Prof. Stanisław Mocek ponownie Przewodniczącym KRAUN
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
10 czerwca br. podczas spotkania sprawozdawczo-wyborczego Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Niepublicznych (KRAUN), Rektor Collegium Civitas, dr hab. Stanisław Mocek, prof. CC, został jednogłośnie wybrany na Przewodniczącego KRAUN na kadencję 2024-2028. Wiceprzewodniczącą została dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, rektor Akademii WSB.
Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Niepublicznych (KRAUN) zrzesza czołowe uczelnie niepubliczne w Polsce, dążąc do inspirowania oraz reprezentowania wspólnych interesów tych uczelni. Prof. Mocek, jako Przewodniczący KRAUN, będzie również członkiem Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), najważniejszego ciała środowiskowego rektorów polskich szkół wyższych.
Prof. Stanisław Mocek, od 2012 roku rektor Collegium Civitas, jest socjologiem, politologiem i medioznawcą. W swojej pracy naukowej koncentruje się na polskiej scenie politycznej, systemach medialnych, procesach wyborczych oraz społeczeństwie obywatelskim.
Więcej informacji na www.civitas.edu.pl oraz na https://www.kraun.edu.pl/

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.