Komunikaty PR

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

2024-10-14  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.

Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II. Ok. 37% lżejszy od poprzednika, z ulepszoną wydajnością optyczną i nowymi możliwościami w zakresie wideofilmowania.

Tokio, Japonia – Koncern Fujifilm Corporation (siedziba: Minato-ku, Tokio; prezes: Teiichi Goto) ma przyjemność ogłosić wprowadzenie nowego obiektywu FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II, nowego przedstawiciela linii wymiennych obiektywów XF opracowanych z myślą o bezlusterkowych aparatach cyfrowych serii X. Nowa optyka będzie dostępna w sprzedaży na przełomie października i grudnia 2024 roku.

Model XF16-55mmF2.8 R LM WR II, flagowy model wśród obiektywów serii XF, jest bezpośrednim następcą cieszącego się popularnością zmiennoogniskowego teleobiektywu standardowego o wysokiej światłosile FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR. W nowej wersji udało się uzyskać ograniczenie wagi o około 37% w stosunku do poprzednika, co przekłada się na wyjątkową mobilność mimo dużej jasności optyki. Zoptymalizowanie układu soczewek poprawiło wydajność optyczną obiektywu, zapewniając najwyższą jakość obrazowania w całym zakresie ogniskowych. Ponadto, po raz pierwszy w optyce serii XF Fujifilm wprowadził „przełącznik kliku przysłony”. Ta nowa funkcja pozwala na płynne zmiany jasności kadru podczas regulacji przysłony, dzięki czemu nagrywanie wideo jest bardziej naturalne i płynne.

XF16-55mmF2.8 R LM WR II to standardowy obiektyw zmiennoogniskowy (zoom) o wysokiej światłosile, który umożliwia fotografowanie z maksymalnym otworem przysłony F2.8 w całym zakresie dostępnych ogniskowych, od szerokiego kąta 16 mm (ekwiwalent 24 mm w formacie 35 mm), po zakres teleobiektywu krótkiego 55 mm (ekwiwalent ogniskowej 84 mm w formacie 35 mm). Znakomicie sprawdzi się w szerokiej gamie gatunków fotograficznych, w tym w fotografii przyrodniczej, krajobrazowej i portretowej, wykorzystując swoją wysoką rozdzielczość optyczną i piękny, gładki efekt bokeh. Dzięki lekkiej konstrukcji o wadze 410 g i nowym funkcjom ułatwiającym filmowanie, model XF16-55mmF2.8 R LM WR II zwiększa potencjał kreatywny linii obiektywów XF zarówno w kontekście fotografii, jak i wideo.

  1. Cechy produktu

1) Standardowy obiektyw zmiennoogniskowy o dużej światłosile i znakomitej wydajności optycznej

  • Możliwość fotografowania przy maksymalnie otwartej przysłonie F2.8 w całym zakresie ogniskowych, od szerokiego kąta 16 mm (odpowiednik 24 mm w formacie 35 mm) po zakres teleobiektywu krótkiego 55 mm (odpowiednik 84 mm w formacie 35 mm).
  • Konstrukcja optyczna obejmuje 16 soczewek ułożonych w 11 grupach, w tym 4 soczewki asferyczne, 1 soczewka Super ED i 3 soczewki ED. Taka konfiguracja zapewnia wysoką rozdzielczość optyczną od centrum po brzegi kadru, minimalizując aberrację chromatyczną, nawet przy szeroko otwartej przysłonie.
  • Zaawansowana, ultraprecyzyjna technologia produkcji soczewek asferycznych ogranicza - w porównaniu z poprzednimi modelami – występowanie pierścieniowych artefaktów w rozmytych obszarach kadru, co przekłada się na ładniejszy, bardziej płynny efekt bokeh.
  • Minimalna odległość robocza w całym zakresie ogniskowych wynosi 0,3 m, co pozwala na wykonywanie ujęć zbliżeniowych z maksymalnym współczynnikiem powiększenia 0,21x.

2) Kompaktowa i lekka konstrukcja zapewniająca zwiększoną mobilność

  • Zastosowanie najnowocześniejszych technologii szlifowania soczewek pozwoliło na zmniejszenie ich grubości. Dzięki temu możliwe było skrócenie całkowitej długości obiektywu o ok. 11 mm oraz ograniczenie jego objętości o ok. 37,8% w porównaniu z poprzednikiem. Nowy model, przy wadze ok. 410 g jest od poprzednika lżejszy o ok. 37,4%, co oznacza świetną mobilność.
  • XF16-55mmF2.8 R LM WR II charakteryzuje się konstrukcją odporną na pył, warunki atmosferyczne i niskie temperatury, dzięki uszczelnieniom w 12 punktach tubusu. Ponadto przednia soczewka pokryta jest powłoką fluorową chroniącą szkło przed wodą i smugami. Nowy obiektyw zapięty do uszczelnionych korpusów aparatów cyfrowych Fujifilm – na przykład modelu FUJIFILM X-H2S – gwarantuje niezawodne działanie nawet podczas długich sesji foto w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

3) Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem filmowania

  • Nowość w postaci “przełącznika kliku przysłony” pozwala użytkownikom przełączać się pomiędzy stopniową regulacją przysłony dla trybu foto oraz płynną/ciągłą regulacją w trybie filmowania, zapewniając sprawną i intuicyjną obsługę*1.
  • Zminimalizowanie zjawiska „oddychania” obiektywu umożliwia pewniejsze i bardziej stabilne kadrowanie podczas ustawiania ostrości.

*1 Funkcja “przełącznika kliku przysłony” wymaga aktualizacji oprogramowania sprzętowego w kompatybilnych korpusach aparatów. Planowane jest wydanie aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla aktualnych modeli, w tym FUJIFILM X-H2S, FUJIFILM X-H2, FUJIFILM X-T5, FUJIFILM X-S20 oraz FUJIFILM X-T50.

4) Szybki, celny i cichy autofokus

  • Zastosowanie systemu ogniskowania wewnętrznego oraz lekkich soczewek ostrzących, w połączeniu z szybkim silnikiem liniowym, zapewnia szybką i precyzyjną pracę układu autofokusa, który potrafi ustawić ostrość w zaledwie 0,02 s*2. Dzięki temu użytkownicy będą mogli z łatwością uchwycić w kadrze nawet najbardziej ulotne chwile.

*2 W oparciu o zalecenia stowarzyszenia CIPA; pomiar własny z obiektywem zamocowanym w korpusie FUJIFILM X-T4 w trybie autofokusa z detekcją fazy z uruchomionym trybem wysokiej wydajności, przy najkrótszej długości ogniskowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5 Biuro prasowe
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Najlżejszy model w obecnej serii X. Wyposażony w zaawansowane funkcje zarówno w zakresie zdjęć, jak i wideo. Przyjemne fotografowanie każdego dnia. TOKIO, 14 października 2024 r.
Foto i wideo Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR Arcydzieło w kategorii super teleobiektywów, na nowo definiujące mobilność Połączenie najwyższej wydajności
Foto i wideo Nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów z serii LUMIX S i G
2024-10-10 | 12:00

Nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów z serii LUMIX S i G

Panasonic ogłosił szereg nowych aktualizacji oprogramowania dla pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów LUMIX S9, S5II, S5IIX oraz bezlusterkowego aparatu G9II w systemie Mikro Cztery

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.