Ponad 22 tysiące sprzedanych egzemplarzy Dinosaur Fossil Hunter.
Symulator paleontologa, wyprodukowany przez notowane na rynku NewConnect lubelskie studio Pyramid Games, w ciągu niespełna 5 tygodni od premiery sprzedał się w liczbie ponad 22 tysięcy egzemplarzy. Tym samym, według szacunków spółki, zwróciły się wszystkie koszty produkcji i marketingu gry, które łącznie wyniosły ponad 1 mln zł. Na zakup tytułu na platformie Steam oczekuje obecnie około 130 tysięcy osób.
W niewiele ponad miesiąc od premiery Dinosaur Fossil Hunter zebrał łącznie 74 procent pozytywnych recenzji użytkowników platformy Steam, gdzie zadebiutował 4 maja 2022 r. Gra została wydana w 14 wersjach językowych, a cena egzemplarza wyniosła 19,99 USD. Wszelkie koszty związane ze stworzeniem tytułu już się zwróciły.
– Jesteśmy zadowoleni z wyniku sprzedażowego, jaki do tej pory udało nam się osiągnąć. W niespełna 5 tygodni sprzedaliśmy ponad 22 tysiące egzemplarzy gry. Dzięki temu przy uwzględnieniu wpłat inwestora projektowego oraz przychodu z platformy Kickstarter - zwróciły się wszystkie koszty zarówno produkcji, testów, jak i promocji Dinosaur Fossil Hunter. Nadal przewidujemy dalszy wzrost sprzedaży tytułu, z czego pozyskane środki pomogą nam w jego rozwoju. Cieszymy się również z tego, że spełniliśmy oczekiwania graczy, o czym świadczy liczba pozytywnych recenzji na platformie Steam – mówi Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games.
Dinosaur Fossil Hunter powstał m.in. dzięki przeprowadzonej kampanii Kickstarter oraz wsparciu inwestora projektowego, który w zamian za wkład w produkcję uzyska 40% zysku ze sprzedaży tytułu. Dinosaur Fossil Hunter to gra z gatunku symulatorów, w której gracze wcielają się w rolę paleontologa. W trakcie rozgrywki – przemierzają oni zróżnicowane tereny po to, aby odkryć i skompletować szkielety dinozaurów, które finalnie zaprezentują we własnym muzeum. W tym wszystkim pomagają im różnorakie sprzęty, takie jak m.in. szpadel, kilof, precyzyjne narzędzia do oczyszczania kości czy drony transportowe. Tytuł gwarantuje nie tylko wciągające godziny rozgrywki, ale umożliwia też zdobycie wiedzy na temat żyjących na Ziemi miliony lat temu dinozaurów.
– Zawsze staramy się, aby nasze gry niosły ze sobą pewną wartość. W tym przypadku jest to funkcja dydaktyczna, czyli możliwość poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej dinozaurów. Docierają do nas informacje, że praca włożona przez nasz zespół w produkcję tytułu była tego warta – stąd zamierzamy rozwijać Dinosaur Fossil Hunter i zaoferować graczom nowe dodatki, które uatrakcyjnią rozgrywkę, oczywiście w zależności od dalszych wyników sprzedażowych - zapowiada Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games. – Obecnie skupiamy się nad aktualizacją rozszerzającą grę o dodatkowy conent, którą planujemy zaprezentować jeszcze w tym miesiącu – dodaje Jacek Wyszyński.
Podstawą rozgrywki w tytule jest tryb dla pojedynczego gracza. Pełna wersja Dinosaur Fossil Hunter jest dostępna na platformach: Steam, Epic Store, Humble Store i w serwisie NVidia GeForce Now.
Pyramid Games zamierza przeprowadzić portowanie gry na konsole Xbox, a następnie na PlayStation
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hDQkY1izqp4
Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/864700/Dinosaur_Fossil_Hunter__Symulator_Paleontologa/
***
O Pyramid Games:
Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Główna siedziba firmy mieści się w Lublinie. Celem studia jest produkcja dużej liczby ambitnych gier oraz zbudowanie wokół nich dużej społeczności graczy. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego tworzone przez nich produkcje nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce
Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia
Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.