Ponad 22 tysiące sprzedanych egzemplarzy Dinosaur Fossil Hunter.
Symulator paleontologa, wyprodukowany przez notowane na rynku NewConnect lubelskie studio Pyramid Games, w ciągu niespełna 5 tygodni od premiery sprzedał się w liczbie ponad 22 tysięcy egzemplarzy. Tym samym, według szacunków spółki, zwróciły się wszystkie koszty produkcji i marketingu gry, które łącznie wyniosły ponad 1 mln zł. Na zakup tytułu na platformie Steam oczekuje obecnie około 130 tysięcy osób.
W niewiele ponad miesiąc od premiery Dinosaur Fossil Hunter zebrał łącznie 74 procent pozytywnych recenzji użytkowników platformy Steam, gdzie zadebiutował 4 maja 2022 r. Gra została wydana w 14 wersjach językowych, a cena egzemplarza wyniosła 19,99 USD. Wszelkie koszty związane ze stworzeniem tytułu już się zwróciły.
– Jesteśmy zadowoleni z wyniku sprzedażowego, jaki do tej pory udało nam się osiągnąć. W niespełna 5 tygodni sprzedaliśmy ponad 22 tysiące egzemplarzy gry. Dzięki temu przy uwzględnieniu wpłat inwestora projektowego oraz przychodu z platformy Kickstarter - zwróciły się wszystkie koszty zarówno produkcji, testów, jak i promocji Dinosaur Fossil Hunter. Nadal przewidujemy dalszy wzrost sprzedaży tytułu, z czego pozyskane środki pomogą nam w jego rozwoju. Cieszymy się również z tego, że spełniliśmy oczekiwania graczy, o czym świadczy liczba pozytywnych recenzji na platformie Steam – mówi Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games.
Dinosaur Fossil Hunter powstał m.in. dzięki przeprowadzonej kampanii Kickstarter oraz wsparciu inwestora projektowego, który w zamian za wkład w produkcję uzyska 40% zysku ze sprzedaży tytułu. Dinosaur Fossil Hunter to gra z gatunku symulatorów, w której gracze wcielają się w rolę paleontologa. W trakcie rozgrywki – przemierzają oni zróżnicowane tereny po to, aby odkryć i skompletować szkielety dinozaurów, które finalnie zaprezentują we własnym muzeum. W tym wszystkim pomagają im różnorakie sprzęty, takie jak m.in. szpadel, kilof, precyzyjne narzędzia do oczyszczania kości czy drony transportowe. Tytuł gwarantuje nie tylko wciągające godziny rozgrywki, ale umożliwia też zdobycie wiedzy na temat żyjących na Ziemi miliony lat temu dinozaurów.
– Zawsze staramy się, aby nasze gry niosły ze sobą pewną wartość. W tym przypadku jest to funkcja dydaktyczna, czyli możliwość poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej dinozaurów. Docierają do nas informacje, że praca włożona przez nasz zespół w produkcję tytułu była tego warta – stąd zamierzamy rozwijać Dinosaur Fossil Hunter i zaoferować graczom nowe dodatki, które uatrakcyjnią rozgrywkę, oczywiście w zależności od dalszych wyników sprzedażowych - zapowiada Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games. – Obecnie skupiamy się nad aktualizacją rozszerzającą grę o dodatkowy conent, którą planujemy zaprezentować jeszcze w tym miesiącu – dodaje Jacek Wyszyński.
Podstawą rozgrywki w tytule jest tryb dla pojedynczego gracza. Pełna wersja Dinosaur Fossil Hunter jest dostępna na platformach: Steam, Epic Store, Humble Store i w serwisie NVidia GeForce Now.
Pyramid Games zamierza przeprowadzić portowanie gry na konsole Xbox, a następnie na PlayStation
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hDQkY1izqp4
Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/864700/Dinosaur_Fossil_Hunter__Symulator_Paleontologa/
***
O Pyramid Games:
Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.