Politechnika Śląska wykorzysta AI od Emplocity do komunikacji ze studentami
Emplocity S.A., zajmująca się automatyzacją procesów biznesowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, podpisała umowę z Politechniką Śląską na stworzenie Chatbota Q&A, przeznaczonego dla studentów i pracowników uczelni. Konwersacyjne rozwiązanie od Emplocity zapewni natychmiastowy dostęp (24/7) do wielu istotnych informacji i zagadnień dla wszystkich użytkowników, w tym osób niedowidzących.
- Wykorzystujemy naszą autorską technologię oraz wiele lat doświadczeń, aby stworzyć przydatne narzędzie konwersacyjne, przyjazne i użyteczne dla każdego użytkownika. – podkreśla Arkadiusz Talun, CTO Emplocity S.A. i jeden z założycieli firmy – Z naszym chatbotem można rozmawiać i zadawać pytania w języku naturalnym, sformułowane praktycznie w dowolny sposób, również głosowo, w języku polskim i angielskim. Odpowiedzi udzielane przez system będą jednoznaczne i natychmiastowe. Co więcej narzędzie bazuje na samouczących się algorytmach i rozwija się poprzez konwersacje oraz pytania studentów i pracowników. Chatbot będzie funkcjonować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. - dodaje.
- Jesteśmy czołowym technicznym i technologicznym ośrodkiem naukowym w Polsce. Dlatego systematycznie wprowadzamy innowacyjne usprawnienia w wielu dziedzinach życia naszej uczelni. Chatbot Emplocity będzie miał za zadanie udrożnić komunikację i usprawnić proces przekazywania informacji naszym szanownym studentom i pracownikom. – mówi dr inż. Karolina Wielicka – Gańczarczyk, zastępca kierownika Projektu “Politechnika Śląska - Nowoczesnym Europejskim Uniwersytetem Technicznym”. – Emplocity posiada duże doświadczenie w opracowywaniu tego typu rozwiązań i jest w światowej czołówce firm wykorzystujących konwersacyjną sztuczną inteligencję do różnych zastosowań. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie owocna. – zakończyła.
Emplocity tworzy innowacyjne rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu, oparte na sztucznej inteligencji. Spółka wykorzystuje metody głębokiego uczenia maszynowego oraz przetwarzania języka naturalnego. Zastosowane algorytmy automatyzują procesy biznesowe klientów pomagając zaoszczędzić czas i pieniądze. Emplocity już 20 października br. zadebiutuje na rynku NewConnect.
Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25
AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Acer i Google wspierają współczesną edukację
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.