korzysta z pakietów filmów formatu instax™ WIDE.
Dzięki automatycznej kontroli ekspozycji i lampy błyskowej użytkownik może po prostu obrócić obiektyw, by włączyć aparat, wycelować obiektywem w fotografowany obiekt i wcisnąć spust migawki. Po przekręceniu obiektywu i uruchomieniu aparatu obiektyw należy obrócić dalej w tym samym kierunku, by przełączyć urządzenie w tryb Landscape (krajobraz), który pozwala na uchwycenie obiektów oddalonych o ponad 3 m. Dodatkowo, po zamocowaniu na obiektywie znajdującej się w zestawie soczewki do zbliżeń użytkownik może wykonywać ujęcia zbliżeniowe obiektów znajdujących się w odległości do 40 cm od obiektywu.
(2) Pokrętło samowyzwalacza zapewnia analogowe wrażenia.
Na przedniej ściance aparatu umieszczone zostało pokrętło samowyzwalacza. Gdy pokrętło zostanie obrócone, sekwencyjnie włączają się diody LED, a samowyzwalacz może być ustawiony maksymalnie na 10 sekund. Naciśnięcie spustu migawki włącza odliczanie, a diody LED gasną jedna po drugiej w odstępach co dwie sekundy, sygnalizując czas pozostały do wykonania zdjęcia. Dzięki pokrętłu samowyzwalacza łatwiejsze jest wykonywanie ujęć grupowych.
(3) Przydatne akcesorium do fotografowania z użyciem samowyzwalacza.
Korzystając z dołączonego akcesorium do regulacji kąta widzenia aparatu, można wybrać jedną z dwóch opcji wysokości, aby uzyskać optymalny kąt fotografowania bez konieczności mocowania aparatu na statywie.
Dostępność:
Aparat natychmiastowy Fujifilm instax WIDE 400™ w europejskiej sprzedaży aparat pojawi się 12 lipca 2024 r. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie: instax.pl
FUJIFILM, instax™, instax WIDE 400™ są znakami towarowymi FUJIFILM Corporation i spółek stowarzyszonych. © 2024 FUJIFILM Europe GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5
Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.