Komunikaty PR

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR

2024-10-14  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
FUJIFILM Poland Sp. z o.o.

Ul. Krakowiaków 44, budynek 7
02-255 Warszawa
iwona.krakowska|fujifilm.com| |iwona.krakowska|fujifilm.com
882794706
www.fujifilm.com/pl

Fujifilm wprowadza obiektyw FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR

  • Arcydzieło w kategorii super teleobiektywów, na nowo definiujące mobilność
  • Połączenie najwyższej wydajności optycznej i kompaktowej konstrukcji wśród modeli serii XF sprawia, że marzenia o fotografii super dalekiego zasięgu stają się łatwiej dostępne

TOKIO, 14 października 2024 r. – Koncern FUJIFILM Corporation (prezes: Teiichi Goto), informuje o wprowadzeniu na rynek w listopadzie 2024 r. obiektywu „FUJINON XF500mmF5.6 R LM OIS WR” (zwanego dalej „XF500mmF5.6 R LM OIS WR”). Nowy obiektyw dołączy do szerokiego asortymentu wymiennych obiektywów XF przeznaczonych do bezlusterkowych aparatów cyfrowych serii X, słynących z kompaktowych i lekkich konstrukcji oraz znakomitej jakości obrazowania, zapewnianej przez autorską technologię reprodukcji kolorystycznej Fujifilm.

XF500mmF5.6 R LM OIS WR to super teleobiektyw o stałej ogniskowej oferujący imponującą ogniskową długości 500 mm (ekwiwalent 762 mm w formacie 35 mm) i maksymalną jasność F5.6. Obiektyw ten jest szczytowym osiągnięciem w zakresie wydajności optycznej wśród szkieł XF. W pełni wykorzystując zalety formatu APS-C o ekwiwalencie współczynnika kadrowania na poziomie 1,5x, obiektyw gwarantuje wyjątkowe przybliżenie. Pomimo bycia super teleobiektywem cechuje się lekką i kompaktową konstrukcją o wadze ok. 1.335 g*1.

Obiektyw szczególnie dobrze sprawdzi się w fotografii ptaków, dzikiej przyrody i lotniczej, oferując znakomitą poręczność, która na nowo definiuje obowiązujące dotychczas standardy w dziedzinie super teleobiektywów. Wyjątkowa wydajność optyczna tego szkła i jego przenośność sprawiają, że wysokiej jakości fotografia dalekiego zasięgu jest teraz dostępna łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.

W parze z telekonwerterem XF500mmF5.6 R LM OIS WR ma do zaoferowania jeszcze większą elastyczność w zakresie długości ogniskowej. Przy zastosowaniu telekonwertera FUJINON XF1.4X TC WR dostępna ogniskowa wzrasta do 700 mm (ekwiwalent 1067 mm w formacie 35 mm). Po podłączeniu telekonwertera XF2.0X TC WR ogniskowa sięga maksimum, czyli 1000 mm (ekwiwalent 1524 mm w formacie 35 mm).

Ponadto, poprawa precyzji wykrywania drgań i optymalizacja konstrukcji mechanicznej pozwoliły osiągnąć skuteczność układu optycznej stabilizacji obrazu na poziomie imponujących 5,5 działek EV*2. Gwarantuje to ostre i stabilne ujęcia, nawet przy najdłuższych ogniskowych.

*1 Bez dekielka obiektywu, osłony przeciwsłonecznej i stopki mocowania w statywie.

*2 Pomiary zgodne z wytycznymi stowarzyszenia CIPA, drgania w osi poziomej i pionowej (pochylenie i odchylenie).

1) Cechy produktu

Szczytowa wydajność optyczna wśród obiektywów serii XF

  • Model XF500mmF5.6 R LM OIS WR dysponuje największym zasięgiem wśród obiektywów stałoogniskowych XF, oferując imponującą ogniskową długości 500 mm (ekwiwalent 762 mm w formacie 35 mm) oraz maksymalny otwór przysłony F5.6. Dzięki temu jest idealnym wyborem do fotografii sportowej, przyrodniczej i lotniczej.
  • Po dołączeniu telekonwertera ogniskową obiektywu można wydłużyć jeszcze bardziej. Z telekonwerterem FUJINON XF1.4X TC WR maksymalna ogniskowa osiąga 700 mm (ekwiwalent 1067 mm w formacie 35 mm), zaś podłączenie telekonwertera FUJINON XF2X TC WR wydłuża ogniskową układu aż do 1000 mm (ekwiwalent 1542 mm w formacie 35 mm).
  • Obiektyw cechuje się luksusową konstrukcją optyczną zawierającą 21 soczewek w 14 grupach, w tym dwie soczewki Super ED i pięć soczewek ED. Zaawansowana konstrukcja optyczna skutecznie tłumi często doskwierającą super teleobiektywom aberrację chromatyczną i pozwala uzyskać wyjątkowe zdolności rozdzielcze. XF500mmF5.6 R LM OIS WR potrafi uchwycić zdumiewającą liczbę szczegółów, znacznie wykraczającą ponad możliwości ludzkiego oka.

*3 Wg stanu na 14 października 2024 r.

2) Wyjątkowa mobilność i doskonała rozdzielczość optyczna, które na nowo definiują kategorię super teleobiektywów

  • Wykorzystując cechy formatu APS-C, charakteryzującego się współczynnikiem kadrowania 1,5x, model XF500mmF5.6 R LM OIS WR zachowuje lekką i kompaktową konstrukcję o zmniejszonej wadze ok. 1.335 g, pomimo ogniskowej 762 mm (ekwiwalent w formacie 35 mm) i otworze przysłony F5.6. Precyzyjna konstrukcja mechaniczna obiektywu zapewnia zarówno wysoką mobilność, jak i najwyższej klasy wydajność optyczną dzięki optymalnemu rozmieszczeniu soczewek ED i Super ED, co zminimalizowało występowanie aberracji chromatycznej.
  • Mimo, że większość super teleobiektywów posiada cięższe elementy w przedniej części tubusa, w tym przypadku optymalne rozmieszczenie soczewek zapewniło zrównoważony rozkład masy oraz wygodne i stabilne trzymanie obiektywu. Uprawianie fotografii dalekiego zasięgu nie wymaga już wielkiego wysiłku.
  • Obiektyw posiada konstrukcję odporną na pył i warunki atmosferyczne, uszczelnioną w 20 punktach na powierzchni tubusa i może pracować w niskich temperaturach do -10°C. Ponadto przednia soczewka została pokryta powłoką fluorową o właściwościach hydrofobowych i zapobiegających smugom. Dzięki temu obiektyw niezawodnie sprawdza się przy długim fotografowaniu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

3) Wydajny układ optycznej stabilizacji obrazu o skuteczności do 5,5 EV

  • Poprawa precyzji detekcji drgań i zoptymalizowana konstrukcja mechaniczna modelu XF500mmF5.6 R LM OIS WR przełożyły się na wydajny układ optycznej stabilizacji obrazu o skuteczności do 5,5 EV. Gwarantuje to komfort fotografowania dalekiego zasięgu z ręki, które jest zazwyczaj bardzo podatne na drgania aparatu.

4) Wygodna obsługa oraz szybki, cichy i celny autofokus

  • Zastosowanie systemu ogniskowania wewnętrznego pozwoliło na wykorzystanie lekkich i kompaktowych soczewek odpowiedzialnych za ustawianie ostrości. W połączeniu z szybkim silnikiem liniowym uzyskano błyskawiczny i cichy autofokus, który potrafi ustawić ostrość w zaledwie 0,33 sekundy*4. Dzięki temu, nawet w zakresie super tele, gdzie precyzja ustawienia ostrości ma znaczenie kluczowe, można uchwycić obiekty prędko i z precyzją, bez ryzyka utraty okazji na uchwycenie wyjątkowego ujęcia.
  • Funkcja preselekcji punktu ostrości pozwala na przesunięcie punktu ostrości na miejsce uprzednio zdefiniowane za pomocą przycisku preselekcji punktu ostrości. To skraca czas potrzebny użytkownikom na ponowne ustawianie ostrości na wybranym obiekcie.
  • Obiektyw wyposażony jest również w ogranicznik zakresu ostrości*5, który pozwala użytkownikowi ograniczyć zakres pracy autofokusa. Może to skutecznie przyspieszyć działanie autofokusa przy fotografowaniu obiektów znajdujących się w odległości 5 metrów i dalej.
  • Przycisk kontroli ostrości umieszczono na przedniej krawędzi tubusa obiektywu. Naciśnięcie tego przycisku pozwala natychmiastowo przywołać funkcję przypisaną wcześniej za pomocą wybieraka ostrości w celu zapewnienia płynnego działania układu autofokusa.

*4 Pomiary własne metodą zgodną z wytycznymi stowarzyszenia CIPA, z obiektywem zamocowanym na bezlusterkowym aparacie cyfrowym “FUJIFILM X-T4” z uruchomionym autofokusem z detekcją fazy i aktywnym trybem wysokiej wydajności.

*5 Funkcja ogranicznika ostrości uruchamiana jest za pomocą wybieraka zakresu ostrości.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5 Biuro prasowe
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm przedstawia bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-M5

Najlżejszy model w obecnej serii X. Wyposażony w zaawansowane funkcje zarówno w zakresie zdjęć, jak i wideo. Przyjemne fotografowanie każdego dnia. TOKIO, 14 października 2024 r.
Foto i wideo Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II
2024-10-14 | 17:00

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II

Fujifilm przedstawia obiektyw FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR II. Ok. 37% lżejszy od poprzednika, z ulepszoną wydajnością optyczną i nowymi możliwościami w zakresie wideofilmowania. Tokio,
Foto i wideo Nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów z serii LUMIX S i G
2024-10-10 | 12:00

Nowe aktualizacje oprogramowania dla aparatów z serii LUMIX S i G

Panasonic ogłosił szereg nowych aktualizacji oprogramowania dla pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów LUMIX S9, S5II, S5IIX oraz bezlusterkowego aparatu G9II w systemie Mikro Cztery

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Prawo

Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości

Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane  alarmują toksykolodzy.

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.