Pixel Trapps zaprezentuje projekt gry "Shelter of Exiles" na PGA 2022
Pixel Trapps, spółka zależna Forestlight Games - warszawskiego producenta i wydawcy gier na PC i konsole z grupy PlayWay podczas targów Poznań Game Arena 2022, zaprezentuje projekt tytułu „Shelter of Exiles”. Gra ma być rewolucją na tzw. rynku play-to-earn. PGA to najważniejsze branżowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Impreza rozpocznie się 7 i potrwa do 9 października.
Studio Pixel Trapps - spółka zależna Forestlight Games przy wsparciu prywatnego inwestora pracuje nad grą blockchain „Shelter of Exiles”. Projekt tytułu przeznaczonego na urządzenia mobilne, będą mogli zobaczyć uczestnicy tegorocznych targów gier komputerowych PGA 2022. Jak zapowiadają producenci - gra będzie rewolucją na tzw. rynku play-to-earn, gdzie gracze zdobywają przedmioty oraz tokeny, które następnie mogą sprzedawać, a tym samym generować dochód.
- Cieszymy się, że zaprezentujemy projekt naszego tytułu podczas Poznań Game Arena - jednej z najbardziej znanych na świecie imprez w branży gier wideo. Mamy nadzieję, że to, co przygotowaliśmy, usatysfakcjonuje przyszłych odbiorców naszej gry. Wierzymy, że znajdziemy ich właśnie m.in. w Poznaniu. „Shelter of Exiles” będzie angażującą przygodą 2D, w której użytkownicy wcielą się w rolę wygnańca poszukującego swojego miejsca na Ziemi. Zamknięty obieg ekonomii pieniężnej gry ma wywołać symbiozę pomiędzy graczem czerpiącym przyjemność z rozgrywki a tym, który poświęca czas na zarobek - mówi Dariusz Kowalski - dyrektor operacyjny Forestlight Games oraz prezes Pixel Trapps.
W „Shelter of Exiles” gracze zmierzą się z wieloma wyzwaniami. Czekają na nich: odkrywanie nowych lokacji, walka z przeciwnikami czy zbieranie rozmaitych materiałów, które pozwolą im ulepszać ich grunty. Dzięki możliwości udziału w społecznościowych referendach będą oni mieli także wpływ na dalsze losy gry. W tytule każdy przedmiot zdobyty przez użytkowników, będzie posiadać swoją realną wartość. Pierwsza fala sprzedaży przedmiotów NFT ruszy w połowie października przy współpracy z metapro.
- Dzięki temu gracz nie musi trapić się czarnym rynkiem, aby móc sprzedawać zdobyte przez siebie przedmioty, ponieważ system umożliwia legalny handel w relacji gra - kryptowaluty. „Shelter of Exiles” pozwali również na czerpanie korzyści z posiadania wirtualnych ziem, dzięki czemu inwestorzy wcześniej niezwiązani z rynkiem gier, mogą zainwestować swój kapitał, a następnie zarabiać na rozwijającej się grze - dodaje Dariusz Kowalski.
Aktualnie Pixel Trapps pracuje również nad produkcją „Farmer Olympics”, która skupi się na farmerskich mini - grach i zakładach między graczami. Z kolei Forestlight Games już 24 października odda w ręce graczy tytuł „Party Maker” na PC - symulator umożliwiający organizację szalonych imprez w rozmaitych miejscach. Nad wersją mobilną gry pracuje Pixel Trapps.
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Bankowość
Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.